Anksčiau ir dabar: kaip atrodė Panemunės tiltas?

Tiltams, jungiantiems Žemuosius Šančius ir Panemunę, nesisekė. Ir dabartinis gelžbetoninis tiltas per Nemuną, baigtas statyti 1957 m., yra avarinės būklės, laukia nesulaukia, kada bus suremontuotas, paplatintas.

Nedaugelis žino, kad prieš tai kauniečiai iš Šančių į Panemunę kulniavo pėsčiomis – kabančiu tiltu. Tačiau tai nereiškia, kad solidaus tilto šioje vietoje nebuvo. Antai 1927–1928 m. ant betoninių atramų pastatytas Panemunės tiltas kainavo 1,2 mln. litų. Tačiau ir šis tiltas nebuvo visiškai naujas – jis turėjo vieną naują 72 m ilgio arkinę santvarą ir penkias senąsias. Mat 1916 m. šioje vietoje buvo pastatytas laikinas medinis tiltas.

Kodėl sovietmečiu prireikė kabančio tilto? 1944 m. traukiantis vokiečiams betoninis tiltas susprogdintas, kurį laiką buvo naudojamas pontoninis tiltas. Beje, persikelti per Nemuną XIX a. pontonais naudojosi ir carinės Rusijos kariuomenė.

"Kauno dienos" skaitytojus kviečiame palyginti praeitį ir dabartį. Laukiame nuotraukų ir nedidelio aprašymo, kas jose pavaizduota bei kokius sentimentus jums kelia užfiksuotas vaizdas. Nuotraukose turėtų matytis ne vien žmogus, bet ir jį supanti Kauno aplinka. Kad galėtume nufotografuoti dabartinį pavaizduotos vietos vaizdą, nurodykite kuo tikslesnį adresą, vietą, iš kurios anksčiau buvo fotografuota.

Nuotraukas galima pateikti:

Siųsti paštu arba atnešti tiesiai į redakciją adresu: Kęstučio g. 86, 44296 Kaunas.
Nuskenuotas siųsti el. paštu: namai@diena.lt. Atsiųstas nuotraukas vėliau galėsite atsiimti redakcijoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių