Diskutavo dėl statybų prie Ąžuolyno

Prie Ąžuolyno iškilsiančio sveikatingumo komplekso projektas dėl savo išskirtinės lokacijos visuomenininkų prašymu svarstytas Kauno regioninėje architektūros taryboje (RAT).

Unikali vieta

Tarybos posėdyje svarstytas žemės sklypo Sporto g. 3 detaliojo plano koregavimas ir čia planuojamo statyti paslaugų paskirties pastato su viešbučių, prekybos, sporto ir gyvenamosiomis patalpomis projektas.

Architektas, Kauno RAT laikinasis pirmininkas Audrys Karalius pabrėžė, kad sklypas, kurį išsinuomojo NT vystytojas,  yra valstybinis, valdomas Kauno miesto savivaldybės, kad jis yra savivaldybės 1-ojo Žaliakalnio kultūriniame draustinyje ir nacionalinio reikšmingumo lygmens objekto „Kauno Ąžuolyno sporto statinių kompleksas“ teritorijoje. Tiesa, sklypas nėra Ąžuolyno parko dalis.

Visuomenininkai prašė išlaikyti istorinę tąsą, kad teritorija būtų skirta tik sportui, kad pastatai būtų tik visuomeninės paskirties. Diskusijų sukėlė žinia, kad dalyje komplekso suprojektuoti butai.

Robertas Jocius / Regimanto Zakšensko nuotr.

Atsakė į klausimus

Projekto vystytojas Robertas Jocius akcentavo, kad planuojami butai sudaro tik nedidelę dalį statinio, o šis padės įtvirtinti Kauną medicininio turizmo žemėlapyje ir tai atneš naudos visam miestui.

Detaliojo plano koregavimo projekto vadovas Nerijus Stanionis akcentavo, kad šioje teritorijoje gali būti statomi butai. Jis taip pat pridūrė, jog nėra neįprasta, kad, vystant projektą, jis būna keičiamas ir atsiranda tai, ko iš pradžių jame nebuvo planuojama.

Tai, kad ėmėsi detaliojo plano korekcijų, anot N. Stanionio, lėmė ir pasitikėjimas užsakovu. Jo teigimu, NT projektų vystytojas R. Jocius yra įgyvendinęs daugybę projektų ir patirtis rodo, kad jis tai daro atsakingai. N. Stanionis taip pat pridūrė, kad net yra tekę organizuoti architektams ekskursijas į kai kuriuos R. Jociaus objektus.

Kaunas turi didelių galimybių vystyti medicininį turizmą. Miestui labai svarbus atvykstančių turistų skaičius. Ypač liekančių nakvoti. Kaunas neturi daug objektų, dėl kurių atvyktų turistai su dideliu išlaidų krepšeliu.

Projektavimo firmos „Arches“ atstovas, atsakydamas į pastabą, kodėl šiame projekte reikia butų, pastebėjo, jog natūralu, kad užsakovai, turėdami gerą idėją dėl medicininio turizmo vystymo, dėl visuomeninės paskirties, nori, kad projektas atsipirktų. Numatyta aštuoniolika butų, dešimt viešbučio numerių.

Finišo tiesioji

Kauno miesto savivaldybės Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius į posėdį kviestas pateikti informaciją apie projekto viešus svarstymus ir dėl detaliųjų planų.

„Šio projekto svarstymai tęsiasi nuo 2018 m.“, – teigė N. Valatkevičius. Detalusis planas šioje teritorijoje buvo keistas 2017 m., paskui dar tris kartus kas porą metų. Pastarasis keitimas vyko šiemet. Tai irgi buvo viešai svarstyta. Vedėjas atkreipė dėmesį, kad visi dokumentai, ataskaitos prieinamos viešai.

Pasak N. Valatkevičiaus, projektas šiuo metu yra galutinėje stadijoje.

„Yra atlikta projekto ekspertizė. Liko paskutiniai keli parašai dėl statybos leidimo“, – teigė N. Valatkevičius. Jis stebėjosi, kodėl tik dabar kreiptasi į Kauno RAT, kodėl abejonių nei architektams, nei gyventojams nekilo anksčiau.

Prognozė: per metus naujuoju sveikatingumo centru galės pasinaudoti 5–6 tūkst. lankytojų. / Regimanto Zakšensko nuotr.

„Šis posėdis, mano manymu, turėjo įvykti anksčiau – viešojo svarstymo metu ar rengiant detalųjį planą. Tačiau šitiek kartų buvo viešai svarstoma ir niekas nesikreipė, niekas neparašė. Man pačiam keista buvo, kad visuomenė nekreipė dėmesio į tokį objektą“, – dėstė N. Valatkevičius.

A. Karalius pasiteiravo, kodėl pats N. Valatkevičius nesikreipė į Kauno RAT dėl tokio projekto, taip pat klausė, kokia jo asmeninė nuomonė dėl butų šioje teritorijoje.

„Reikia kalbėti apie šį projektą. Tačiau konkursas įvyko, objektas svarstytas. Ir kažkodėl dar siūlyti jį svarstyti, jeigu visuomenė nesikreipia? Dar kreiptis ir stabdyti? Jokios problemos nebuvo matyti. Ir paveldosaugininkams, ir aplinkosaugininkams – visiems tiko“, – sakė N. Valatkevičius ir pabrėžė, kad projektui priekaištų neturėjo daugybė įvairių institucijų.

„Manau, kad jūsų klausimas yra netaktiškas, nes tų daugiabučių bus minimumas. Kalbama apie viešbutį, sveikatos paslaugas“, – teigė N. Valatkevičius.

Kur vieta tenisui?

Ne vienas Kauno RAT narys išreiškė pastabų dėl teniso kortų. Ar jie išliks? N. Stanionis nei patvirtino, nei paneigė. Jo atsakymas: visus keturis kartus koreguojant detalųjį planą nebuvo panaikinta galimybė turėti teniso kortus.

„Jūs sakote: tenisui paliekame galimybę lyg smėlio dėžę daugiabučio kieme. Ar teisingas toks teiginys? Ar tik oro palikimas tikrai reiškia, kad tenisui neužkertame kelio?“ – klausė A. Karalius.

Painiavos įneša, kad sklypo vertingąja savybe įvardyti teniso kortai, tačiau tuo metu, kai jie įtraukti į sąrašą, jų originalių jau seniai nebuvo išlikę: kita danga, kita vieta, kitokie matmenys.

Regimanto Zakšensko nuotr.

„Saugoti sovietmečiu statytų kortų, suprantama, nereikia. Nematome didelės vertės. Vertę matome pačioje veikloje, funkcijoje“, – teigė N. Stanionis. Projektuotojai taip pat akcentavo, kad svarbiausia išlaikyti ne pačius lauko teniso kortus, kurie dėl Lietuvos klimato sunkiai išlaikomi finansiškai, o jų funkciją.

Tai paminėjo ir buvęs sklypo savininkas laiške Kauno RAT. Lietuvos orai atvirais kortais naudotis leidžia tik penkis mėnesius per metus.

„Tuo tarpu sveikatingumo centras veiks visus metus. Be to, čia apsilankys žymiai daugiau žmonių nei teniso kortuose. Derėtų atkreipti dėmesį, kad šiuolaikiniai teniso kortai įgauna naujų formų, turi išvystytą infrastruktūrą – nuo 20 atvirų ir uždarų kortų.  Puikiausias to pavyzdys „Tennis Space“, – atkreipė dėmesį R. Jocius.

Daugiafunkcis objektas

Verslininko R. Jociaus pagrindinė žinutė – šiuo pastatu bus siekiama plėsti medicininio turizmo paslaugų teikimą. Gyvenamosios patalpos reikalingos šalia jau veikiančios „Fi Clinicos“ pacientams ir juos lydintiems asmenims.

„Kaunas turi didelių galimybių vystyti medicininį turizmą. Miestui labai svarbus atvykstančių turistų skaičius. Ypač liekančių nakvoti. Kaunas neturi daug objektų, dėl kurių atvyktų turistai su dideliu išlaidų krepšeliu, liktų ir nakvoti“, – pastebėjo R. Jocius.

Per metus naujuoju sveikatingumo centru galės pasinaudoti 5–6 tūkst. lankytojų.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Tikimasi, kad objektu naudosis ir vietiniai gyventojai. Ilsėsis dienos SPA, naudosis sveikos gyvensenos centro paslaugomis. Planuojama, kad objektas veiks visus metus. Numatoma ir visuomeninė paskirtis. Anot projektuotojų, pastato daugiafunkciškumas būtinas užtikrinti, kad jis nestovės tuščias, bus naudingas visuomenei, kartu ir vystytojui.

Pasak R. Jociaus, nebus nukirstas nė vienas medis, nes sklypo teritorijoje jų tiesiog nėra. „Objektas bus statomas toje vietoje, kur dabar yra automobilių aikštelė, sudėtos trinkelės. Ši teritorija visuomet buvo numatyta urbanizuoti. Plėtros galimybė egzistavo visuose teritorijų planavimo dokumentuose“, – teigė verslininkas.

Antžeminių stovėjimo aikštelių neliks, bus įrengtos požeminės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jokūbas

Jokūbas portretas
Ne vien Ąžuolyne ,bet yra kur ir kitur savivaliauja ir daro ką nori ,ir kad gauti daugiau pinigu už projektus ir statybas, kaip Žaliakalni nugriovė Kauką ir kotedžus stato , ir dar yra kur pravažiavimą nori padaryti pro kitus žmones , nors yra gerai prieinamas iš gatvės pusės , ir nesiskaitymas su žmonėmis , pats niekur nesirodė tiktai savo atstovus siunčia . Jeigu galėtu tai visa Lietuva savo statybom apimtu .

to sarpūnas

to sarpūnas portretas
Kauno ąžuolyną naikina krabiniai parazitai, bet su kuo juos nupurkšti dar neatrasta.

sarpunas

sarpunas portretas
Lietuvos eglynų kenkėjai vadinami žievėgraužiais. Belieka sugalvoti kaip vadinti Kauno ąžuolyną niokojančius parazitus ir kuo juos naikinti.
VISI KOMENTARAI 63

Galerijos

Daugiau straipsnių