Uostamiesčio studentai nori mažiau mokėti už mašinų stovą

Uostamiesčio studentai dažnai susiduria su automobilių stovėjimo vietų stygiumi. Mašinomis atvykstantys jaunuoliai neranda vietų, o ir pasistatę toliau nuo fakultetų vis tiek turi susimokėti rinkliavą. Visgi siekiant skatinti tvarumą siūlomos alternatyvos – palikti automobilius arčiausiai esančiose nemokamose aikštelėse ir į paskaitas ateiti pėsčiomis arba naudotis viešuoju transportu.

Mokėti tenka už visą dieną

Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetas (KU SHMF) yra S. Nėries gatvėje. Apmokestintos ne tik ji, bet ir visos artimiausios gatvės.

Šalia SHMF pastato vietų dažniausiai nėra, kadangi jas užima ir į šalia esančias įmones, kavines ar įstaigas atvykę miestiečiai.

KU studentės Kamilės teigimu, kai vietų šalia universiteto nebūna, automobilį tenka statyti toliau ir vis tiek mokėti už kiekvieną stovos valandą.

„Paskaitos vyksta visą dieną, nepaisant to, kad automobilį statau toli, dar turiu už tai mokėti. Mano nuomone, studentams galėtų sumažinti parkavimo mokestį arba rasti kitą sprendimą, kur mums palikti mašinas“, – kalbėjo mergina.

Pasak „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktoriaus Gintaro Neniškio, mokamas automobilių stovėjimas mieste yra ten, kur stovos vietų trūksta. O lengvatų suteikimas esą ne tik padidintų vietų stygių, bet ir taršą mieste.

10 minučių pėsčiomis

KU Infrastruktūros ir plėtros prorektoriaus Benedikto Petrausko teigimu, stovos mokesčių lengvatų klausimas nepatenka į universiteto sprendimų sritį, kadangi parkavimo įkainius ir lengvatas nustato miesto savivaldybė.

Šiuo atveju raginame studentus rinktis viešąjį transportą.

Anot B. Petrausko, taupių sprendimų būdų yra. Vienas jų – automobilį palikti šalia KU miestelio esančiose nemokamose stovėjimo aikštelėse.

Benediktas Petrauskas. Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Suprantame, kad kai kuriems studentams būtina atvykti savo transportu. Universiteto miestelyje yra dvi nemokamos automobilių stovėjimo aikštelės, viena – šalia bendrabučio, kita – prie prekybos centro. Nuo jų iki SHMF nueiti galima vos per 10 minučių“, – aiškino prorektorius.

Siūlo rinktis autobusus

Šioje situacijoje universiteto administracija skatina ir tvarius judėjimo sprendimus.

„Stengiamės rūpintis studentų patogumu ir spręsti iškylančias problemas. Šiuo atveju raginame studentus rinktis viešąjį transportą, mieste jis yra gerai išvystytas ir gali tapti patogia alternatyva automobiliams“, – pabrėžė B. Petrauskas.

Visi Lietuvos studentai turi 80 proc. lengvatą viešojo transporto terminuotiems bilietams. Uostamiestyje toks bilietas darbo dienomis kainuoja 4,8 euro mėnesiui.

Kaip teigė G. Neniškis, autobusų stotelės yra šalia universitetų, o autobusų važiavimo intervalai dažni. Anot G. Neniškio, bendras valstybės ir miestų siekis – kad viešasis transportas būtų pagrindinė studentų susisiekimo priemonė.

„Iki visų Klaipėdoje esančių aukštųjų mokyklų fakultetų autobusų stotelės nutolusios apie 3 min. pėsčiomis. Man neteko girdėti, kad kuris nors pažangią susisiekimo sistemą turintis miestas taikytų taršių automobilių lengvatas studentams“, – kalbėjo G. Neniškis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Egis

Egis portretas
Jie turi mokėti dar daugiau ,prisiauginti kg tegul meta ir vaikšto daugiau ,tai gal armijoje norės tarnauti , už kokius pinigus nusiperka mašinas ir pilas degalus ,tėvai gali sumokėti ir už parkavimą nes ir taip pinigų neturi kur dėti.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių