- Jūratė Skėrytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vyriausybė palaikytų siūlymą kitąmet prokurorams darbo užmokestį didinti labiau nei planuota ir šį procesą vykdyti dviem etapais, teigia premjerė Ingrida Šimonytė.
„Vyriausybė pritartų tokiam kompromisui. Toks pasiūlymas tikrai gali būti įgyvendintas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ji.
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas trečiadienį pritarė siūlymui, kad prokurorų atlyginimams didinti kitąmet papildomai būtų skiriama ne 8,6 mln. eurų daugiau nei šiemet, kaip siūlo Vyriausybė, o per 10 mln. eurų.
Pasak I. Šimonytės, tokiu būdu prokurorų darbo užmokestis kitąmet vidutiniškai siektų 75 proc. teisėjų atlyginimo.
Prokuratūra siekia, kad jos pareigūnai uždirbtų 90 proc. vidutinio teisėjų atlyginimo.
Komiteto skaičiavimu, pagal jų projektą generalinės prokurorės alga, neatskaičius mokesčių, didėtų 2549 eurais ir sudarytų per 7873 eurų, žemiausios grandies prokuroro augtų 1463 eurais ir siektų daugiau kaip 4695 eurus.
Taip pat siūloma, kad nuo 2025 metų prokurorų atlyginimai kiltų dar labiau ir tuomet jau pasiektų 90 proc. teisėjų algų.
Vyriausybė siūlė prokurorų darbo užmokestį didinti lėčiau ir minėtą rodiklį pasiekti tik 2026 metų sausį.
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė teigia, kad nuo liepos teisėjams gerokai padidinus atlyginimus, susidarė didelis atotrūkis tarp jų ir teisėjų darbo užmokesčio. Jos teigimu, tai diskriminuoja ir demotyvuoja prokurorus, sunku pritraukti jaunų specialistų.
Generalinė prokuratūra siekia, kad kitąmet prokurorų algoms didinti būtų skirta apie 16 mln. eurų, o ne 8,6 mln. eurų, kaip numatyta kitų metų biudžeto projekte.
„Negaliu pasakyti, kad valstybės biudžete nėra 16 mln. eurų, bet tie milijonai turi ateiti kieno nors kito sąskaita“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė premjerė.
„Toks argumentavimas, kad mes tiesiog taip norime, nes kitaip manome, kad yra nepagarba prokuroro darbui – su visa pagarba prokurorų darbui, turiu pasakyti, kad Vyriausybės pasiūlymas, kuris buvo pateiktas, kuris numato išdėliojimą ir to 90 proc. teisėjų atlyginimo pasiekimą per trejus metus, iš esmės jau pirmame žingsnyje numatė darbo užmokesčio fondo padidinimą prokuratūrai kitais metais daugiau nei 20 procentų. Šitiek darbo užmokesčio fondas neauga jokioms institucijoms, išskyrus Kalėjimų tarnybai ir Probacijos tarnybai“, – aiškino I. Šimonytė.
Ji sakė suprantanti prokurorų norą pasiekti maksimumą, tačiau, anot Vyriausybės vadovės, tai neįmanoma atsižvelgiant į ribotas galimybes.
„Suprantu, kad visą laiką galima siekti maksimumo, bet jeigu maksimumo sieks visi, tada nelabai įsivaizduoju, kaip valstybė galės funkcionuoti ir patvirtinti kokį nors biudžetą. Nes čia yra ne tik apie tai, kas ko nori, bet apie tai, ką valstybė gali“, – tvirtino ji.
Pirminiame 2024-ųjų biudžeto projekte Generalinei prokuratūrai iš viso numatyta 50,3 mln. eurų asignavimų (8,3 mln. eurų daugiau nei šiemet), iš jų atlyginimams – beveik 44,9 mln. eurų (8,6 mln. eurų daugiau). Šiemet institucijai skirta atitinkamai 42 mln. ir 36,3 mln. eurų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Radviliškio rajone pakeitus užrašus ant paminklų žydams, aktyvistai kreipėsi į prokurorus2
Radviliškio rajone pakeitus užrašus ant Holokausto atminimo paminklų, Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras (LŽTKC) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą siekiant nustatyti, kas ir kokiu pagrindu juos pakeitė. ...
-
Nustatys, kurie migrantai gali pretenduoti į valstybės finansuojamą apgyvendinimą
Nuo 2025-ųjų metų užsieniečių reikmėmis pradedant rūpintis naujajai Priėmimo ir integracijos agentūrai, Vyriausybė ketina tiksliau nustatyti, kurie į šalį nelegaliai atvykę migrantai turės teisę būti laikinai apgyvendinti už valstybės...
-
Teisme – VKI ir Vilniaus rajono mero ginčas dėl užrašų lenkų kalba
Valstybinė kalbos inspekcija (VKI) siekia, kad Vilniaus rajone esančiuose Ažulaukės ir Bieliškių kaimuose nebūtų naudojami vieši užrašai lenkų kalba. ...
-
2025 m. svarbių sukakčių sąrašas: bus minimos Stulginskio ir Žemaitės gimimo metinės
Ateinančiais metais Lietuva minės prezidento Aleksandro Stulginskio bei Lietuvių rašytojos Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės (Žemaitės) gimimo metines bei kitas svarbias sukaktis. ...
-
Kultūros ministras nesupranta sprendimo Valotkos neskirti į VKI vadovus: neteisingai pasielgta3
Kultūros ministras Šarūnas Birutis neatmeta, kad Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) vadovu vėl galėtų tapti Audrius Valotka. ...
-
Vilnius, Panevėžys, Šiauliai – be naujametinių fejerverkų, Klaipėdoje ir Kaune jie bus1
Artėjant Naujiesiems, Lietuvos miestai skirtingai sprendžia, kaip švęsti metų virsmą – su fejerverkais ar be jų. ...
-
Kondratovičius: Regionų ministerija galėtų pradėti veikti 2026 m.1
Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius teigia, kad planuojama, jog nauja Regionų ministerija Lietuvoje galėtų pradėti veikti 2026 m. ...
-
Mirė architektė Švabauskienė3
Pirmadienį eidama 96-uosius metus mirė architektė Aldona Švabauskienė, praneša Lietuvos architektų sąjunga. ...
-
Medikų ketinama ieškoti užsienyje, tarp emigrantų bei metusių profesiją10
Sveikatos apsaugos ministerija per porą metų tikisi sukurti planą, kaip pritraukti ir išlaikyti medikus valstybinėse ligoninėse bei poliklinikose. ...
-
Šeštadienį Lietuvoje bus apsiniaukę, daugelyje rajonų nedidelis lietus, dulksna, kai kur rūkas
Šeštadienį Lietuvoje bus apsiniaukę. Daugelyje rajonų nedidelis lietus, dulksna. ...