- Augustas Stankevičius, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Atsižvelgus į bendruomenės pastabas, Švietimo ministerija matematikos brandos egzaminą skaido į dvi, o ne tris dalis, kaip buvo numatyta anksčiau, tuo metu lietuvių kalbos ir literatūros egzamino pirmoji dalis bus vykdoma per žiemos atostogas, o ne vasarą.
„Po ilgų diskusijų buvo priimtas sprendimas, kad matematikos egzaminas bus sudarytas iš dviejų dalių, kaip ir kiti egzaminai. 40 proc. sudarys pirmoji dalis, o 60 proc. – antroji“, – žurnalistams antradienį sakė švietimo viceministras Ignas Gaižiūnas.
Pirmoji matematikos brandos egzamimo dalis, kaip ir kitų dalykų, vyks vienuoliktoje klasėje birželio mėnesį. Išimtis bus taikoma tik lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui, kurio pirmoji dalis vyks keturiais mėnesiais anksčiau, nei buvo planuota iki šiol – vasarį, per moksleivių žiemos atostogas.
I. Gaižiūno teigimu, tokiam pakeitimui pritarė ir lituanistų bendruomenė, ir moksleiviai.
„To laiko nuo rugsėjo pasiruošti tikrai bus užtektinai. Reikia turėti omeny, kad kalbėti mokiniai mokomi ne tik vienuoliktoje klasėje, bet ir nuo žemesnių klasių“, – teigė viceministras.
Visi kiti anksčiau pristatyti egzaminų pokyčiai išlieka nepakitę: egzaminai bus sudaryti iš dviejų dalių, abi jos bus laikomos egzaminų centruose, išskyrus pirmąją lietuvių kalbos egzamino dalį. Taip pat patikrinimai vyks ne ugdymo proceso, o atskiros sesijos metu. Šių metų ir kitų mokslo metų vienuoliktokai galės pirmąją dalį perlaikyti, jei rezultatas netenkins.
Daugumos dalykų egzaminų dalių struktūra bus vienoda: pirmoji dalis sudarys 40 proc. galutinio įvertinimo, antroji – 60 procentų. Tik lietuvių kalbos ir literatūros pirmoji (kalbėjimo) dalis sudarys 30 proc., antra – 70 proc. galutinio įvertinimo.
S. Lisausko / BNS nuotr.
Be kita ko, vienuoliktokai paskutines dvi ugdymo savaites nebebus mokomi naujų temų, šis laikas bus skirtas išmoktų dalykų kartojimui.
„Tikimės, kad taip bus lengviau ir mokyklų bendruomenėms organizuoti procesą (...) ir moksleiviams bus mažiau streso“, – sakė ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Kaip nurodo Švietimo ministerija, egzaminų užduotys bus rengiamos dvejus metus: pirmus metus paruošiamas ir atrinktose mokyklose išbandomas jų projektas, antrais metais – parengiamas ir pateikiamas galutinis variantas.
Kaip žurnalistams sakė laikinasis Nacionalinės švietimo agentūros vadovas Aidas Aldakauskas, šis pokytis bus įgyvendinamas nuo 2026 metų.
Taip pat į užduočių rengimą bus daugiau įtraukiami mokytojai, jie galės teikti uždavinius ir klausimus egzaminams.
„Jausime pulsą, kuo gyvena mokykla“, – sakė A. Aldakauskas.
Užduočių rengėjai tinkamas užduotis įtrauks į egzaminą, o kitos bus paskelbiamos viešame užduočių banke ir prieinamos visiems mokytojams.
Mokytojai, dalyvaujantys šioje veikloje, turės galimybę dalyvauti specializuotose NŠA mokymuose egzaminų rengėjams, taip pat šią patirtį įskaityti keliant kvalifikacinę kategoriją.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
KAM: po kabelio pažeidimo bus ieškoma priemonių siekiant didinti infrastruktūros saugumą2
Po trečiadienį įvykusio kabelio pažeidimo Baltijos jūroje bus ieškoma papildomų priemonių siekiant didinti kritinės infrastruktūros saugumą, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). ...
-
ES delsia aktyvuoti atvykimo ir išvykimo sistemą: ar Lietuva yra pasirengusi?
Bendrijai delsiant aktyvuoti Europos Sąjungos (ES) atvykimo ir išvykimo sistemą (EES), Lietuva teigia esanti pasiruošusi ją paleisti bet kuriuo metu. ...
-
Apklausa: pirmąkart per 20 metų pusė lietuvių jaučiasi patenkinti demokratija šalyje6
Pusė Lietuvos gyventojų teigia esantys patenkinti demokratijos veikimu šalyje, rodo „Eurobarometro“ apklausa. ...
-
Agresyviems pacientams – apynasris: medikai galės neteikti pagalbos, naudoti vaizdo kameras1
Nuo kitų metų medikai galės atsisakyti teikti medicinines paslaugas agresyviems pacientams, kurie nederamu ir nepagarbiu elgesiu žemina medikų garbę ir orumą. Skubiąją medicinos pagalbą teikiančios tarnybos galės naudoti ir vaizdo kameras. ...
-
Ignalinoje norima įrengti mineralinio vandens trasą ir biuvetę1
Ignalinoje ketinama nutiesti beveik 2 km ilgio mineralinio vandens kelią. Juo vanduo iš gręžinio miesto pakrašty tekėtų iki ligoninės, sporto ir paslaugų centro bei miesto aikštės, kur ketinama įrengti biuvetę. ...
-
Vilniuje bus statoma Nacionalinė koncertų salė, Kaune – M. K. Čiurlionio koncertų centras18
Didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – savivaldybių atstovai dalinasi projektais, kurie juose bus pradėti ar baigti per 2025 metus. Daugiausia dėmesio sulauks kultūros, susisiekimo ir sporto...
-
2024-ieji Lietuvoje bus patys šilčiausi per istoriją?
Labai tikėtina, kad šie metai Lietuvoje bus patys šilčiausi per visą instrumentinių stebėjimų šalyje istoriją, BNS nurodė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. ...
-
Kaune ukrainiečiams pratęsta galimybė naudotis viešuoju transportu nemokamai56
Kaune dar vieneriems metams pratęsta galimybė nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams nemokamai keliauti viešuoju transportu. ...
-
Iš Kauno išvyko daugiau nei 30 Ukrainai skirtų automobilių konvojus35
Ketvirtadienį į Ukrainą pajudėjo daugiau nei 30 šiai šaliai skirtų automobilių konvojus. ...
-
KAM Šaulių sąjungai kitąmet skirs 20,7 mln. eurų1
Krašto apsaugos ministerijos (KAM) finansavimas Lietuvos šaulių sąjungai (LŠS) kitąmet didės nuo 13,6 iki 20,7 mln. eurų. Tikimasi, jog tai padės užtikrinti augančio sąjungos narių skaičiaus integraciją bei suteiks galimybę di...