- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Nauda: geriausi ekspertai noriai dalijasi savo patirtimi su multimedijos mokiniais.
-
Nauda: geriausi ekspertai noriai dalijasi savo patirtimi su multimedijos mokiniais.
-
Nauda: geriausi ekspertai noriai dalijasi savo patirtimi su multimedijos mokiniais.
-
Nauda: geriausi ekspertai noriai dalijasi savo patirtimi su multimedijos mokiniais.
Kauno informacinių technologijų mokykla (KITM) kviečia mokytis kūrybiškos specialybės – multimedijos. Tai ypač perspektyvi profesija, atverianti duris į audiovizualinio turinio kūrybos procesą.
Didelės perspektyvos
Multimedijos specialybė apima kūrybiškumo laisvę ir įvairias IT sistemas, leidžiančias kurti reklamas, filmus ar kitą audiovizualinį turinį. KITM siūloma multimedijos programa – puikus startas būsimiems fotografams, vaizdo ar muzikos kūrėjams, montuotojams, animatoriams, dizaineriams.
„Multimedijos specialybėje daug meno. Ji apima viską, kuo naudojasi vartotojas, pradedant interneto puslapiu, baigiant prekės dizainu. Visi filmai, žaidimai, reklamos kuriami multimedijos specialistų.
Šiuolaikiniam multimedijos kūrėjui reikalingi įgūdžiai ir žinios iš įvairių sričių. Čia galima realiai prisiliesti prie kūrybinio gyvenimo ir teorines žinias pritaikyti praktikoje“, – kalbėjo multimedijos specialybę KITM dėstantys ekspertai.
Modulių įvairovė
Šios specialybės paslaptis padeda atskleisti įvairūs moduliai, leidžiantys atrasti sritį, kuri labiausiai patinka. Be to, modulius dėstantys specialistai yra savo srities profesionalai, patirtį pritaikantys kasdieniuose darbuose, todėl KITM mokiniai gauna naujausias ir realiai praktikoje naudojamas žinias.
„Animacijos modulio pamokose mokiniai supažindinami su dvimatėmis ar trimatėmis technologijomis. Jų panaudojimas – labai platus, net per futbolo varžybas žiūrovai gali pamatyti animuotų kūrinių“, – kalbėjo KITM animacijos meno mokantis profesijos mokytojas Mantas Poška ir pridūrė, kad šios specialybės tikrai reikės ir ateityje, o dirbtinis intelektas kūrybos proceso nepakeis, tik papildys žmogaus kūrinius.
Vaizdo technologijas dėstantis Tomas Balickis aiškino, kad jo modulis susijęs su vaizdo kūrimu, redagavimu, jo apdorojimo procesais, įvairiomis techninėmis galimybėmis. „Vaizdo turinio populiarumas nuolat auga ir jis neapsiriboja vien kinu ar reklama, tačiau apima ir kompiuterinius žaidimus, socialinius tinklus ar prekės ženklus. Rinkoje yra didelis kvalifikuotų vaizdo specialistų poreikis, kurie inovatyvų vaizdo turinį geba pritaikyti skirtingoms auditorijoms“, – kalbėjo specialistas.
Įvairovė: mokiniai susipažįsta su fotografija, vaizdo, garso technologijomis ir kitomis sritimis. (KITM nuotr.)
„Be fotografijos šiuolaikinis žmogus nebegali įsivaizduoti kasdienybės. Todėl tai labai aktualus modulis, kuriame mokiniai išmoksta naudotis skaitmeniniu fotoaparatu, savo mobiliojo telefono kamera, taikyti teisingus nustatymus, sukurti techniškai tvarkingas ir kūrybiškas nuotraukas“, – fotografijos modulį pristatė mokytoja Greta Vainauskaitė.
Pasak jos, mokiniai turi galimybę išbandyti įvairius fotografijos žanrus, dalyvauti konkursuose, rengti parodas mokykloje ar ribų neturinčioje virtualiojoje erdvėje.
Dar viena sritis, kurią išbando multimedijos specialybės mokiniai, – garso technologijos.
Animacijos modulio pamokose mokiniai supažindinami su dvimatėmis ar trimatėmis technologijomis.
„Tikras menas, kaip idėją perteikti garsu. KITM mokiniai mokosi dirbti su įvairiomis programomis, skirtomis garsui įrašyti, apdirbti, muzikai sukurti. Be to, gauna ir techninių žinių, kaip viską teisingai sujungti, kad garsas tobulai sklistų“, – apie dar vieną modulį kalbėjo garso technologijų mokytoja Giedrė Teiberytė-Liaugaudė.
Intensyvūs mokymai
„Multimedijos specialybės galima mokytis nuo penkiolikos metų iki labai brandaus amžiaus, – kalbėjo direktoriaus pavaduotoja Elena Žilionė. – Tai sritis, kurios neriboja nei erdvė, nei amžius, nei pritaikymo galimybės. Galima mokytis savo reikmėms arba siekti profesinės karjeros.“
Priimami mokiniai, baigę aštuonias arba dešimt klasių. Tuomet jie įgyja ne tik brandos atestatą, bet ir profesinį išsilavinimą. Multimediją studijuoti noriai renkasi jaunuoliai, baigę vidurinę mokyklą. Jiems mokslas trunka tik vienus metus. Norintys persikvalifikuoti, įgyti naujų įgūdžių gali rinktis labai intensyvią šešių mėnesių programą.
„Kai mokiausi KITM, man buvo tikras atradimų laikotarpis. Tada supratau, kad noriu fotografuoti. Išmokau dirbti erdvėje ir studijoje, kaip žaisti su šviesa, derinti techninius parametrus, kad išeitų geriausias kadras“, – pasakojo KITM absolventė, sėkmingai fotografe dirbanti Gabrielė Radavičiūtė.
„Buvau susidūrusi su lauko reklamų sritimi ir norėjau pati išmokti jas kurti, todėl multimedijos studijose įgijau reikiamų žinių, susidėliojau pagrindus, kaip kurti maketus, grafikos darbus. KITM pranašumas, kad jie per trumpą laiką pateikė plačią mokymosi paletę. Dabar pati įkūriau įmonę ir kasdien pritaikau įgytas žinias ir įgūdžius“, – kalbėjo persikvalifikuoti nusprendusi ir dabar rinkodaros srityje dirbanti Dovilė Šukė.
Kviečia susitikti
KITM visus besidominčius multimedijos (ar kitomis IT) studijomis kviečia susitikti ir gyvai aptarti rūpimus klausimus.
Atvirų durų dienos vyks balandžio 21–22 d. Kauno informacinių technologijų mokykloje (Laisvės al. 33).
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Dėmesio, kauniečiai: pasitikrinkite adresą
Kaune gyvena apie 16 tūkst. gyventojų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas nėra tikslus. ...
-
Santakos parko prieigas papuošė „Saulės laivas“
Netoli Senosios prieplaukos, Kauno Santakos parko pašonėje, iškilo nauja granito ir bronzos skulptūra – Dariaus Augulio kūrinys „Saulės laivas“. Kaip pranešė savivaldybė, meninis darbas simboliškai įprasmina...
-
Rekonstruojamoje Rotušės aikštėje – archeologų aptikti istoriniai lobiai
Praėjusių metų rudenį startavo Rotušės rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu šioje Senamiesčio erdvėje darbuojasi archeologai. Jie jau gali pasigirti ir atrastais istoriniais artefaktais, kurie atguls į Kauno miesto muziejų. ...
-
Kauno mokyklų bendruomenė – sveikesnė ir laimingesnė
Kauno rajono mokyklos aktyviai rūpinasi mokinių sveikata ir gerove. Praėjusią savaitę Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės vedė įdomius ir naudingus užsiėmimus įvairiose ugdymo įstaigose. ...
-
Garliavos kultūros centras turi naują vadovę
Garliavos kultūros centre nuo sausio 23 d. pradėjo dirbti naujoji centro direktorė Raminta Grėbliauskienė. ...
-
Biblioteka kviečia dalyvauti dailyraščio konkurse
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia 5–12 klasių moksleivius ir suaugusiuosius dalyvauti dailyraščio konkurse „Aš tau linkiu, kad būtų ta akimirka“. Konkursas skirtas poeto Roberto Keturakio 90-osiom...
-
Kauno oro uoste – pokyčių metas
Lietuvos oro uostų (LTOU) generalinis direktorius Simonas Bartkus pakvietė Kauno rajono merą Valerijų Makūną ir jo komandą susipažinti su Karmėlavoje įsikūrusio Kauno oro uosto plėtros darbais. Prie administracinio pastato buvo iškelta Kauno...
-
Istorinė atmintis neblėsta
Nuo 1863–1864 m. sukilimo prieš carinę Rusijos imperiją praėjo nemažai laiko, tačiau istorinė atmintis apie to meto įvykius išliko gyva. ...
-
Klinika atsidūrė po padidinamuoju stiklu: buvo nustatytas pažeidimas
Apsilankiusi pas gydytoją, moteris kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Esą medikas daugiau dėmesio skyrė ne jai, o šalia buvusiam jos vyrui, su kuriuo aptarė moters būklę. Kontrolieriai nustatė diskriminaciją lyties pagrindu...
-
Prevencijos nauda: sumažėjo nusikalstamų veikų mokyklose, daugėja gerai besijaučiančių mokinių
Kauno rajonas – viena sparčiausiai augančių savivaldybių Lietuvoje, kurioje nuolat didėja ir mokinių skaičius. 2020 m. 1–12 klasėse mokėsi 9 683 mokiniai, priešmokyklinėse grupėse ugdyti 822 vaikai ir buvo 3 136 ikimokyklinio am...