Lietuvos prekybos centruose populiarėja „tylos valandos“: kodėl jų reikia?

  • Teksto dydis:

Vis populiaresnės „tylos valandos“ parduotuvėse, pamažu ateina ir į Lietuvą. Prekybininkai sako, kad apsipirkimas be muzikos ir reklamų jau greitai gali tapti įprasta praktika, o gyventojai svarsto, kad tokie pokyčiai galėtų būti naudingi ir vaikams, ir suaugusiems.

Kai kurie lankytojai parduotuvę apibūdina kaip pernelyg triukšmingą vietą – sako, kad šurmulys ir garsi muzika vargina. Tačiau apsipirkimai gali būti ir ramesni, mat, pasaulyje populiarėja „tylos valandos“.

„Tylios valandos“ tendencija pamažu ateina ir į Lietuvą. Pritemdytos šviesos, išjungta muzika ir neutralios spalvos – taip tylos laikas atrodo viename Vilniaus prekybos centre. Tiesa, ten yra ir dar vienas kambarėlis, skirtas vaikams su nematoma negalia.

„Parduotuvių tyla labai padeda tėvams, nes daugumai tėvų sunku išsivesti vaikus į šurmulingas erdves, kadangi gali ištikti panikos priepuoliai, o tada aplinkiniai smerkia“, – teigė specialioji pedagogė Rūta Barzdenienė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Turėjome atstovų mokymus, tikrai visiems buvo paaiškinta kodėl taip darome, ką darome, kam to reikia. Nuomininkai labai teigiamai ir pozityviai atliepė ir didžioji dauguma prisijungė“, – kalbėjo „Ozo“ rinkodaros vadovė Elzė Rudienė.

Sostinės prekybos centre „tylos laikas“ įvedamas kartą per savaitę. Pasak prekybininkų, pusantros valandos ramybė svarbi ne tik turintiems negalią, autistiškiems žmonėms, bet ir pavargusiems nuo įtemptos dienotvarkės. 

„Idėjos, kurios padeda ir prisideda prie žmonių gerovės, yra sveikintinos ir prasmingos, kadangi yra žmonių grupė, kuriai tai yra aktualu“, – naudą aiškino „Vilnius Outlet“ rinkodaros vadovas Edgaras Valickas.

Medikai primena, kad kasdienis triukšmas didina ir ligų riziką, o prekybos centrai sako, kad įgyvendinti „tylos valandas“ nesudėtinga.

„Tikrai visos techninės galimybės leidžia, tai padaryti“, – tvirtino E. Valickas.

Vis dėlto specialistai nerimauja, mat, vis dar pasitaiko atvejų, kai netinkamai viešose vietose besielgiantys negalią turintys vaikai sulaukia priekaištų, Tiems, kurie piktinasi, patariama:

„Pagalvoti apie tai, o jeigu tavo vaikui taip būtų, ką tu darytum, nes smerkti tikrai labai lengva, o padėti sunku“, – kalbėjo R. Barzdenienė. 

Tylos laiką Lietuvoje svarsto įvesti vis daugiau parduotuvių, o jau įvedusios neįprastai pasitikti pirkėjus žada dažniau. Greitu metu ramybės laikas gali būti įvestas ne tik parduotuvėse – apie tylos laiką svarstoma vaistinėse ir oro uostuose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vatnykas tipiškas

Vatnykas tipiškas  portretas
Vienu metu eidavau į Senukus su apsauginemis ausinėmis, tai balvonai ten niekaip nesuprasdavo kodėl. Tikras lietuvis be Amerikos nigerių bliovimo juk negali gyventi. Kai tylu, jis jaučiasi nejaukiai, galvoja, kad jau rusai puola ir padeda psichuoti.

Super

Super portretas
Sprendimas būtų, jei tai nėra balandžio 1d pokštas. Aš dėl tų muzikų ir nuolat barškančių įgrisusių reklamų ir vengiu prekybcentrių. Pagalvokit, ką turi išgyventi kasininkės. Visą dieną barškalynėje sėdėti! Iš tiesų, darbuotojų profsąjungos galėtų rimčiau pasidomėti, kaip tai kenkia žmogui!

skiep

skiep portretas
uzknisa ta garsi muzika ir reklama.Galetu visai isjungt.
VISI KOMENTARAI 25

Galerijos

Daugiau straipsnių