Vyriausybė nepritaria Seimo narių Aušrinės Norkienės ir Guodos Burokienės siūlymui padidinti minimaliųjų kasmetinių atostogų trukmę dviem darbo dienomis.
Ministerijos šiuo metu su ekspertais vertina galimybę pailginti moksleivių rudens atostogas dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos, bet kalbos apie nuotolinio ugdymo grąžinimą nėra, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Kai kuriems žmonėms atrodo, kad jie neturi kada atostogauti, tačiau farmacijos specialistai įspėja – svarbu rasti laiko poilsiui ir tam vien savaitgalių nepakanka. Pasak specialistų, atostogos turėtų trukti bent 7–14 dienų.
Trišalė taryba antradienį imasi spręsti daugiausiai ginčų sukėlusius naujojo Darbo kodekso klausimus, pavyzdžiui, kokios trukmės turėtų būti darbuotojų atostogos.
Jei lietuvis vasarą eina atostogų, turi atsižvelgti ne tik į Darbo kodeksą, ar bendradarbių planus, tačiau ir į darbdavio norus, teigia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.
Kiek dirbantieji turės atostogų, jei įsigalios Seimo priimtas naujas Darbo kodeksas? Šiuo metu daugelis dirbančiųjų kiekvienais metais gali naudotis 28 kalendorinių dienų atostostogomis. Ar jos gali nuo kitų metų, kai įsigalios, kaip kad tikisi premjeras Algirdas Butkevičius, naujas Darbo kodeksas, sutrumpėti?
Konstitucinis Teismas (KT) dar prieš dešimtmetį yra paskelbęs, kad parlamentarai privalo priimti savo darbo sąlygas nustatantį įstatymą. Tačiau iki šiol jie nėra to padarę, niekaip nepavyksta įteisinti ir atostogų.
Seime antradienį priimti naujojo Darbo kodekso, kuris, jei jam pritars prezidentė Dalia Grybauskaitė, įsigalios nuo 2017 metų pradžios, svarbiausi pakeitimai.
Nuo 2017 metų darbuotojams už ilgalaikį nepertraukiamą darbą vienoje darbovietėje papildomos kasmetinės atostogos bus suteikiamos, jeigu dėl to bus susitarta kolektyvinėje sutartyje.