Kyla aistros dėl naujos pareigybės paieškų: kažkodėl išskiriami tik sportininkai

Nuo Naujųjų metų atletams įvairiais teisiniais ir panašiais klausimas padės sportininkų atstovas. Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos tai leis profesionaliems atletams greičiau gauti pagalbą, pavyzdžiui, įvairių ginčų metu.

Olimpinę vasarą išgyvenusių iškiliausių mūsų šalies atletų nuo Naujųjų metų laukia svarbūs pokyčiai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje steigiama nauja pareigybė, kuri turėtų atstovauti atletų interesams įvairiuose ginčuose.  

„Norime, kad visos sporto sistemą atstovaujančios, dalyvaujančios šalys būtų atstovaujamos, ir kad sportininkas kasdienėje veikloje, kai neturi laiko gilintis į vieną ar kitą teisės aktą, būtų saugus ir užtikrintas“, – kalbėjo Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Aistė Zedelytė-Kaminskė. 

Pasak ministerijos vadovų, sportininkų atstovo reikėjo jau seniai, tačiau bendrą sutarimą pavyko pasiekti tik šiemet. O sporto įstatyme įtvirtinta nauja pareigybė, oficialiai startuos nuo sausio 1 d. Tiesa, kas ją užims kol kas neaišku. Šiuo metu paskelbtas viešas konkursas užimti tokiai pozicijai.

„Veiktų nešališkai ir savarankiškai, nebūtų priklausomas nei nuo ministro, nei nuo kitų sporto sistemos valios. Tai bus ir informavimas, ir švietėjiška veikla, ir įvairių sportininkų prašymų dėl ginčų su atitinkama federacija, ar institucija“, – aiškino A. Zedelytė-Kaminskė. 

Ministerijos aprašyme sportininkų atstovas – tai savarankiškai veikiantis institutas, kurio tikslas prižiūrėti, kaip yra užtikrinamas sportininkų teisių ir pareigų įgyvendinimas. Tačiau pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentės, šio specialisto atsiradimo pagrindas yra abejotinas, kadangi tai nepadės išspręsti esminių problemų.

„Pagrindiniai konfliktai, nuskambėję per kelerius paskutinius metus tarp sportininkų ir federacijų ir kitų organizacijų, tikrai nebūtų sprendžiami štai tokio atstovo. Juos buvo galima išspręsti keičiant įstatymą, nes pagrinde tai buvo konfliktai dėl to, kad stipendijos neatitinka finansavimo“, – teigė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše: 

 

Naujasis specialistas turės galimybę prisidėti prie sporto srities teisinio reglamentavimo, susijusio su sportininkų teisių ir pareigų įgyvendinimu, tobulinimu. Vis dėlto, pastaruoju metu aktyviai valdžią dėl sporto politikos kritikuojanti D. Gudzinevičiūtė tikina, kad tokio atstovo pareigybė yra per daug susiaurinta.  

„Kažkodėl yra išskiriami tik sportininkai, bet yra ir kiti subjektai, kurie dalyvauja šiose veiklose nevyriausybinių organizacijų, taip pat savanorišku pagrindu. Yra ir teisėjai, ir federacijų darbuotojai, ir treneriai gali būti, ir kas tik nori. Bet jų teisės šiuo atveju paliekamos užribyje“, – piktinosi D. Gudzinevičiūtė.

Sportininkų atstovo ar atstovės ieškanti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija popieriuje yra pasiryžusi mokėti net ir didesnį nei 6 tūkst. eurų atlyginimą. Panašią algą šiuo metu gauna ir eiliniai Seimo nariai. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių