Naktiniai klubai privalo turėti dvigubą apsaugą

„Kiekvienas save gerbiantis naktinis klubas ar kita visą parą dirbanti įstaiga privalo turėti dvigubą apsaugą", - tvirtina viena iš seniausiai Lietuvoje veikiančių saugos bendrovių „Jungtis".

15 metų saugos paslaugas teikiančios bendrovės generalinis direktorius Audrius Ališauskas portalui pasakojo, kad šeštadienio nakties įvykiai Kauno naktiniame klube „Zepelinus" turėtų priversti susimąstyti tokių naktinių įstaigų savininkus.

„Tam tikrais atvejais siūlome tiesiog paspausti mygtuką ir išsikviesti greitojo reagavimo ekipažą. Ši paslauga nėra iš pigiųjų, tačiau jeigu konfliktai kyla dažnai, o vietoje dirbančios apsaugos nepakanka, mūsų darbuotojai padeda greitai išspręsti kilusį konfliktą", - pasakojo A.Ališauskas. Jam kelia nuostabą kai kurių naktinių klubų sprendimas įstaigų administratoriams pavesti spręsti lankytojų ginčus.

„Klubas ar baras privalo turėti savo apsaugos darbuotoją, o esant reikalui - išsikviesti ginkluotą apsaugos ekipažą", - saugos abėcėlę vardijo pašnekovas.

„Jungties" ginkluotas ekipažas į įvykio vietą, paspaudus „mygtuką", įsipareigoja atvykti per 6 minutes. Tačiau bendrovės teigimu, tai maksimalus laikas, dažniausiai apsaugininkai atvyksta greičiau.

„Ekstra atvejais į vietą gali atvykti 8 - 10 apsaugininkų. Stengiamės klientus pamokyti ir patariame, kad šie nelauktų, kol įsismarkavę vyrai paleis į darbą kumščius arba, dar blogiau, - ginklus. Jeigu matote, kad konfliktas bręsta, kvieskite apsaugą. Nors atvykstantys apsaugininkai ginkluoti, konfliktuojančias puses jie stengiasi skirti humaniškais būdais", - pabrėžė Audrius Ališauskas.

Tokia apsauga per mėnesį verslininkams gali kainuoti nuo 500 iki 1 tūkstančio litų. „Kaina priklauso nuo to, ar įstaiga turi savo apsaugos darbuotoją, nuo rizikos dydžio, darbo laiko", - aiškino „Jungties" vadovas.

Jo nuomone, kad naktį besilinksminantys žmonės jaustųsi saugūs, naktinių klubų ir barų savininkai turėtų pasirūpinti griežta lankytojų kontrole. „Kiekvieną prie įėjimo reikia patikrinti, kad į vidų neįsineštų ginklų. Ši prevencija - pati svarbiausia", - pataria pašnekovas.

Apsaugos darbuotojai įsipareigoja gesinti konfliktus, kylančius įstaigos viduje. „Tačiau, jeigu atvykę matome, kad besipykstančios pusės grumiasi lauke, nestovime rankas sunėrę. Mūsų darbas - malšinti neramumus", - pasakojo A.Ališauskas.

Po naktinių įvykių Kaune prie klubo „Zepelinus" portalo skaitytojų klausėme, ar saugu gyventi Kaune. Daugiau kaip pusė - 140 atsakiusiųjų - mano, kad gyventi laikinojoje sostinėje nesaugu. 35 proc. apklausos dalyvių mano, kad Kaune saugu.


Šiame straipsnyje: Zepelinusjungtisapsauga

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių