Lietuva ir Ukraina sutarė tikrinti, ar tranzitu per Lietuvą vežami rusiški grūdai nėra iš okupuotų Ukrainos teritorijų, teigia žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas.
Lenkų ūkininkams toliau protestuojant prieš Ukrainos grūdų ir kitų žemės ūkio produktų eksportą į Europos Sąjungą (ES), Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) sako, kad Briuselis turi spręsti susidariusią situaciją politiniu lygiu.
Nepaisant gerokai sumažėjusio Ukrainos grūdų gabenimo per Lenkiją, šios šalies valdžios ir žemdirbių atstovai nežada, kad protestai šalyje greitai baigsis. Vis dėlto abi pusės bando ieškoti būdų, kaip išspręsti problemą, o vienas jų – gabenti per Klaipėdos uostą.
Seime penktadienį vyks trišalis Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Ekonomikos ir Kaimo reikalų komitetų bei žemdirbių organizacijų atstovų susitikimas, skirtas grūdų iš Ukrainos importo į Europos Sąjungą (ES) problemoms.
Lenkijos ūkininkams protestuojant prieš, jų teigimu, nesąžiningą konkurenciją dėl pigių grūdų importo iš Ukrainos ir ketinant savaitę blokuoti kelią ir Lietuvos pasienyje, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas sako, kad Lietuvos ūkininkai prie lenkų protesto neprisidės, skelbia nacionalinis transliuotojas.
Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos susitarimas dėl ukrainietiškų grūdų kontrolės perkėlimo iš Ukrainos–Lenkijos pasienio į Klaipėdos uostą yra tik pirmasis žingsnis lengvinant šių krovinių eksportą per Lietuvos uostamiestį – vien dėl šio susitarimo nuo trečiadienio grūdų gabenimo tempai nepasikeis, sako žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus.
Keturios Vidurio Europos šalys antradienį paragino Europos Sąjungą nuodugniai patikrinti vadinamuosius solidarumo koridorius, kuriais į trečiąsias šalis keliauja ukrainietiški grūdai.
Jūrų eismą stebinčių svetainių duomenimis, sekmadienį Turkiją per Juodąją jūrą pasiekė antroji ukrainietiškų kviečių siunta, nepaisant Rusijos grasinimų pulti visus laivus, plaukiančius į Ukrainos Juodosios jūros uostus arba iš jų.
Kyjivas pirmadienį pranešė, kad Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) pateikė ieškinius trims Europos Sąjungos kaimynėms – Lenkijai, Slovakijai ir Vengrijai – dėl jų draudimų importuoti ukrainietiškus grūdus.
Lenkijos, Vengrijos ir Slovakijos sprendimas pratęsti embargą ukrainietiškai žemės ūkio produkcijai yra teisiniu požiūriu neteisingas ir bus apskųstas, pareiškė Ukrainos prekybos viceministras.