- ELTOS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Praėjusią savaitę Lietuvoje sumažėjo tik naftos ir benzino vidutinės kainos. Benzino kaina nukrito 0,1 proc., o nafta atpigo 1,1 proc. praneša Lietuvos energetikos agentūra (LEA).
Nurodoma, jog biokuro kainos Lietuvoje padidėjo iki 22,65 Eur/MWh – tai 5,6 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę. Dyzelinas pabrango 1,5 proc., TTF gamtinių dujų kainos šoktelėjo 8,3 proc., o didmeninės elektros kainos Lietuvoje per savaitę padidėjo 24 proc.
LEA teigimu, Nyderlandų TTF prekybos taške gamtinių dujų kainų vidurkis per savaitę, palyginti su ankstesne savaite, padidėjo nuo 47,2 Eur/MWh iki 47,5 Eur/MWh. Pagal gamtinių dujų kainų ateities sandorius, ateinančius metus kainos gali svyruoti 42–47 Eur/MWh ribose.
Europos dujų saugyklos šiuo metu užpildytos apie 82,4 proc., praėjusią savaitę jų užpildymas siekė 85,6 proc., o prieš metus – 91,5 proc. Nurodoma, jog Inčukalnio dujų saugykla šiuo metu užpildyta apie 73,8 proc., prieš savaitę šis kaičius sudarė 75,5 proc., o prieš metus tuo pačiu laikotarpiu – 79,7 proc.
Gruodžio 2–6 d. per Klaipėdos SGD terminalą rinkai patiekta 356,0 GWh gamtinių dujų (ankstesnę savaitę – 410,0 GWh). Iš Latvijos gauta 66,4 GWh gamtinių dujų (ankstesnę savaitę – 113,5 GWh), į Lenkiją išsiųsta 130,5 GWh gamtinių dujų (ankstesnę savaitę – 274,0 GWh). Lietuvos biodujų gamyklose pagaminta 2,1 GWh dujų (ankstesnę savaitę – 2,23 GWh). Lietuvoje per savaitę suvartota 281,7 GWh gamtinių dujų (ankstesnę savaitę – 256,4 GWh).
Benzino vidutinės kainos 0,1–2,7 proc. praėjusią savaitę sumažėjo Lietuvoje, Estijoje ir Vokietijoje, o Latvijoje ir Lenkijoje atitinkamai padidėjo 1,1 proc. ir 0,9 proc.
Biokuro kainos Lietuvoje padidėjo iki 22,65 Eur/MWh – tai 5,6 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę.
Dyzelino vidutinės kainos Estijoje ir Vokietijoje atitinkamai sumažėjo 2,9 proc. ir 0,7 proc., o Lietuvoje, Lenkijoje ir Latvijoje šoktelėjo 1,2–1,5 procento.
LEA duomenimis, tarp Baltijos šalių degalai pigiausi Lietuvoje. Skirtumas tarp dyzelino ir benzino kainų padidėjo iki 0,036 Eur/l. Palyginti su ES šalių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 15,7 proc., o dyzelino – 9,2 proc. mažesnė.
Biokuro kaina nagrinėjamą savaitę Lietuvoje buvo 5,6 proc. didesnė nei ankstesnę savaitę ir siekė 22,56 Eur/MWh. Pernai tuo pačiu metu biokuras Lietuvoje kainavo 22,77 Eur/MWh.
Didmeninės elektros energijos kainos nagrinėjamą savaitę, palyginti su ankstesne savaite, padidėjo visose Baltijos jūros regiono valstybėse: Lietuvoje ir Latvijoje po 24 proc. – nuo 86,7 Eur/MWh iki 107,5 Eur/MWh, Estijoje 6 proc. – nuo 86,4 Eur/MWh iki 91,9 Eur/MWh, Švedijos SE 4 27 proc. – nuo 56,6 Eur/MWh iki 72,1 Eur/MWh, Vokietijoje 12 proc. – nuo 101,8,0 Eur/MWh iki 114,1 Eur/MWh, Lenkijoje 12 proc. – nuo 126,5 Eur/MWh iki 141,2 Eur/MWh, o Suomijoje 20 proc. – nuo 49,0 Eur/MWh iki 59,0 Eur/MWh.
Skaičiuojama, kad praėjusią savaitę Lietuva pasigamino 55 proc. visos suvartotos elektros energijos, likęs reikalingas energijos kiekis importuotas iš Švedijos, Latvijos bei Lenkijos. Lietuvoje elektros energijos vartojimas, palyginus su ankstesne savaite, padidėjo 4,2 proc. – iki 269,9 GWh.
Bendra elektros gamyba šalyje, palyginti su ankstesne savaite, padidėjo 12,2 proc. ir siekė 148,7 GWh. Daugiausiai elektros energijos per nagrinėjamą savaitę pagamino vėjo elektrinės – 88,7 GWh. Tai 9,9 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę ir 3,5 karto daugiau nei lygiai prieš metus, kai buvo pagaminta 24,8 GWh.
Nurodoma, jog saulės elektrinės per savaitę pagamino 2,2 GWh – tai 38,5 proc. mažiau nei pastarąją savaitę bei 100 proc. daugiau nei lygiai prieš metus, kai buvo pagaminta 1,1 GWh.
LEA nurodo, jog hidroelektrinės praėjusią savaitę pagamino 17,9 GWh elektros energijos – 14,8 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę, kai buvo pagaminta 15,6 GWh, o šiluminės elektrinės pagamino 27,2 GWh elektros energijos – 31,5 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę, kai buvo pagaminta 20,7 GWh elektros energijos.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Neringa didina rinkliavas už įvažiavimą: vairuotojus kurorto apetitas glumina8
Didėja rinkliava už įvažiavimą į Neringą. Vasarą per patį turistų piką du mėnesius teks mokėti 50 eurų. Buvo 30 eurų. Susimokėti, nors ir perpus pigiau, bet teks ir elektromobiliams. ...
-
Teismas: VMI negali automatiškai priverstinai išieškoti delspinigių1
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nutarė, kad Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) negali automatiškai priverstinai išieškoti delspinigių. ...
-
Lietuvių žiemos kelionės: įvardijo tendencijas
Lietuviai per žiemos šventes vis dažniau renkasi aplankyti Europos miestų kalėdines muges, sako Lietuvos turizmo rūmų prezidentė. Šių metų naujiena – daugiau oro bendrovių skrydžių ne į Londoną ar Dubliną, o į Malagą ...
-
ES delsia aktyvuoti atvykimo ir išvykimo sistemą: ar Lietuva yra pasirengusi?
Bendrijai delsiant aktyvuoti Europos Sąjungos (ES) atvykimo ir išvykimo sistemą (EES), Lietuva teigia esanti pasiruošusi ją paleisti bet kuriuo metu. ...
-
Gitanas Nausėda: elektros kabelių Baltijos jūroje gedimai nebeatrodo kaip atsitiktinumas20
Trečiadienį pranešus apie povandeninės elektros jungties tarp Suomijos ir Estijos gedimą, prezidentas Gitanas Nausėda pažymi – šis bei pastaruoju metu Baltijos jūroje padažnėję panašūs incidentai rodo, kad tai nebėra atsi...
-
Gera žinia vaiko tėvų globėjams: kaip ir seneliai, galės gauti atostogas anūkams prižiūrėti
Nuo kitų metų vaiko tėvų globėjai, kaip ir seneliai, galės gauti atostogas ir išmoką vaikui prižiūrėti. ...
-
Kokių mokesčių pakeitimų galima tikėtis kitąmet?1
Valdančiosios daugumos atstovai tikino nežinantys, kokius pasiūlymus dėl mokestinės reformos kitąmet atneš Vyriausybė, tačiau žada teikti prioritetą diskusijoms. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Algirdas Sysas sako, kad v...
-
Tarpušvenčiu lietuviai plūsta į Palangą: kiek čia kainuoja šventės?9
Palangos verslininkai pastebi, kad į kurortą daugiausia svečių atvyksta tarpušvenčiu, o itin daug – sutikti Naujųjų metų. Šią tendenciją rodo viešbučių ir privačių būstų užimtumas. ...
-
Nausėda: siekiant sukurti diviziją iki 2030-ųjų gynybai reikia skirti 5,5 proc. nuo BVP27
Norint iki 2030 metų Lietuvoje sukurti diviziją gynybai reikia skirti 5,5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), sako prezidentas Gitanas Nausėda. ...
-
Nuo vasario 1 d. keičiasi „Vilniaus vandenų“ kai kurių paslaugų kainų tarifai
Nuo 2025 m. vasario 1 d. Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų butų gyventojams didės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos, praneša Vilniaus vandenys. ...