- Ramūnas Jakubauskas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Valstybės finansuojamų magistrantūros ir doktorantūros vietų skaičius šiemet nesikeis, teigia švietimo ministras Algiras Monkevičius.
„Šiais metais suplanuota tiek pat vietų, kiek pernai: 3808 – magistrantūrai, 477 – doktorantūrai. Tačiau universitetai patys sprendžia, kiek studentų priima – svarbu, kad tilptų į bendrą valstybės skiriamą lėšų sumą“, – BNS atsiųstame komentare cituojamas ministras Algirdas Monkevičius.
Ministerijos patvirtintų finansuojamų vietų skaičius pagal normines kainas nesikeis antrus metus iš eilės, o doktorantūros vietų skaičius išlieka stabilus nuo 2016 metų.
Anot ministerijos, magistrantūrai ir doktorantūrai skiriamos lėšos šių metų priėmimui lyginant su pernai padidėjo apie 13 proc., nes buvo padidintos 2019 metų norminės studijų kainos.
Pasak ministro A. Monkevičiaus, dalis magistrantūros ir doktorantūros vietoms skirtų lėšų nepanaudojama – užpernai liko nepanaudota 217 tūkst. eurų valstybės skiriamų lėšų studijų vietoms, o pernai – 64,5 tūkst. eurų.
„Šiais metais norima, kad visos skiriamos valstybės lėšos studijų vietų finansavimui būtų įsisavintos“, – teigia A. Monkevičius.
Ministerijos duomenimis, šiemet magistrantūros ir doktorantūros vietoms valstybė skirs 13,08 mln. eurų – beveik milijonu daugiau nei pernai.
Užpernai valstybė tam skyrė kiek daugiau nei 10,2 mln. eurų, panašus skaičius buvo skirtas ir 2016 metais, o dar metais anksčiau – 9,5 mln. eurų.
Universitetai vietas gali perskirstyti
Pagal esamą tvarką, aukštosios mokyklos turi galimybę perskirstyti vietas, todėl realus nemokamų magistrantūros ir doktorantūros vietų skaičius išauga.
Šiais metais norima, kad visos skiriamos valstybės lėšos studijų vietų finansavimui būtų įsisavintos.
„Po perskirstymo gali susidaryti toks skaičius, kad tų vietų yra daugiau, negu Vyriausybė skyrė. Tačiau tai susiję su tuo, kad tos vietos tiesiog nuėjo iš brangesnių mokslų į pigesnius ir virto didesniu vietų skaičium“, – BNS paaiškino Vilniaus universiteto studijų prorektorius Valdas Jaskūnas.
„Aišku, yra nustatyti apribojimai, kiek tų vietų galima perskirstyti“, – pridūrė jis.
Po perskirstymo, pagal aukštųjų mokyklų nusistatytas kainas, šiemet į nemokamas magistrantūros vietas bus kviečiami 4166 studentai – 66 mažiau nei pernai.
Nemokamų magistrantūros vietų skaičius 2015 metais siekė 4,5 tūkst., tačiau 2016 metais krito iki 4290. Prieš dvejus metus vietų padaugėjo iki 4362, tačiau pernai skaičius krito iki 4210.
„Aukštosios mokyklos įvertina galimybes priimti studentus. Poreikis yra dinamiškas, nes nė viena metodika negali sureaguoti iš anksto ir numatyti, koks poreikis bus šiais metais“, – teigia V. Jaskūnas.
Tuo metu realus valstybės finansuojamų doktorantūros vietų skaičius 2015-2017 metais išliko stabilus – 502, pernai pakilo iki 504.
Šiemet valstybės finansuojamų doktorantūros vietų po universitetų perskirstymo bus 497 – septyniomis mažiau nei praėjusiais metais.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Laisvės gynėjų atminimas Kaune: žvakės languose, gėlės ir amžina padėka
Minint Laisvės gynėjų dieną Kaune prisiminti tie, kurie 1991-ųjų sausio 13-ąją paaukojo gyvybes už Lietuvos laisvę. Simboliškai diena paminėta žvakėmis languose ir atiduodant pagarbą visiems, kurie kovojo ir tebekovoja už Nepriklausomyb...
-
Nepraleiskite: dalis tėvų gali gauti net 364 eurus per mėnesį2
Aukles samdantys tėvai nuo Naujųjų metų gali gauti kompensaciją – 364 eurus per mėnesį. Tačiau yra papildomų sąlygų. Kokių, LNK papasakojo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos grupės vadovė Svetlana Kulpina. ...
-
Lietuvai gresia prarasti ES paramą: gali atsirasti ir papildomas mokestis15
Lietuvai gresia problemos dėl milijardinės Europos Sąjungos paramos. Lietuva jau devynis mėnesius negauna pusės milijardo eurų. Anot Valstybės kontrolės, finansų ministro ir premjero, realu prarasti dar daugiau. Esą buvusi konservatorių Vyriausybė ...
-
Prisiminkime: kokie orai buvo 1991 m. sausio 13-ąją?5
Šiandien minint Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba kviečia sugrįžti į praeitį ir prisiminti, kokie orai buvo 1991 m. sausio 13 d. įvykių metu. ...
-
Nausėda dėl arkikatedros vertybių skandalo: kai kam reikėtų pasimokyti1
Prezidentas Gitanas Nausėda apgailestauja, jog išimant kultūros vertybes iš slėptuvės Vilniaus arkikatedroje buvo pažeistos procedūros, ir tikisi, kad ateityje tai nebepasikartos. ...
-
Absurdas gimnazijoje: vienuoliktokų skaičiaus riba sukėlė sumaištį6
Išskirtinė ir absurdiška situacija dėl 21 vienuoliktoko ribos susidarė Šilutės rajono Vainuto gimnazijoje. Vietos valdžiai leidus formuoti trylikos gimnazistų klasę, Vyriausybės atstovai tokio sprendimo teisėtumu suabejojo, prasid...
-
Seimas pritarė: lengvatų sulauks moksleiviai, studentai ir pensininkai3
Seimas linkęs pritarti siūlymui nustatyti lengvatas moksleiviams, studentams ir pensininkams perkant bilietus tolimųjų reisų autobusais ir keleiviniais traukiniais. ...
-
Stintų šventė jau ne už kalnų: pramogautojų laukia daugiau atrakcijų
Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ liko mažiau nei mėnuo, todėl kurorte intensyviai vyksta pasiruošimo darbai. „Baigiame dėlioti paskutinius šventinės programos akcentus: viešojo maitinimo įstaigos der...
-
Šauktinių tarnyboje – naujovės
Po keliolikos metų pertraukos šauktiniai tarnybą galės rinktis atlikti kariniuose laivuose, pirmadienį skelbia Karinės jūrų pajėgos. ...
-
Politologas: tai – labiau simbolinis ėjimas
Lietuva ruošiasi jungtis prie Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) Draugystės ir bendradarbiavimo sutarties. ...