Pirmąjį šių metų mėnesį dažno vartojimo prekių krepšelis yra pigiausias prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse, o brangiausias – „Rimi“, rodo slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų bendrovės „SeeNext“ tyrimas.
Prekybos tinklai atskleidė, kaip dirbs per didžiąsias metų šventes. Paaiškėjo, kad nė vienas prekybos tinklas nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, kai kurie prekybos tinklai neveiks ir sausio 1-ąją, kitomis švenčių dienomis darbo laikas trumpės. Taigi savo šventinius pirkinius geriau planuoti iš anksto.
Paskutinį savaitgalį prieš Kalėdas miestiečiai apgulė prekybos centrus. Jei reikia tik žirnelių ir duonos, geriau rinkitės mažas maisto prekių parduotuves.
Didžiųjų prekybos centrų atstovai sako, kad gyventojai pasiruošimą šventėms pradeda dar lapkričio pabaigoje ir vis dažniau renkasi artimiesiems dovanoti valgomas dovanas.
Paliktus ne vietoje vežimėlius tenka pastebėti ne tik parduotuvėse ar prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse. Jie paliekami ir įvairiose miesto vietose. Vežimėlius neretai pasisavina benamiai, o kai kurie asmenys parduotuvės nuosavybę nugvelbia siekdami gauti pinigų.
Prekybos centrai ir parduotuvės nebeapsikenčia vagysčių iš lentynų, per pastaruosius metus jų esą padvigubėjo. Pardavėjų nuostoliai – milijoniniai. Dėl to pardavėjai prašo įstatymo pataisų, kad etatinių vagišių būtų galima tiesiog nebeįleisti į parduotuves pusmečiui ar net metams. Policija sako, kad palaikytų tokį siūlymą, jį svarstyti imasi ir Teisingumo ministerija.
Vis populiaresnės „tylos valandos“ parduotuvėse, pamažu ateina ir į Lietuvą. Prekybininkai sako, kad apsipirkimas be muzikos ir reklamų jau greitai gali tapti įprasta praktika, o gyventojai svarsto, kad tokie pokyčiai galėtų būti naudingi ir vaikams, ir suaugusiems.
Nuo šių metų Lietuvoje leidžiant prekiauti pasibaigusio galiojimo, bet dar tinkamais vartoti maisto produktais, pavyzdžiui, miltais, kruopomis, kava, prekybininkai tokių produktų pirkėjams iki šiol nesiūlo, rašo portalas lrt.lt.
Per savaitę mažiausiai du kartus iš uostamiesčio pajuda privatūs automobiliai, keleivius vežantys iki Panemunės. Aiškėja, kad kai kuriems asmenims perspėjimai nesilankyti karą Ukrainoje pradėjusios Rusijos Federacijos teritorijoje – nė motais. Pigios degtinės ir dešros į šią šalį per metus kulniuoja apie 39 tūkst. Lietuvos piliečių.