- Aurika Merkienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Šeimyna: V.Krutoguzenko augina dvi poras dvynių – šešiamečius Jorę ir Arį, pusantrų metukų Kiprą ir Herkų bei vyriausiąjį sūnų – dešimtmetį Arną.
-
Dvi poros dvynių – keturguba laimė
-
Dvi poros dvynių – keturguba laimė
-
Komanda: Džiugas ir Mažvydas tapo pirmojo dvynių konkurso nugalėtojais, dabar jame dalyvauja su sesėmis dvynėmis Ūla ir Mėta.
-
Globoja: devynmečiai Jonas ir Rūta mamos talkininkai prižiūrint mažuosius broliukus Nikolą ir Danielį.(
-
Dvi poros dvynių – keturguba laimė
-
Dvi poros dvynių – keturguba laimė
Aštuntus metus vykstantis dvynių konkursas kasmet sulaukia vis didesnių staigmenų. "Twins Peak 2021" dalyvauja trys šeimos, auginančios po dvi poras dvynukų.
Pasiilgsta Lietuvos
Konkurso bičiuliai nuo pat pirmojo renginio – Ieva ir Ramūnas Arnauskai. Pirmajame dvynių konkurse "Twins Peak" 2014 m. dalyvavę šios poros sūnūs – identiški dvyniai Džiugas ir Mažvydas – tapo nugalėtojais. Po metų, atvykę į antrojo dvynių konkurso finalinį renginį, jiedu pranešė: "Mums gimė sesės!" Stumdami vežimėlį su vos keturių mėnesių mažylėmis – dvynėmis Ūla ir Mėta, šypsodamiesi į renginį atėjo laimingi keturių vaikų tėveliai.
Arnauskų šeima į Vokietiją su vaikais emigravo prieš dvejus metus. Reino žemėse netoli Tryro įsikūrusi šeima nutarė čia apsigyventi, nes šeimos galva – Ramūnas Vokietijoje dirba jau seniai.
Komanda: Džiugas ir Mažvydas tapo pirmojo dvynių konkurso nugalėtojais, dabar jame dalyvauja su sesėmis dvynėmis Ūla ir Mėta.
Džiugas ir Mažvydas lanko mokyklą, mokslai berniukams sekasi gerai, nors kalbos barjeras, anot Ievos, šiek tiek jaučiasi. Abu gabūs matematikai, Mažvydas groja gitara ir gražiai piešia, o Džiugas, pasak mamytės, greičiausiai bus gydytojas.
Susilaukusi dviejų porų dvynių, I.Arnauskienė įkūrė mažųjų modeliukų studiją "Two make Six". Nuo mažų dienų Ūla ir Mėta kartu su broliais demonstruoja vaikiškų drabužėlių madas, tad mergytės labai mėgsta puoštis ir staipytis prieš veidrodį.
"Abi mergaitės skirtingos tiek išvaizda, tiek charakteriais, jos tikrai neidentiškos dvynės, – aiškina Ieva. – Ūla yra stipri ir sportiška, lanksti, gera gimnastė, laisvai padaro špagatą, o Mėtos tokie dalykai nedomina – jai patinka papuošalai ir veidrodis", – juokiasi Ieva. Abi mergaitės puikiai kalba vokiškai, moka užrašyti savo vardus ir šiemet jau keliaus į pirmąją klasę, nes šioje Vokietijos žemėje į mokyklą vaikai eina nuo šešerių metų.
Ir tėvai, ir vaikai pasiilgsta Lietuvos, Ieva čia turėjo begalę veiklos – mažųjų modeliukų mokyklėlę, stovyklas, kuriose vaikai patys kurdavo kolekcijas, tačiau šias veiklas sustabdė COVID-19 pandemija.
Trys gimdymai – penki vaikai
35-erių šiaulietė Vilma Krutoguzenko augina dvi poras dvynių – šešiamečius Jorę ir Arį, pusantrų metukų Kiprą ir Herkų bei vyriausiąjį sūnų – dešimtmetį Arną.
Šeimyna: V.Krutoguzenko augina dvi poras dvynių – šešiamečius Jorę ir Arį, pusantrų metukų Kiprą ir Herkų bei vyriausiąjį sūnų – dešimtmetį Arną.
"Dvi poros dvynių, o visi skirtingi – nė vienas nepanašus į kitą, – pasakoja Vilma. – Su vienu vyru dvyniai ir su kitu vyru dvyniai – nežinau, kodėl man čia taip išeina, nieko panašaus giminėje nebuvę. Gydytojai sako, kad mano organizmas toks – pati aktyvi ir organizmas čiumpa visko po du, – kvatoja moteris. – Kipras ir Herkus gimė dideli drambliukai – vienas 3 150 g, kitas – 2 700 g. Ir nė vienos poros identiškų dvynių! Visi keturi yra visiškai skirtingų charakterių vaikai. Aris lanko karatė treniruotes, Jorė – šokių studiją "Flamingas", ji dalyvauja konkursuose ir jau turi solidžią medalių kolekciją. Apie pernai gimusius mažuosius Kiprą ir Herkų kol kas sunku ką nors pasakyti, bet panašu, kad jie irgi bus kiekvienas sau."
Kaipgi vyriausias sūnus Arnas susitvarko su broliais ir sesėmis? "Oi, Arną visi myli, – sako Vilma. – Vasarą buvo išvažiavęs į stovyklą, savaitę nebuvo namuose, tai mažieji jau laukė nesulaukė, kada brolis grįš. Jis visų mylimiausias, juk turi keturis mylinčius mažiukus broliukus ir sesę."
Sutikę Vilmą mieste nė vienas neįtartų, kad ji – penkių vaikų mama. Šiauliuose atsidūrusi žemaitė yra makiažo meistrė, turi savo studiją ir motinystę visada derino su begale darbų. Anot daugiavaikės mamos, sėdėti ant sofos rankas sudėjus su knyga rankoje jai nepavyksta. Puikiai atrodančią grožio specialistę dažnai kviečia dalyvauti įvairiose fotosesijose žurnalams, reklamoms.
Užkoduota genetiškai
Raseiniškiai Lina Ambrazaitytė su vyru Arnu augina devynmečius Joną ir Rūtą bei pernai vasarį gimusius identiškus dvynius – Nikolą ir Danielį.
Globoja: devynmečiai Jonas ir Rūta mamos talkininkai prižiūrint mažuosius broliukus Nikolą ir Danielį.
Pirmosios poros dvynių pora susilaukė vos susituokusi, tuomet buvo 20-mečiai. Jaunoji mamytė pagimdė per anksti – mažyliams tebuvo septyni mėnesiai, tad svėrė vos per 1 kg. Vaikai gan ilgai gulėjo ligoninėje, kol priaugo svorio, sustiprėjo, o jau paskui augo sveiki ir guvūs.
Rudenį devynmečiai Jonas ir Rūta jau eis į trečiąją klasę. Tačiau ramybės namie nėra – viską jaukia ir skardžiais balseliais drebina mažieji broliukai Nikolas ir Danielis.
"Kai vyko nuotolinis mokymasis, maniau, kad išprotėsiu, – pasakoja Lina. – Vyresniesiems pamokos, o namie spiegia mažiai, koks ten mokslas? Kur juos dėti? Kaip nuraminti? Oi, kokių dienų būdavo... Dabar, vasarą, ramiau. Didieji išvažiavo į stovyklą, tai vietoj keturių vaikų namie tik du – atgaiva sielai", – juokiasi Lina.
Mažieji labiausiai pasiilgsta sesės Rūtos. Ji – mamos pagalbininkė – Nikolą ir Danielį supa, migdo, dainuoja. Jonas, anot mamos, ne itin džiaugiasi broliukais, kurie jau išmoko nučiupti vyresnėlio žaislus ir juos sugadina.
"Jau gana vaikų, ne, ne, ne, mojuoju rankomis, kai kas nors paklausia, – juokiasi Lina. – Kai sužinojau, kad ir antrą kartą laukiuosi dvynių, apsiverkiau, man buvo šokas. Tik po savaitės atsigavau, pasikalbėjome su vyru, pasitarėme, nusiraminome ir ėmėme laukti... dvynukų!"
Lina sako, kad jos giminėje dvyniai gimsta kas antra karta. Moters mama turėjo brolį dvynį, kuris labai anksti mirė. Iš dvynių buvo ir mamos močiutė, ji taip pat turėjo brolį dvynį, tad Lina sako, kad jos dvyniai, matyt, užkoduoti genetiškai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Būti čia ir dabar – nelengva užduotis
Jeigu stovite transporto spūstyje, nereiškia, kad tiesiog stovite joje. Jūs mintyse esate rytojaus susitikime su klientu, poryt – tėvų susirinkime. Arba tebesate praėjusį šeštadienį pas mamą, kuri tebepyksta, kad naujų vaist...
-
Suomiai – laimingiausi pasaulyje: kuo čia dėta savanorystė?
Suomija pagal Pasaulinio laimės indekso tyrimus jau ne vienus metus tituluojama laimingiausia šalimi pasaulyje ir, atrodo, nė neketina sustoti – šį titulą jau septintą kartą priglaudė ir 2024-aisiais. Kol visas pasaulis bando perpras...
-
„Geštalto praktika“: metodai, padedantys pažinti žmogaus vidinį pasaulį
Geštalto terapija – tai humanistinis psichoterapijos metodas, orientuotas į žmogaus gebėjimą suvokti ir integruoti savo jausmus, mintis ir elgesį. Jos tikslas – padėti asmeniui pasiekti didesnį sąmoningumą ir atsakomybę už savo gy...
-
Vaikų saugumas: gali padėti artimi santykiai ir technologijos
Šiandieniame sparčiai besivystančiame pasaulyje vaikų saugumo užtikrinimas kartu išlaikant jų nepriklausomybės poreikį ir atsakingumą tampa ne vienos šeimos iššūkiu ir nesutarimų priežastimi. Nesprendžiamos ir ats...
-
Tyrimas: lietuvių emocinis atsparumas kur kas blogesnis nei Europoje1
Kas antras žmogus Lietuvoje abejoja savo gebėjimu susitvarkyti su iškilusiais sunkumais, o kas penktas jaučia nepasitikėjimą savimi. Tokias tendencijas atskleidė „Tele2“ užsakymu atliktas, kartu su Vilniaus universitetu (VU) parengtas...
-
Po Naujųjų – suaktyvėjęs lietuvių įsitraukimas į hobius: psichologai turi paaiškinimą1
Sausiui prasidėjus, gyventojai stačia galva neria į hobius. Iškart po Naujųjų – užsipildė sporto salės, baseinai, šokių, keramikos užsiėmimai. Tendencija nesikeičia metai iš metų, naujų tikslų įgyvendinimo daugelis gr...
-
Švenčių padarinys – pošventinis liūdesys15
Po švenčių neretai jaučiamės apsunkę ne tik nuo silkės ar baltos mišrainės. Sunkios tampa ir mintys. Kaip sausį nepasiduoti pošventiniam liūdesiui ir vėl grįžti į ritmą? ...
-
Sausis – liūdniausias mėnuo?1
Po švenčių spindesio sausis daugeliui gali atrodyti ir atrodo tamsiausias mėnuo. Kaip išvengti šios sausio mėnesio depresijos? Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su Žmogaus studijų centro partneriu – psichologu Justinu Buroku...
-
Ekspertė pataria, kaip išmokti „sveikai“ pyktis1
Didysis santykių menas – ne nesipykti, o mokėti išsakyti savo nuomonę ir poziciją be ilgų kivirčų ar durų trankymo. ...
-
Paromis neužmieganti Rūta Survilaitė – atvirai apie nemigą: ir daiktai ima keisti formas22
„Taip atrodo nemiga. Labai prašau plačiai dalintis. Tai svarbu“, – savo feisbuko paskyroje neseniai rašė teisininkė, vertėja, poetė Rūta Survilaitė, savo mintimis besidalijanti ir tinklaraštyje „Margos p...