- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Po trečiadienį įvykusio kabelio pažeidimo Baltijos jūroje bus ieškoma papildomų priemonių siekiant didinti kritinės infrastruktūros saugumą, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).
„Karinės jūrų pajėgos nuo tada, kai prasidėjo incidentai ir buvo pažeidžiama povandeninė infrastruktūra, yra sustiprinusios stebėjimą ir patruliavimą Baltijos jūroje. Kadangi incidentai kartojasi, bus ieškoma papildomų priemonių, kurių pagalba didintume savo kritinės infrastruktūros saugumą ir atsparumą hibridinėms grėsmėms“, – teigiama ministerijos pranešime.
Trečiadienį įvyko naujausias incidentas Baltijos jūroje, kai atsijungė povandeninė elektros jungtis tarp Estijos ir Suomijos.
Anot ministerijos, Lietuvos institucijos glaudžiai bendradarbiauja su užsienio partneriais, yra pasirengusios suteikti visą reikiamą pagalbą Suomijai ir Estijai.
„Gavę informaciją apie naujus incidentus Baltijos jūroje, susijusius su kritinės infrastruktūros pažeidimais, užtikrinome operatyvų dalijimąsi informacija su sąjungininkais Baltijos ir Šiaurės šalyse bei, esant poreikiui, pasirengimą imtis papildomų saugumo priemonių“, – teigė krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė.
„Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos nuo pat šių incidentų pradžios yra sustiprinusios stebėjimą ir patruliavimą Baltijos jūroje. Esame pasirengę visiems scenarijams. Jūrinės infrastruktūros apsauga toliau išlieka prioritetu. Palaikysime Estijos ir Suomijos iniciatyvas dėl apsaugos stiprinimo“, – nurodė ministrė.
Reaguodamas į incidentą, prezidentas Gitanas Nausėda sakė, jog tai nebeatrodo kaip atsitiktinumas.
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigė, jog po šio įvykio Lietuvos energetikos sistema yra stabili, reikšmingo poveikio elektros kainai taip pat nėra.
Suomijos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad pradėjo tyrimą dėl iš Rusijos uosto išplaukusio naftos tanklaivio „sabotažo“, susijusio su elektros kabelio „EstLink 2“, jungiančio Suomiją ir Estiją, pažeidimu trečiadienį.
Suomijos prezidentas Alexander'as Stubbas (Aleksandras Stubas) anksčiau prakalbo apie būtinybę kovoti su Rusijos šešėlinio laivyno keliamu pavojumi.
Šis incidentas įvyko praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po to, kai Švedijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje buvo nutraukti du telekomunikacijų kabeliai.
Lapkričio 17 dienos rytą buvo pažeistas ir povandeninis kabelis „Arelion“, nutiestas tarp švedų Gotlando salos ir Lietuvos.
Europos pareigūnai sakė įtariantys sabotažą, susijusį su Rusijos invazija į Ukrainą.
Prieš kelias savaites Europos Sąjungos šalys susitarė dėl griežtesnių sankcijų, skirtų apie 50 naftos tanklaivių iš Rusijos „šešėlinio laivyno“, naudojamo siekiant apeiti Vakarų sankcijas, įvestas dėl karo Ukrainoje.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Gruodžio 27-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Gruodžio 27-oji, penktadienis, 52 savaitė. ...
-
Šiaulių savivaldybė įvardijo, kada tikisi iš miesto centro iškelti sovietų karių palaikus
Šiaulių valdžia tikisi kitų metų vasarą iš miesto centro iškelti sovietų karių palaikus. ...
-
Orai Lietuvoje: įspūdingas „Kalėdų Senelio skrydis“ ir niūrokos prognozės
Meteorologai pateikė artimiausios savaitės orų prognozes ir pakomentavo internautų Kalėdų Senelio skrydžiu pramintą reiškinį. ...
-
ES delsia aktyvuoti atvykimo ir išvykimo sistemą: ar Lietuva yra pasirengusi?
Bendrijai delsiant aktyvuoti Europos Sąjungos (ES) atvykimo ir išvykimo sistemą (EES), Lietuva teigia esanti pasiruošusi ją paleisti bet kuriuo metu. ...
-
Apklausa: pirmąkart per 20 metų pusė lietuvių jaučiasi patenkinti demokratija šalyje11
Pusė Lietuvos gyventojų teigia esantys patenkinti demokratijos veikimu šalyje, rodo „Eurobarometro“ apklausa. ...
-
Agresyviems pacientams – apynasris: medikai galės neteikti pagalbos, naudoti vaizdo kameras1
Nuo kitų metų medikai galės atsisakyti teikti medicinines paslaugas agresyviems pacientams, kurie nederamu ir nepagarbiu elgesiu žemina medikų garbę ir orumą. Skubiąją medicinos pagalbą teikiančios tarnybos galės naudoti ir vaizdo kameras. ...
-
Ignalinoje norima įrengti mineralinio vandens trasą ir biuvetę1
Ignalinoje ketinama nutiesti beveik 2 km ilgio mineralinio vandens kelią. Juo vanduo iš gręžinio miesto pakrašty tekėtų iki ligoninės, sporto ir paslaugų centro bei miesto aikštės, kur ketinama įrengti biuvetę. ...
-
Vilniuje bus statoma Nacionalinė koncertų salė, Kaune – M. K. Čiurlionio koncertų centras28
Didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – savivaldybių atstovai dalinasi projektais, kurie juose bus pradėti ar baigti per 2025 metus. Daugiausia dėmesio sulauks kultūros, susisiekimo ir sporto...
-
2024-ieji Lietuvoje bus patys šilčiausi per istoriją?
Labai tikėtina, kad šie metai Lietuvoje bus patys šilčiausi per visą instrumentinių stebėjimų šalyje istoriją, BNS nurodė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. ...
-
Kaune ukrainiečiams pratęsta galimybė naudotis viešuoju transportu nemokamai81
Kaune dar vieneriems metams pratęsta galimybė nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams nemokamai keliauti viešuoju transportu. ...