Geriausias Lietuvoje 2024 metų gyvenamosios paskirties NT projektas – „Parko pakrantė“ Klaipėdoje

  • Teksto dydis:

Geriausio Lietuvoje gyvenamosios paskirties NT projekto apdovanojimas šiais metais keliauja į Klaipėdą. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos kartu su Darnios plėtros akademija surengtame konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausiu 2024 metų nekilnojamojo turto NT projektu gyvenamosios paskirties kategorijoje išrinktas kvartalas „Parko pakrantė“, kurį įrengė nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“.

„Parko pakrantė“ yra pirmasis projektas Klaipėdoje, įkvėpęs gyvybės istorinei, tačiau sovietmečiu apleistai ir industrine paverstai teritorijai. Kokybiškas būstas, istorinė aura ir gamtos artumas per šį unikalų penkių gyvenamųjų namų projektą sugrąžino Klaipėdos miestui Joniškės dvaro teritoriją.

Nekonkuruoja su gamta ir vietos istorija

„Lietuvos miestuose yra daug vietų, kurios galėjo išaugti į įdomius gyvenamuosius rajonus, tačiau sovietmečiu buvo suniokotos ir tapusios neprieinamomis pramoninėmis zonomis. Dabar šios teritorijos po truputį atgimsta naujais kvartalais ir yra darniai grąžinamos miestiečiams. Miestų centrai visada traukė žmones. „Parko pakrantę“ ypač vertina gyventojai, kurie supranta vietos istoriją bei unikalumą ir kartu nori kokybiškai gyventi gamtos atokvėpyje“, – kalbėjo UAB „Eriadas“ vadovė Vita Žutautaitė.

„Parko pakrantė“. Partnerio nuotr.

Jos teigimu, atsižvelgiant į natūralios gamtos apsuptį, projektuojant „Parko pakrantę“ buvo pasirinkti nuosaikios architektūros ir ramaus silueto pastatai.

„Penkių aukštų tūriai tarp senų medžių ne konkuruoja su gamta, o leidžia jai dominuoti. Tarp pastatų išlaikyti atstumai, o butai suplanuoti taip, kad beveik pro kiekvieno iš jų langus matyti Malūno tvenkinys arba parkas“, – pridūrė V. Žutautaitė.

Seniausia Malūno parko dalis minima dar nuo XVI amžiaus. Jame augantys brandūs medžiai – buvusio Joniškės dvaro parko palikimas. Per visą parką nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas su gausybe priėjimų prie vandens. „Parko pakrantės“ vystytojai siekė išvengti uždaros, nuo parko lankytojų izoliuotos „nemiestietiškos“ kaimynystės jausmo – kvartalo riba palei tvenkinį žymima šlaiteliu ir retais krūmais.

„Parko pakrantė“. Partnerio nuotr.

Istoriniame pastate bus įrengtas dar vienas gyvenamasis namas

Jau 2025 metais „Eriadas“ rekonstruos ir vienintelį likusį Joniškės dvaro statinį – sandėlį. Šis ūkinis pastatas įtrauktas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą kaip Klaipėdos malūno ir kitų pastatų komplekso dalis.

Buvęs sandėlis bus rekonstruotas į gyvenamosios paskirties pastatą pagal Kultūros vertybių apsaugos departamento reikalavimus paveldo tvarkybos darbų projektu. V. Žutautaitė žada, kad jis taps kvartalo puošmena, darniai įsiliesiančia į „Parko pakrantę“. Rekonstruotame pastate bus įrengta 12 naujų butų per 2 aukštus, su terasomis.

„Parko pakrantė“. Partnerio nuotr.

„Rekonstruojant bus išlaikomas aukštis, kiek įmanoma autentiškesnis tūris, dvišlaitė stogo forma. Taip pat išsaugosime išlikusius autentiškus elementus, tokius kaip senųjų pamatų fragmentai bei siena šiaurės vakariniame fasade. Įvertinant istoriją, šiam pastatui bus suteikta atitinkama architektūrinė kalba“, – sakė ji.

Solidi „Bastionų namų“ kaimynystė

Kaimynystėje „Eriadas“ prikelia dar vieną anksčiau apleistą Klaipėdos industrinę teritoriją. Naujas „Bastionų namų“ projektas kyla už Jono kalnelio, greta Danės upės. Šioje vietoje yra veikęs potašo fabrikas, grūdų perdirbimo įmonė, vėliau tabako fabrikas, o nuo 2000 metų teritorija buvo tuščia ir apleista.

„Parko pakrantė“. Partnerio nuotr.

Šiuo metu baigiamas pirmasis „Bastionų namų“ etapas – du nauji A++ klasės gyvenamieji namai, kuriuose dar galima įsigyti butų su daline apdaila. Užbaigti pirmojo „Bastionų namų“ etapo statybas numatoma per kelis ateinančius mėnesius. Iš viso „Bastionų namų“ projekte suplanuoti 6 skirtingą architektūrinę išraišką turintys etapai, kuriuose iškils 15 gyvenamųjų namų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių