Ukrainos finansų ministerija ir Europos Sąjunga (ES) pasirašė memorandumą ir susitarimą pritraukti iki 35 mlrd. eurų kaip Didžiojo septyneto (G-7) paskolos dalį, trečiadienį paskelbė ministerija.
Gedimino Žiemelio netiesiogiai valdomai medicinos kliniką Taline steigusiai bendrovei ir patalpas jai nuomavusiai Estijos nekilnojamojo turto (NT) įmonei bylinėjantis teismuose, įstrigęs ir abiejų ginčo šalių turtas – 13-kos aukštų pastatas areštuotas ir daugiau nei metus neturi nuomininkų, o apie 3,5 mln. eurų kainavusi klinikos įranga nenaudojama laikoma sandėlyje.
Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų komitetas Vilniuje aptaria tolesnę paramą Ukrainai bei įšaldyto Rusijos turto panaudojimą. Diskutuojama ir dėl ekonomikos konkurencingumo, kapitalo rinkų plėtros, tarptautinio euro vaidmens ir kitų Bendrijai svarbių ekonomikos klausimų.
Italijoje ketvirtadienį į trijų dienų susitikimą susirinkę Didžiojo septyneto (G-7) grupės šalių finansų ministrai aptars planus panaudoti Rusijos turtą siekiant padėti Ukrainai, taip pat naujas sankcijas Maskvai ir Kinijos keliamą ekonominę grėsmę.
Kremlius trečiadienį sukritikavo Europos Sąjungos planus panaudoti iš įšaldyto Rusijos turto gautas pajamas teikti karinę pagalbą Ukrainai, pavadindamas juos „nusavinimu“.
Finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas sako, kad Europos Sąjungai (ES) būtina diskutuoti ne tik dėl pelno iš įšaldyto Rusijos turto, bet ir viso turto skyrimo Ukrainai.
Briuseliui trečiadienį planuojant pasiūlyti Europos Sąjungos (ES) šalims panaudoti palūkanų pajamas iš įšaldyto Rusijos turto Ukrainai apginkluoti, Europos Komisijos (EK) narys Virginijus Sinkevičius sako, kad pirmosios lėšos Kyjivą galėtų pasiekti jau liepos mėnesį.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako besitikinti, kad Europos Sąjunga (ES) iki vasario pabaigos priims sprendimus dėl to, kaip identifikuoti, atskirti ir Ukrainos reikmėms panaudoti pelną, gaunamą iš Rusijos Valaruose įšaldyto turto.