Prezidentė – už olimpiečių ir parolimpiečių premijų suvienodinimą

  • Teksto dydis:

Olimpinių ir parolimpinių žaidynių prizininkai turėtų gauti vienodas premijas – tokios pozicijos laikosi šalie vadovė Dalia Grybauskaitė.

„Premijos už pasiekimus olimpinėse ir parolimpinėse varžybose turėtų būti suvienodintos. Tai Vyriausybė gali padaryti pakeisdama savo nutarimą“, – sakoma Prezidentūros BNS perduotame D.Grybauskaitės komentare.

Vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad valstybinės premijos Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių nugalėtojams ir prizininkams bus dvigubinamos.

„Vertiname mūsų parolimpiečių pasiekimus, matome augantį sportininkų meistriškumą, didėjantį visuomenės susidomėjimą ir stiprėjančią konkurenciją parolimpinėse žaidynėse, todėl valstybinės premijos Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių nugalėtojams ir prizininkams bus dvigubinamos“, – pranešime cituojamas premjeras Algirdas Butkevičius.

Sportininkų premijas už pasiekimus reglamentuoja Vyriausybės nutarimas, jame iki šiol olimpinių žaidynių aukso medalis įvertintas 115,85 tūkst., sidabro – 57,92 tūkst., bronzos – 43,44 tūkst eurų. Tuo metu premija už auksą parolimpinėse  ar kurčiųjų žaidynėse premija yra 17,38 tūkst. eurų – kaip už penktąją vietą olimpinėse žaidynėse.

Po pastarųjų Lietuvos parolimpiečių pergalių žaidynėse viešojoje erdvėje kilo diskusija dėl didelės disproporcijos tarp olimpiečių ir parolimpiečių premijų. Seimo narys konservatorius Arvydas Anušauskas yra registravęs pataisą, kuria siūlo parolimpinių žaidynių čempionams mokėti pirmojo laipsnio valstybines pensijas kaip ir olimpiniams čempionams, parolimpiečių ir olimpiečių premijas sulyginti siūlo Sveikatos reikalų komiteto narė „darbietė“ Dangutė Mikutienė.

Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius E.Urbanavičius sako, jog parolimpiečių premijas didinti galima pagal valstybės finansines galimybes, tačiau parolimpinių  žaidynių pasiekimų prilyginti olimpiniams negalima.

Departamento vadovas pažymėjo, kad ginčą dėl skirtingų sąlygų olimpinių ir neįgaliųjų žaidynėms jau yra sprendęs teismas ir savo nutartyje jis yra pasisakęs, kad šių žaidynių prizininkų skirtingas vertinimas nepažeidžia Konstitucijos, nes olimpinių žaidynių statusas ir reikšmė – išskirtinė, jose ir sportininkų konkurencija yra didesnė.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2010 metais nagrinėjo bylą, kurioje kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių medalių laimėtoja skundė sprendimą neskirti jai sportininkės rentos. Sportininkė ginčijo, kad jos pasiekimai turi būti traktuojami kaip ir olimpiečių.

Savo nutartyje LVAT teisėjų kolegija pažymėjo, kad olimpinės žaidynės yra reikšmingiausias ir žinomiausias pasaulyje tarptautinis sporto renginys, turintis ypatingą tarptautinę, sportinę ir istorinę reikšmę, čia pasiekiami patys aukščiausi pasaulyje sportiniai pasiekimai, o kurčiųjų žaidynės tokio statuso ir masto nėra pasiekusios, pasauliniame olimpiniame judėjime nėra vertinamos taip pat kaip olimpinės žaidynės.

Rio de Žaneire vykstančiose parolimpinėse  žaidynėse Lietuvos atstovas Mindaugas Bilius rutulio stūmimo rungtyje iškovojo auksą, taip pat jis laimėjo sidabrą disko metimo rungtyje. Aukso medalį Brazilijoje taip pat laimėjo Lietuvos vyrų golbolo rinktinė.

Iš viso į Rio išvyko 13 Lietuvos parolimpiečių.

Iš Olimpinių žaidynių Rio 67 delegacijoje buvę sportininkai parsivežė keturis medalius – vieną sidabro ir tris bronzos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Stasys

Stasys portretas
d su savo reikalavimais paroolimpiečiai virsta klounais, o Lietuva cirko arena
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių