Atskleidė šalies turtuolių juodus darbelius: per kelis metus bandė nuslėpti 3,5 mln. eurų mokesčių

2023 ir 2024 metais dalis turtingiausių šalies gyventojų nedeklaravo beveik 25 mln. eurų pajamų ir taip bandė nuslėpti 3,5 mln. eurų mokesčių, sako Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Pasak jo, 2023 metais buvo nustatyta apie 10 mln. eurų nedeklaruotų pajamų, už kurias papildomai priskaičiuota 2 mln. eurų mokesčių, o šiemet – atitinkamai 14,8 mln. ir 1,5 mln. eurų. 

„Nedeklaruotos iš užsienio gautos pajamos (finansinių priemonių pardavimo, dividendų, palūkanų), netinkamai nustatoma žmogaus rezidavimo vieta – turime kelis (devynis – BNS) atvejus, kai žmonės buvo save įvardiję kitų šalių rezidentais, bet mes radome motyvų įrodyti, kad jie socialinius-ekonominius interesus turi būtent Lietuvoje“, – praėjusią savaitę Seimo Biudžeto ir finansų komitete sakė A. Klerauskas.

Jo teigimu, trečias nedeklaruotų pajamų šaltinis – dirbtinai didinamos vertybinių popierių kainos: „Jomis manipuliuojama.“

Šiuo metu, anot jo, ypač didelis dėmesys skiriamas užsienyje gautiems finansinių priemonių pardavimo sandoriams.

Jomis manipuliuojama.

„Taip pat analizuojami atvejai, kai per pastaruosius metus nedeklaruojami gauti dividendai, nors didelės vertės turtu disponuojantis asmuo valdo didelį akcinį kapitalą, tad tokia elgsena gali sufleruoti apie bandymą išvengti galimų mokesčių - naudą iš valdomos įmonės gaunant kitomis formomis“, – BNS teigė VMI atstovas.  

VMI dabar stebi 126 žmones bei 82 jų sutuoktinius.

„Metų eigoje, iki numatyto vertinimo sąrašas gali kisti, jei atsiras asmenų, kurių turtas viršys VMI numatytą turto vertės ribą, taip pat tais atvejais, kai įvyksta turto dalybos, asmenų skyrybos, vedybos ar asmuo miršta. Kitąmet kovo mėnesį planuose numatyta sąrašą papildyti“, – BNS sakė A. Klerauskas.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Algirdui Sysui atkreipus dėmesį, kad Lietuvoje jau yra daugiau negu 500 milijonierių, A. Klerauskas sakė, kad daugiau žmonių nestebima, nes trūksta darbuotojų.

„Būtų daugiau darbuotojų, daugiau būtų ir prižiūrimų asmenų“, – komitete teigė A. Klerauskas

VMI daugiau negu 40 mln. eurų vertės turtu disponuojančius gyventojus labiau stebi nuo 2023 metų.  

Apskaičiuojant turto vertę VMI vertina duomenis apie gyventojo visų rūšių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje turimą turtą: pinigus, nekilnojamąjį ir registruotiną turtą bei akcijas, obligacijas, investicinių fondų vienetus, pajamas.

Vertinama informacija ne tik apie tokį fizinį asmenį, bet ir susijusius asmenis: šeimos narius, valdomas įmones.

86 proc. asmenų į VMI atrinktą sąrašą pateko dėl jų valdomų įmonių, kurios sudaro didžiąją bendros turto vertės dalį.  



NAUJAUSI KOMENTARAI

Asa

Asa portretas
Stt nupirkti ir visi tie kas turi tikrinti skaidrumą vagių šalis ranka ranka plauna ,nuteisia tuos kas kaimyno višta pavogia ,o stambūs vagys lieka sausi .į

Pilietis

Pilietis portretas
Turtingieji yra nuzmogeje savanaudziai menkystos tokius reikia vezt i sibira

Kiemsargis

Kiemsargis portretas
Kuo žmogus turtingesnis - tuo mažiau pas jį sąžinės, moralės ir teisingumo.
VISI KOMENTARAI 23

Galerijos

Daugiau straipsnių