Gamtininkas: akcija „Darom“ išlepino šiukšlintojus

„Darom“ direktorė: vieni renka, kiti mėto

Aplinkos tvarkymo akcijos „Darom“ direktorė R. Ažukaitė sutinka, kad vien tik akcijos nepakanka. Esą nors yra keliamas tikslas, kad kažkada per šią akciją būtų renkamos ne šiukšlės, o poilsiaujama, daug kas priklauso nuo finansų.

„Mes – nevyriausybinė organizacija. Darome pakankamai daug veiklų, kurios yra nefinansuojamos, o gauti pinigų edukacijai nėra lengva“, – lrt.lt sakė R. Ažukaitė. Jos skaičiavimu, pora metų iš eilės surenkamų atliekų kiekis yra panašus, tačiau jis stipriai sumažėjęs, palyginti su pirmosiomis „Darom“ akcijomis. „Aktyviau rūšiuojama, startavo taromatai – šios priemonės padeda sumažinti surenkamų atliekų kiekį“, – kalbėjo „Darom“ organizatorė.

A. Gaidamavičius priduria, kad taromatai šiukšlintojams sąmoningumo neįkrės: „Seniai sakiau, kad užstato mokestis Lietuvoje yra per mažas. Kitose šalyse jis yra 5 ar 10 kartų didesnis.“

Akcijos direktorė teigia, kad vien tik savanorių, dirbančių akcijos metu, nepakanka – esą reikia ir glaudaus bendradarbiavimo su valstybinėmis institucijomis, ypatingai su savivaldybėmis, atliekų tvarkymo centrais ar Aplinkos ministerija „Ne kas kitas, o mes patys šiukšliname. Šiukšlės iš niekur neatsiranda. Viliamės, kad tų mėtytojų skaičius mažėja. Turime ir „Darom“ patrulius, kurie stebi, kad šiukšlintojų būtų mažiau, arba fiksuoja pažeidimus. Padeda ir žiniasklaida, kuri žinutes, gautas iš visuomenės, paskelbia“, – pažymi R. Ažukaitė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

gal

gal portretas
gal reiketu , kad siukskintojai butu itraukti i visu nusikaltimu sarasa ir uz tai baudziami istatymu numatyta tvarka

pritariu

pritariu portretas
kad įstatymą reik pakeisti į gamtos naudą,kad šiukšlintojai ne vien baudą sumokėtų,bet ir padirbėtų gamtos labui.Kodėl tik pašalpininkai turi atidirbti,lai atidirba ir gamtos teršėjai.Net siūlyčiau žmones aktyviau dalyvauti fiksuojant šiukšlintojus ir tuos kurie vedžiodami šunis nesurenka savo augintinių kakučių,taip kaip fiksuojami greitį viršijantys vairuotojai.O balandžio mėnesį įteikti apdovanojimus tiems kas ne tik drausmino,bet ir užfiksavo šiukšlintojus.

Ką daryti?

Ką daryti? portretas
Kai kartą paklausiau šiukšlintojo kodėl jis taip daro, tai jis atsakė: aš moku mokesčius, ateis valytoja ir išvalys. Toks atsakymas tiesiog pribloškė ir kas gi atsitiko su žmonėmis, kad jiems pradėjo patikti gyventi tarp šiukšlių, kaip bomžams. Bet taip jie pažeidžia norinčių gyventi švaroje žmonių teises. Ką daryti?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių