Ekonomistas Marčiulaitis: kailių fermos verslas Lietuvai nėra nei reikšmingas, nei prasmingas

Ekonomistas Tautvydas Marčiulaitis kritiškai vertina paskirtojo žemės ūkio ministro Igno Hofmano išsakytą lūkestį atidėti kailinių žvėrelių fermų uždraudimo įsigaliojimo datą.

Anot eksperto, valstybės mastu kailinių žvėrelių fermų verslas yra bereikšmis, o naudingas – tik keliems susijusiems asmenims.

„Šis verslas valstybei nėra jokiu atžvilgiu nei naudingas, nei reikšmingas ar prasmingas. Priešingai, jis Lietuvai kuria neigiamą socialinę bei ekonominę vertę. Tai galime matyti įvertinę visus aspektus: poveikį gyvūnams, aplinkai, mažesnius nei vidutinius atlyginimus bei potencialų darbuotojų psichologinį traumavimą, šiems dirbant aplink kenčiančius žvėrelius“, – teigė T. Marčiulaitis.

„Teigimas, jog 40 mln. eurų metinės apyvartos verslas – reikšmingas užsienio prekybos balansui yra ekonominio analfabetizmo pavyzdys. Tokią argumentaciją naudojantys žmonės yra arba finansiškai suinteresuoti, ir dėl to apsimetantys neišmanėliais, arba tiesiog neišsilavinę“, – sako ekonomistas.

T. Marčiulaitis priduria, jog kailinių žvėrelių fermų verslas yra nykstantis ir svarbus nebent besivystančioms šalims.

Teigimas, jog 40 mln. eurų metinės apyvartos verslas – reikšmingas užsienio prekybos balansui yra ekonominio analfabetizmo pavyzdys. Tokią argumentaciją naudojantys žmonės yra arba finansiškai suinteresuoti, ir dėl to apsimetantys neišmanėliais, arba tiesiog neišsilavinę.

„Be to, dalis jų yra priešiškos Lietuvai ir iš esmės vakarietiškoms vertybėms. Tai tokios šalys kaip Rusija, Baltarusija, Kinija ir t. t.“ – pažymi jis.

Kailių fermų draudimo nukėlimui nepritaria ir organizacijos „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė. Pasak jos, gyventojai aktyviai reiškia savo nepritarimą siųsdami laiškus parlamentarams.

„Per pastarąsias 2 savaites Seimo nariai sulaukė daugiau nei 15 tūkst. gyventojų laiškų, kuriuose prašoma nenukelti kailių fermų draudimo. Visuomenė nori, kad žiaurus elgesys su gyvūnais būtų sustabdytas kuo greičiau“, – sako G. Vaitkevičiūtė.

Paskirtasis ministras: visa tai paremta emocijomis

ELTA primena, kad antradienį I. Hofmanas sukritikavo nuo 2027 metų Lietuvoje įsigaliosiantį kailinių žvėrelių fermų draudimą. Pasak jo, sprendimų priėmėjai turėtų atsižvelgti į šios verslo šakos kuriamą pridėtinę vertę.

„Be abejo reikalinga ir visa ta tema ir yra tikrai emocijom grįsta. Kailinių žvėrelių fermos ypatingos tuo, kad iš atliekų praktiškai mes kuriam aukštos pridėtinės vertės produktą, ir jeigu į tai žiūrėtume, tai ne tuo keliu mes einame“, – antradienį kalbėjo jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

-

- portretas
Natūrali oda ir kailis yra ekologiškas, ilgaamžiškas ir tvarus pasirinkimas, nei sintetinė "vegan" oda ir "kailis", kurie gaminami iš plastiko, neįmanoma perdirbti, teršia gamtą mikroplastiku, nesuįra šimtus metų, kenkia tiek gyvūnams ir žmogaus sveikatai, nepatvarūs ir tenka nuolat pirkti naujus batus, rūbus, nes sutaisyti ir toliau dėvėti/avėti neįmanoma. Prieš ką nors uždraudžiant, pirma išspręskite poliesterio ir greitosios mados Pasaulinę problemą, nes natūralių medžiagų po kolkas neturime kuo pakeisti, kad nenuodytume savo planetos. Kas sako priešingai, tai save apgauna. Poliesterinis kailis, kaip ir kiti iš jo daromi gaminiai nėra "gėris" ar išeitis.

Sūkos \\\\\.../////

Sūkos  \\\\\...///// portretas
Jau 10 kailių Šunaujai "nudyrėt",o gyvunėliui dėl 1-no pravirkot.

Anonimas

Anonimas portretas
cia ne ekonomistas, o ekoteroristas
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių