- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
JAV gimusi Boso dienos idėja pastaraisiais metais sparčiai populiarėja ir Lietuvos organizacijose, pabrėžia dovanų pardavėjai.
Kasmet prieš spalio 16 d., kai minima Boso diena, verslininkai fiksuoja intensyvesnę prekybą dovanomis ir iki trečdalio išaugantį verslo dovanų pardavimą.
Anot bendrovės „Gera dovana“ rinkodaros vadovo Martyno Navicko, pas mus populiarėjančią Boso dieną daugelis žmonių mato kaip galimybę kolektyvui su savo vadovu palaikyti draugiškesnius, mažiau formalius santykius, tad ir dovanų dažnai ieškoma tokių, kurios neatrodytų kaip paprasčiausiai formalus gestas, o iš tiesų suteiktų išskirtinių emocijų ir patirčių.
„Šia proga populiarios tokios dovanos kaip golfo kursai ar gurmaniška viskio degustacija, – atskleidžia rinkodaros vadovas. – Neretai dovanojama ir galimybė vadovams bei vadovėms atsipalaiduoti per masažus ar SPA procedūras.“
Visgi, anot M. Navicko, Lietuvoje taip pat populiaru gerų emocijų bosui suteikti ir dovanomis pokštais: puodeliais ar marškinėliais su šmaikščiais užrašais, net specialiai vadovui sukurtomis komiksų knygelėmis apie „superboso“ nuotykius bei panašiomis staigmenomis.
Dovanų bosui – nuo ekstremalių pramogų iki biuro augintinio
Informacinių technologijų bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ generalinis direktorius Mindaugas Pranskevičius sako, kad Boso dieną jo vadovaujamoje įmonėje kolektyvas mini kiekvienais metais.
„Iš ryto pažvelgęs į savo darbo stalą arba staiga sugužėjus kolegoms sužinau, kad, pasirodo, tądien yra Boso diena, – sako M. Pranskevičius. – Dovanų kolegos dažniausiai parūpina kokią ekstremalią pramogą – esu nustebintas skrydžiu parasparniu, o kartą jie padovanojo reaktyvinės vandens skraidyklės pramogą „Tapk žmogumi raketa!“.“
Vadovas prisimena ir įsimintiniausią Boso dienos pasveikinimą, kai kolektyvas visus vadovus darbo dienos pradžioje aprengė vienodais marškinėliais su skirtingais numeriais, pavardėmis ir pavadinimu „Lyderių komanda“, tarsi sporto komandoje.
„Buvo išties smagu, daug šypsenų visą dieną, kai kurie tuos marškinėlius dėvėjo tiesiog ant kostiumo, – prisimena M. Pranskevičius. – Tikrai jautėmės komanda, visi gavome papildomos energijos tą dieną.“
SPA centrų, masažo ir grožio salonų tinklo „East Island“ direktorė Audronė Baranauskienė teigia, kad darbuotojų sujudimą pajunta dieną ar dvi prieš spalio 16-ąją, o Boso dienos rytą vadovės ant darbo stalo jau laukia staigmena.
„Viena labiausiai įsiminusių tokių staigmenų lėmė ir naujo mūsų kolektyvo nario atsiradimą bei savotiškos tradicijos gimimą, – su šypsena išskirtinę Boso dienos dovaną prisimena A. Baranauskienė. – Vienos Boso dienos rytą ant savo stalo išvydau žavią mėlyną žuvytę akvariume. Nuo tada ji – neatsiejama mūsų biuro dalis. Kartu susiformavo ir nerašyta taisyklė, kad paskutinis paliekantis darbą penktadienį išvalo akvariumą ir pasirūpina žuvytės maistu savaitgaliui.“
Anot vadovės, tokios dovanos, kurios sujungia visą kolektyvą, ir yra smagiausios. „Tiesa, esu gavusi ir tikrai linksmą asmenišką Boso dienos dovaną – draugišką savo pačios portretą šaržą. Jis iki šiol kabo ant mano darbo kabineto sienos“, – prisimena A. Baranauskienė.
Advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous“ administracijos vadovė Rasa Jonelytė sako, kad jos įmonėje taip pat susiformavusi tradicija įdomiai paminėti Boso dieną.
„Smagiausia, kad komanda sugeba viską suorganizuoti itin slaptai ir aš niekuomet neturiu net menkiausios nuojautos apie tai, kaip būsiu pasveikinta“, – sako R. Jonelytė.
Vadovės teigimu, vienas labiausiai įsiminusių Boso dienos pasveikinimų buvo tuomet, kai ryte atėjusi į savo darbo kabinetą rado jį visą apklijuotą „Post it“ lapeliais.
„Visas darbo stalas, langas, kompiuteris, kėdė buvo apklijuoti šiais lapeliais, o ant kiekvieno iš jų visi kolegos ranka parašė įvairiausių palinkėjimų-užduočių, kurias man būtina gyvenime įvykdyti. Išsisaugojau juos visus iki šiol“, – pasakoja R. Jonelytė.
Vadovė prisimena ir dar vieną išskirtinį Boso dienos minėjimą, kai visą dieną darbuotojai po vieną užeidavo į jos darbo kabinetą ir dovanodavo po vieną gėlės žiedą ir plytelę šokolado.
„Dienos pabaigoje turėjau didžiulį glėbį gėlių ir apie 5 kilogramus šokolado. Smaližiams kolegoms irgi buvo tikra šventė“, – su šypsena prisimena R. Jonelytė.
Tradicija įmonėse spalio 16 d. minėti Boso dieną atsirado JAV Patricios Bay Haroski iniciatyva. Oficialiai ši šventė buvo įregistruota 1958 m., o pirminė jos idėja buvo suteikti darbuotojams dieną, per kurią savo vadovui jie gali atvirai pasakyti viską, ką galvoja. Visgi paprastai darbuotojai išsakydavo padėką už gerą vadovavimą ar tiesiog išreikšdavo pagarbą. Iš pradžių tik Jungtinėse Valstijose gyvavusi tradicija greitai išpopuliarėjo Europoje bei tokiose šalyse kaip Indija ar Pietų Afrikos Respublika.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Nebandykite išvaryti emocijų pro duris – jos sugrįš pro langą
Kasdienybėje esame linkę kurti intelekto ir emocijų priešpriešą. Sąvoka „intelektas“ asocijuojasi su protu, žiniomis, analitiniais gebėjimais, o emocijos – su meile, džiaugsmu, laime, liūdesiu, pykčiu. Gana dažnai int...
-
Nelinksmas antirekordas: kodėl vis dažniau atsisakoma turėti vaikų?12
Nelinksmas antirekordas – praėjusiais metais gimė mažiausiai naujagimių nuo nepriklausomybės atkūrimo, mirusiųjų skaičius gimimus viršijo dvigubai. Lietuvoje pernai pasaulį išvydo 18 tūkst. 979 kūdikiai. Apie tai LNK žurnalista...
-
Būti čia ir dabar – nelengva užduotis
Jeigu stovite transporto spūstyje, nereiškia, kad tiesiog stovite joje. Jūs mintyse esate rytojaus susitikime su klientu, poryt – tėvų susirinkime. Arba tebesate praėjusį šeštadienį pas mamą, kuri tebepyksta, kad naujų vaist...
-
Suomiai – laimingiausi pasaulyje: kuo čia dėta savanorystė?
Suomija pagal Pasaulinio laimės indekso tyrimus jau ne vienus metus tituluojama laimingiausia šalimi pasaulyje ir, atrodo, nė neketina sustoti – šį titulą jau septintą kartą priglaudė ir 2024-aisiais. Kol visas pasaulis bando perpras...
-
„Geštalto praktika“: metodai, padedantys pažinti žmogaus vidinį pasaulį
Geštalto terapija – tai humanistinis psichoterapijos metodas, orientuotas į žmogaus gebėjimą suvokti ir integruoti savo jausmus, mintis ir elgesį. Jos tikslas – padėti asmeniui pasiekti didesnį sąmoningumą ir atsakomybę už savo gy...
-
Vaikų saugumas: gali padėti artimi santykiai ir technologijos
Šiandieniame sparčiai besivystančiame pasaulyje vaikų saugumo užtikrinimas kartu išlaikant jų nepriklausomybės poreikį ir atsakingumą tampa ne vienos šeimos iššūkiu ir nesutarimų priežastimi. Nesprendžiamos ir ats...
-
Tyrimas: lietuvių emocinis atsparumas kur kas blogesnis nei Europoje1
Kas antras žmogus Lietuvoje abejoja savo gebėjimu susitvarkyti su iškilusiais sunkumais, o kas penktas jaučia nepasitikėjimą savimi. Tokias tendencijas atskleidė „Tele2“ užsakymu atliktas, kartu su Vilniaus universitetu (VU) parengtas...
-
Po Naujųjų – suaktyvėjęs lietuvių įsitraukimas į hobius: psichologai turi paaiškinimą1
Sausiui prasidėjus, gyventojai stačia galva neria į hobius. Iškart po Naujųjų – užsipildė sporto salės, baseinai, šokių, keramikos užsiėmimai. Tendencija nesikeičia metai iš metų, naujų tikslų įgyvendinimo daugelis gr...
-
Švenčių padarinys – pošventinis liūdesys15
Po švenčių neretai jaučiamės apsunkę ne tik nuo silkės ar baltos mišrainės. Sunkios tampa ir mintys. Kaip sausį nepasiduoti pošventiniam liūdesiui ir vėl grįžti į ritmą? ...
-
Sausis – liūdniausias mėnuo?1
Po švenčių spindesio sausis daugeliui gali atrodyti ir atrodo tamsiausias mėnuo. Kaip išvengti šios sausio mėnesio depresijos? Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su Žmogaus studijų centro partneriu – psichologu Justinu Buroku...