- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
„Citus“ atnaujino ambicingą verslo centro projektą Žvėryne: investicijos sieks 10,5 mln. eurų
-
„Citus“ atnaujino ambicingą verslo centro projektą Žvėryne: investicijos sieks 10,5 mln. eurų
-
„Citus“ atnaujino ambicingą verslo centro projektą Žvėryne: investicijos sieks 10,5 mln. eurų
-
„Citus“ atnaujino ambicingą verslo centro projektą Žvėryne: investicijos sieks 10,5 mln. eurų
-
„Citus“ atnaujino ambicingą verslo centro projektą Žvėryne: investicijos sieks 10,5 mln. eurų
-
„Citus“ atnaujino ambicingą verslo centro projektą Žvėryne: investicijos sieks 10,5 mln. eurų
-
„Citus“ atnaujino ambicingą verslo centro projektą Žvėryne: investicijos sieks 10,5 mln. eurų
Vilniuje, Sėlių g. 48, nekilnojamojo turto projektų valdymo ir NT paslaugų kompanija „Citus“ po pertraukos rengiasi atnaujinti ambicingą administracinio pastato projektą. 2017 m. pabaigoje – 2018 m. pradžioje verslo centro architektūrinei idėjai išrinkti kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) įmonė organizavo sėkmingą konkursą, kuriame buvo sulaukta net 26 žinomų Lietuvos ir tarptautinių architektų komandų pasiūlymų.
Pirmąją vietą konkurse laimėjo „Arches“ projektas „Biurų vilos“. Studijos architektai projektavo pripažinimo sulaukusius objektus – verslo centrą „Quadrum“ Vilniuje, charakteringą „K ir D kompleksą“ Klaipėdoje, „Amberton Green SPA“ viešbutį Druskininkuose, gyvenamąjį namą „Slėnio vila“, kuris buvo įvertintas visame pasaulyje. „Arches“ sukurtas pastatas „Linea“ bendruomenės buvo apdovanotas „Už pagarbą senojo Žvėryno dvasiai“.
„Rengdami architektūrinį konkursą šiai išskirtinei sostinės vietai ir joje turinčiam iškilti pastatui kėlėme ypač aukštus reikalavimus. Žvėrynas – unikalia architektūra ir ypatinga urbanistine dvasia pasižyminti lokacija, o Sėlių ir Kęstučio gatvių sankryžą – jos modernūs vartai. Matome čia išskirtinės architektūros statinį, sujungiantį istorinį paveldą ir modernios sostinės viziją.
„Citus“ projekto Sėlių g. vizualizacija. „Citus“ nuotr.
Išsirinkę dvišlaičius senojo Žvėryno tūrius primenančią, tačiau šiuolaikiškais stiklo fasadais ir tvariu mediniu konstruktyvu pasižyminčią idėją supratome, kad ji – per brangi ir viršijo mūsų tuometines galimybes; buvo daug biurokratinio darbo, kuris užtruko. Vėliau, 2020 m., prasidėjus ir vis nesibaigiant globaliam neužtikrintumo laikotarpiui, projektą nuolat prisimindavome ir šiemet supratome, kad ir jis, ir mes jau subrendome“, – sakė „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.
„Citus“ direktorius Mantas Galdikas. „Citus“ nuotr.
Planuojamo projekto Sėlių gatvėje autoriai – architektai Edgaras Neniškis, Arūnas Liola, Rolandas Liola, Kipras Kazlauskas, Ernesta Bagužaitė. Bendradarbiaujant su šia komanda ir pastelkus „Mutuus“ projektuotojus rengiamas techninis projektas bei priešprojektiniai pasiūlymai, kurie bus viešinami.
„Sėkmingiausiai į Žvėryno aplinką integruojasi tie nauji statiniai ar kompleksai, kurie sugeba išsaugoti poilsio vilų užmiestyje morfotipo bruožus, mastelį, santykį su viešosiomis erdvėmis. Kęstučio gatvės sankirta su Sėlių gatve formuoja šiaurinės Žvėryno dalies centrą, todėl naujojo administracinio komplekso pastatas formuojamas taip, kad prie sankryžos atsirastų viešoji erdvė, kurioje susikerta pagrindinių gatvių vizualinės ašys ir sukuria savotiškus teritorijos urbanistinius vartus“, – projektą pristatė „Arches“ direktorius, studijos partneris, Vilniaus LAS tarybos narys Rolandas Liola.
Siekiama tvarumo, ieškoma modernių sprendinių
Nedideliam, 3 099 kv. m bendrojo ir 2 263 kv. m antžeminio ploto bei tik apie 100 darbo vietų talpinančiam verslo centrui bus siekiama gauti „BREEAM Excellent“ tvarumo sertifikatą, jis atitiks aukščiausią energinio efektyvumo standartą A++, planuojami įvairūs modernūs darbuotojų komfortą užtikrinantys sprendiniai, papildysiantys išskirtinę architektūrą.
„Citus“ projekto Sėlių g. vizualizacija. „Citus“ nuotr.
Projektas pareikalaus apie 10,5 mln. Eur investicijų.
Biurams numatoma skirti apie 1 900 kv. m, atviroms komercinės paskirties, prekybos, paslaugų, ekspozicinėms patalpoms – 600 kv. m. Dar iki 200 kv. m plotą užims stogo terasa.
Keturių aukštų verslo centrui pasirinktas stiklinis, skaidrus tūris, kuris neužgoš erdvės vizualiai ir atvers medinį pastato konstruktyvą. Nuo antro aukšto „lūžtantys“ dvišlaičiai fasadai ne tik primins įprastą senąją architektūrą, bet ir vizualiai mažins pastatą, jo šešėlį, padės išskaidyti gatvės triukšmą.
„Aplinkos istorija, urbanistinė idėja padiktavo monumentalių, dvišlaičių stiklo tūrių, formuojančių gatvės išklotines, kompoziciją, apjungtą centrinio branduolio tūrio. Šiuolaikiškai interpretuoti dvišlaičiai fasadai ne tik atspindi istorinę Žvėryno architektūrą, bet ir ženklina sklype buvusį pastatą. Korpusus apjungiantis branduolys kuriamas kaip aklina atsvara skaidriems stiklo tūriams. Tai skulptūriškos kompozicijos statinys, kuriame koncentruojamos visos komunikacinės funkcijos. Pastarasis matomas tik tarpuose tarp perimetrinių tūrių, todėl tampa savotišku traukos objektu ir taip padeda organizuoti srautus sklype ir pačiame pastate“, – teigė vienas projekto autorių, architektas R. Liola.
„Citus“ projekto Sėlių g. vizualizacija. „Citus“ nuotr.
Stikliniams pastato fasadams ieškoma modernių sprendinių: kalbamasi su įvairiais gamintojais, kurie į stiklą integruoja nuo saulės kaitros vidines erdves apsaugančias dangas ar net energiją generuojančius modulius.
Visos 50 automobilių parkavimo vietų suprojektuotos požeminėje aikštelėje. Siekiant visas jas sutalpinti viename požeminiame aukšte, bus naudojamos išmaniosios mechanizuotos parkavimo sistemos. 32 parkavimo vietose bus įrengiamos elektros įkrovimo stotelės. Projekte taip pat suplanuotos dvi neįgaliesiems skirtos (A ir B tipo) vietos.
„Citus“ projekto Sėlių g. vizualizacija. „Citus“ nuotr.
Tam, kad būsimiems darbuotojams būtų patogu atvykti be automobilių, suprojektuota 20 dviračių parkavimo vietų, požeminiame pastato aukšte pagal „BREEAM“ sertifikato reikalavimus numatyti dviratininkų persirengimo kambariai su dušais ir sanitariniais mazgais. 14 vietų dviračiams numatyta požeminėje aikštelėje, su elektrinių transporto priemonių (dviračių, paspirtukų, motorolerių ir pan.) įkrovimo infrastruktūra.
„Tai bus „boutique“ segmento verslo centras orientuotas į verslus, kurie savo biurą vertina ne tik kaip darbo vietą, bet kaip konkurencinį pranašumą. Dėl lokacijos, architektūros, naudojamų sprendinių ir siekiamų sertifikatų tai bus išskirtinis biurų pastatas, netelpantis į „administracinio pastato“ apibrėžimo rėmus. Vienas ryškiausių atributų – kelis kartus standartus viršijanti erdvė, skirta vienai darbo vietai. Planuojame, kad „Citus“ valdomame projekte bus iki 100 darbo vietų, o tai reiškia, kad vienai bus skirta beveik 20 kv. m ploto. Šiuo metu vidutiniškai tradiciniame verslo centre vienai darbo vietai skiriama apie 6 kv. m ploto“, – akcentavo projektą valdysiančios įmonės „Citus“ direktorius.
Jo vertinimu, projekte įsikurti galėtų savo srities lyderiai, ypač aukštus standartus turinčios tarptautinės kompanijos, kurioms biuras yra pridėtinė vertė esamiems ir būsimiems darbuotojams, klientams, prekės ženklo išskirtinumo patvirtinimas. M. Galdikas sako, kad įmonės specialistai jaučia poreikį tokio lygio verslo centrams, matydami „boutique“ verslo patalpų paklausą ir stebėdami šio segmento projektų plėtrą Vilniuje per pastaruosius keletą metų.
Prie pastato planuojamas skveras, pabrėžiantis pagrindinį įėjimą, apželdintas vidinis kiemas, į kurį taip pat bus galima patekti apeinant pastatą, bei atvira apželdinta stogo terasa. Pėsčiųjų srautai bus organizuoti taip, kad papildytų esamą žmonių srautų infrastruktūrą ir į ją įsilietų.
„Citus“ projekto Sėlių g. vizualizacija. „Citus“ nuotr.
Bus sutvarkyta ir aplinkinė infrastruktūra: naujai nutiesti šaligatviai, iškeltos sklypą kertančios ryšių ir elektros linijos, atnaujinta troleibusų kontaktinio tinklo atkarpa. Su savivaldybe bus bendraujama ir dėl greta esančio nesuformuoto sklypo sutvarkymo ar pavertimo viešąja erdve.
Statybas planuojama pradėti 2024 metais, iškart kai bus gautas statybų leidimas, ir užbaigti per dvejus metus. Daugiau detalių apie sprendinius ir statybų terminus paaiškės patvirtinus priešprojektinius pasiūlymus ir baigus rengti techninį projektą.
Prieinamumas, viešosios paslaugos ir diskusija su bendruomenėmis
„Citus“ vadovas akcentuoja, kad vienas svarbiausių šio verslo centro akcentų – visiems prieinama ir viešosiomis erdvėmis bei funkcijomis praturtinta pastato pirmojo aukšto erdvė, kad projektas ne tik vizualiai įsilietų į Žvėryno bei viso Vilniaus kontekstą, bet taptų ir rajono gyvenimo dalimi.
Pirmasis aukštas projektuojamas taip, kad jame kirstųsi žmonių srautai, jis būtų praeinamas, turėtų skirtingų funkcijų, patrauklių viešųjų erdvių, jame kurtųsi naudingos paslaugos ir galėtų būti organizuojamos veiklos, svarbios žvėryniečiams. Planuojama sukurti galeriją, pritraukti menininkų, turėti ir kavinę ar restoraną.
„Prieš pradėdami projekto viešinimo procedūrą, Vilniaus m. savivaldybės iniciatyva organizavome susitikimą su bendruomene, kur dar kartą pristatėme projektą ir diskutavome, kokių paslaugų ar sprendinių šiame projekte pageidauja. Akcentavome, kad tai bus mažas, „boutique“ segmento projektas, kuris esamą Žvėryno sanklodą papildys ir į ją įsilies bei netaps svetimkūniu. Gavome tikrai gerų idėjų: žmonės čia norėtų ir menininkų dirbtuvių, teritorijoje – viso kvartalo Kalėdinės eglės. Džiaugiamės, kad bendruomenė įsitraukė, palaikė, o jų pateiktas idėjas atidžiai svarstysime ir ieškosime galimybių įgyvendinti“, – pabrėžė M. Galdikas.
Viešo pritarimo projektui buvo siekiama nuo pat pradžių: architektūrinis konkursas buvo organizuojamas nesant tokio reikalavimo ar būtinybės, į komisiją buvo įtrauktas bendruomenės atstovas. Projekto sklype stovėjusiame pastate laikinai veikė gatvės menų mokykla.
„Citus“ vadovo nuomone, praktika dar prieš projekto viešinimą įtraukti bendruomenes į diskusiją galėtų tapti visuotine, ja pasinaudoti turėtų ir kiti plėtotojai.
Skaičiai ir faktai
• Adresas – Sėlių g. 48, Vilnius;
• Sklypo plotas – 1 253 kv. m;
• Planuojamos investicijos – apie 10,5 mln. Eur;
• Paskirtis – administracinis pastatas, verslo centras (1 902 kv. m) su komercinėmis prekybos, paslaugų ir ekspozicijų patalpomis (600 kv. m);
• Plotas: bendras – 3 099 kv. m, antžeminis – 2 263 kv. m;
• Aukštų skaičius – 4 ir stogo terasa;
• Parkavimo vietų skaičius ir tipas: 50 vnt. automobiliams; požeminės, su išmaniąja mechanizuota parkavimo sistema; 32 vnt. – skirta elektromobiliams; 2 vnt. – skirta neįgaliesiems;
• Darnusis judumas: 20 dviračių parkavimo vietų (14 – požeminėje aikštelėje, su el. transporto priemonių įkrovimo infrastruktūra; 6 – antžeminės);
• Energinė klasė – A++;
• Kiti sprendiniai – geoterminis šildymas ir vėsinimas, klimato kontrolės sistemos, mechanizuota parkavimo sistema, medinės pastato konstrukcijos ir kt.;
• Darbų terminai: 2024 m. II ketv. – 2026 m. II ketv. (planuojama);
• Architektai – UAB „Arches“; projektuotojai – UAB „Mutuus“;
• Statytojas – projektinė įmonė UAB „Kauseta“; valdytojas – UAB „Citus“; statybų valdytojas – UAB „Citus Construction“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Populiariausios lietuvių atostogų kryptys per šventes: dažnas Kalėdas ar Naujuosius sutiks saulės atokaitoje1
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, lietuviai intensyviau dairosi atostogų krypčių svetur. Dauguma tautiečių kelionių paketus suskumba įsigyti iš anksto ir renkasi Kalėdas ar Naujuosius metus pasitikti kepinant saulei. ...
-
Veterinarijos tarnybos ir „InnoForce“ ginče paskelbtas verdiktas
Informacinių technologijų (IT) įmonei „InnoForce“ nepavyko įrodyti, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) neteisėtai nutraukė IT sistemų diegimo sutartis, bei prisiteisti iš jos skolą. ...
-
Kėbulo geometrijos atstatymas: kodėl jis svarbus?
Po avarijos ar kitokio poveikio automobilio kėbului, geometrijos pažeidimai gali likti nepastebėti, tačiau jų pasekmės – rimtos. Tokie pažeidimai ne tik turi įtakos važiavimo komfortui, bet ir kelia pavojų saugumui. Automobilio geometrijos atst...
-
Ekspertai ir valdžia skirtingai aiškina SEB sprendimą: kas iš tiesų vyksta13
SEB bankas planuoja į vieną sujungti visus Baltijos šalyse veikiančius SEB, o būstinę iš Vilniaus perkelti į Taliną. Banko vadovė tikina, kad prie tokio sprendimo prisidėjo nestabili mokestinė aplinka Lietuvoje. Investuotojai ir verslin...
-
Brangs „Vilniaus vandenų“ paslaugos1
Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų gyventojai už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą nuo kitų metų vasario per mėnesį mokės vidutiniškai 58 centais (su PVM) daugiau, penktadienį prane&scaron...
-
VERT: ESO dalį vystytojų blogai informavo
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dalį komercines saulės elektrines siekusių įrengti vystytojų netinkamai informavo apie jiems nesuteiktus prisijungimus prie tinklo, penktadienį pranešė patikrinimą atlikusi Valstybin...
-
Tvarumo idėja keičia mokslo pasaulį
Kauno technologijų mokymo centras (KAUTECH) drauge su Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija į diskusiją sukvietė mokymo įstaigų ir verslo atstovus. Dalyviai diskutavo tema „Tvari verslo ir mokslo įstaigų partnerystė: kokie ...
-
„Grigeo Klaipėda“ Kuršių marių taršos byloje bus apklausiami užsienio specialistai
Artimiausiuose bendrovės „Grigeo Klaipėda“ Kuršių marių taršos bylos posėdžiuose bus apklausiami specialistai iš užsienio, penktadienį pranešė Šiaulių apygardos teismas. ...
-
Šventiniu periodu „Kauno švara“ dirbs įprastai3
Šventiniu periodu UAB „Kauno švara“ dirbs įprastai. Prašoma gyventojų pasirūpinti važiuojamosios dalies priežiūra – neužstatyti šiukšlių konteinerių. ...
-
Kaunas veža Kalėdas į apkasus: Ukrainos kariams – vilkikas paramos
Kaunas dar kartą susitelkė gerumui. Per šešias paramos akcijos „Kalėdos keliauja į apkasus“ dienas surinktas artipilnis vilkikas paramos Chersono, Pakrovsko, Torecko ir Sumų apskrityse kovojantiems Ukrainos kariams, sužeistiesie...