- Raminta Majauskaitė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Per šių metų pagrindinį priėmimą į universitetus ir kolegijas kvietimus studijuoti gavo 19 420 stojančiųjų, kai pernai šis skaičius buvo 21 246, skelbia Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).
Asociacijos duomenimis, į valstybės finansuojamas vietas pakviesta 152 stojančiaisiais daugiau negu praėjusiais metais.
Kvietimus gali matyti 11 609 jaunuoliai, pretenduojantys studijuoti universitetuose (pernai – 11 466), ir 7 811 – kolegijose (pernai – 9 780). Priėmimas vyko į 558 studijų programas (praėjusiais metais – 570).
„Didelių pasikeitimų ir naujienų nėra. Visgi stojančiųjų, tinkamų užimti valstybės finansuojamas vietas, buvo 4,5 tūkst. daugiau nei pačių valstybės finansuojamų vietų, todėl konkurencija buvo tikrai didelė“, – Eltai trečiadienį teigė LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas.
Studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose iš viso pakviesti 12 497 asmenys: universitetuose – 8 559 (pernai – 8 606), kolegijose – 3 938 (pernai – 3 739). Į valstybės nefinansuojamas studijų vietas pakviesti 6 923 stojantieji, iš kurių į universitetus – 3 050 (pernai – 2 860), į kolegijas – 3 873 (pernai – 6 041).
„Visi į aukštąsias mokyklas stojantys šių metų abiturientai, nepriklausomai nuo finansavimo pobūdžio, turėjo būti išlaikę bent tris valstybinius brandos egzaminus. Dėl to ženkliai sumažėjo mokančiųjų už studijas. Ypač kolegijų sektoriuje. Nuo šių metų jos nebegali priimti asmenų, kurie yra išlaikę tik vieną arba du egzaminus,“ – aiškino LAMA BPO prezidentas.
Visgi stojančiųjų, tinkamų užimti valstybės finansuojamas vietas, buvo 4,5 tūkst. daugiau nei pačių valstybės finansuojamų vietų, todėl konkurencija buvo tikrai didelė.
„Dėl to kolegijų finansai susitrauks. Jos turės keisti strategiją, ieškoti alternatyvių finansinių šaltinių. Universitetuose situacija kita, jie to nepajautė ir tikriausiai nepajaus,“ – pridūrė jis.
Populiariausios studijų kryptys
Kaip ir ankstesniais metais, LAMA BPO duomenimis, pagal pirmąjį prioritetą universitetuose daugiausia stojančiųjų rinkosi socialinių mokslų, verslo ir viešosios vadybos, sveikatos, inžinerijos, informatikos mokslų studijų programas. Kolegijose – sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, inžinerijos, ugdymo, socialinių mokslų studijų programas.
Kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose studijų vietose daugiausia – 224 – stojančiųjų sulaukė į Teisės studijų programą Vilniaus universitete (VU). Toliau rikiuojasi Ekonomikos ir finansų programa VU – kviečiami 187 stojantieji. Toliau – 183 stojantieji į VU Medicinos studijų programą, 182 į Medicinos programą Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Taip pat 164 stojantieji į Kauno technologijos universiteto (KTU) Programų sistemų programą.
Kvietimus studijuoti ugdymo mokslus gavo 1,4 tūkst. stojančiųjų (pernai – 1 413), iš jų į valstybės finansuojamas vietas pakviesta 740 asmenų.
Populiariausios aukštosios mokyklos
Gausiausio stojančiųjų būrio sulauks Vilniaus universitetas, kuriame sudaryti studijų sutartis kviečiama 4 319 asmenų. Į Vilniaus Gedimino technikos universitetą pakviesti 1 453, į Vytauto Didžiojo universitetą – 1 320, Kauno technologijos universitetą – 1 237, į Lietuvos sveikatos universitetą – 1 055 stojantieji, praneša LAMA BPO.
Kolegijose daugiausia stojančiųjų kviečiama mokytis Vilniaus kolegijoje – 1 739, Kauno kolegijoje – 1 452, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje – 743, SMK Aukštojoje mokykloje – 661.
Į antrąją konkursinę eilę kvietimus gavo 395 stojantieji
Šiemet pirmą kartą suformuota antroji konkursinė eilė stojantiesiems į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose. Čia užsiregistravo 530 sąlygas, siejamas su socialine dimensija, atitinkančių stojančiųjų. Iš pretenduojančių į antrąją konkursinę eilę kvietimus studijuoti gavo 395 stojantieji, iš jų 306 – į valstybės finansuojamas ar su studijų stipendijų vietas, 89 – į valstybės nefinansuojamas vietas.
Šiais metais vidurinį išsilavinimą Lietuvoje įgijo ir į LAMA BPO Bendrojo priėmimo informacinę sistemą užsiregistravo 71 Ukrainos pilietis. Iš jų nustatytus reikalavimus tenkino 38 asmenys. Po konkurso į valstybės finansuojamas vietas pakviesti 23 stojantieji, į valstybės nefinansuojamas vietas – 14.
Nuo rugpjūčio 5 iki 8 dienos 15 valandos stojantieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomo priėmimo pirmajame etape. Į valstybės finansuojamą studijų vietą galės pretenduoti tik pagrindinio priėmimo metu jokios sutarties nesudarę arba sudarę valstybės nefinansuojamų studijų sutartį. Kvietimų studijuoti stojantieji sulauks rugpjūčio 12 dieną.
Nuo rugpjūčio 19 iki 22 dienos 15 valandos vyks papildomo priėmimo antrasis etapas, kurio metu stojantieji galės teikti prašymus į laisvas studijų vietas. Kvietimai studijuoti bus išsiųsti rugpjūčio 26 dieną.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Laisvės gynėjų atminimas Kaune: žvakės languose, gėlės ir amžina padėka
Minint Laisvės gynėjų dieną Kaune prisiminti tie, kurie 1991-ųjų sausio 13-ąją paaukojo gyvybes už Lietuvos laisvę. Simboliškai diena paminėta žvakėmis languose ir atiduodant pagarbą visiems, kurie kovojo ir tebekovoja už Nepriklausomyb...
-
Nepraleiskite: dalis tėvų gali gauti net 364 eurus per mėnesį2
Aukles samdantys tėvai nuo Naujųjų metų gali gauti kompensaciją – 364 eurus per mėnesį. Tačiau yra papildomų sąlygų. Kokių, LNK papasakojo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos grupės vadovė Svetlana Kulpina. ...
-
Lietuvai gresia prarasti ES paramą: gali atsirasti ir papildomas mokestis11
Lietuvai gresia problemos dėl milijardinės Europos Sąjungos paramos. Lietuva jau devynis mėnesius negauna pusės milijardo eurų. Anot Valstybės kontrolės, finansų ministro ir premjero, realu prarasti dar daugiau. Esą buvusi konservatorių Vyriausybė ...
-
Prisiminkime: kokie orai buvo 1991 m. sausio 13-ąją?5
Šiandien minint Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba kviečia sugrįžti į praeitį ir prisiminti, kokie orai buvo 1991 m. sausio 13 d. įvykių metu. ...
-
Nausėda dėl arkikatedros vertybių skandalo: kai kam reikėtų pasimokyti1
Prezidentas Gitanas Nausėda apgailestauja, jog išimant kultūros vertybes iš slėptuvės Vilniaus arkikatedroje buvo pažeistos procedūros, ir tikisi, kad ateityje tai nebepasikartos. ...
-
Absurdas gimnazijoje: vienuoliktokų skaičiaus riba sukėlė sumaištį6
Išskirtinė ir absurdiška situacija dėl 21 vienuoliktoko ribos susidarė Šilutės rajono Vainuto gimnazijoje. Vietos valdžiai leidus formuoti trylikos gimnazistų klasę, Vyriausybės atstovai tokio sprendimo teisėtumu suabejojo, prasid...
-
Seimas pritarė: lengvatų sulauks moksleiviai, studentai ir pensininkai3
Seimas linkęs pritarti siūlymui nustatyti lengvatas moksleiviams, studentams ir pensininkams perkant bilietus tolimųjų reisų autobusais ir keleiviniais traukiniais. ...
-
Stintų šventė jau ne už kalnų: pramogautojų laukia daugiau atrakcijų
Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ liko mažiau nei mėnuo, todėl kurorte intensyviai vyksta pasiruošimo darbai. „Baigiame dėlioti paskutinius šventinės programos akcentus: viešojo maitinimo įstaigos der...
-
Šauktinių tarnyboje – naujovės
Po keliolikos metų pertraukos šauktiniai tarnybą galės rinktis atlikti kariniuose laivuose, pirmadienį skelbia Karinės jūrų pajėgos. ...
-
Politologas: tai – labiau simbolinis ėjimas
Lietuva ruošiasi jungtis prie Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) Draugystės ir bendradarbiavimo sutarties. ...