Labiausiai nepageidaujami nuomininkai: esi ateivis, o ne žmogus

  • Teksto dydis:

Visuomenės apklausa atskleidė, kad gyventojai labiausiai nenori būsto nuomoti romams, rusams ir musulmonams. Anot mokslininkų, neapykanta romams yra įsišaknijusi mūsų tautosakoje. Plačiau apie tai – LNK reportaže.

„Kartais tiesiog tavęs nepriima kaip žmogaus. Tiesiog esi ateivis – esi gyvenimo būdas, o ne žmogus. Taip nėra, gerbiamieji“, – sakė Romų bendruomenės pirmininkas Ištvanas Kvik.

Anot atlikėjo ir Romų bendruomenės lyderio, būtina laužyti įsisenėjusius stereotipus apie romus.

„Romai yra tokie pat žmonės, jie labai draugiški, svetingi ir darbštūs. Tačiau ilgus metus nusistovėję stereotipai viską labai sumaišė“, – kalbėjo I. Kvik.

„Gili nuostata prieš romus panaši kaip ir prieš žydus – antičigonizmas buvo palaikomas nuo viduramžių, jis įsišaknijęs mūsų tautosakoje“, – aiškino LSMC sociologijos instituto darbuotoja Agnieška Avin.

Visuomenės apklausa atskleidė Lietuvos gyventojų požiūrį į įvairių tautybių žmones, ypač į klausimą, kam jie nuomotų savo būstą. Palankiausiai vertinami ukrainiečiai – jiems būstą sutiktų nuomoti daugiausiai – 46 proc. apklaustųjų. Mažiausiai respondentų – vos 9 proc. – sutiktų nuomoti būstą romams. Po jų tarp mažiausiai pageidaujamų nuomininkų yra rusai, musulmonai ir juodaodžiai. Tik trečdalis apklaustųjų sutiktų nuomoti būstą asmeniui, nekalbančiam lietuviškai, o apskritai kitataučiams būstą nuomoti sutiktų 39 proc.

„Kiek būna tokių atvejų, kai žmonės apgauna, sulaužo. Todėl svarbu saugotis. Jei išnuomosi ir paskui nuostolį turėsi, kam tada nuomoti?“ – savo nuomonę išsakė praeivė.

„Galbūt yra tam tikros tendencijos ar stereotipai, kurie egzistuoja. Kiekvienas žmogus turi ir gerų, ir blogų savybių. Tai tikrai sudėtingas klausimas“, – svarstė praeivis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Priklauso, kaip pažiūrėsi – iš vienos pusės jie dirba ir padeda, iš kitos pusės yra ir vagišių“, – teigė pašnekovė.

„Man atrodo, kad tai stereotipas, atkeliavęs iš senų laikų, bet turėtume jo atsisakyti, jei norime judėti pirmyn kaip visuomenė. Man atrodo, kad tai kvailas stereotipas“, – kalbėjo vyriškis.

Lietuvoje romai dažnai siejami su nusikalstama veikla.

„Jei ieškotume informacijos apie romus ir Lietuvą, dažniausiai rastume straipsnių apie dabar jau nugriautą Vilniaus miesto savivaldybės Kirtimų romų gyvenvietę. Nenoriu spėlioti, bet manau, kad daugiau nei 80 proc. informacijos apie romus pateikiama neigiamame kontekste“, – aiškino A. Avin.

Jei išnuomosi ir paskui nuostolį turėsi, kam tada nuomoti?

„Man nesvarbu, ar žmogus yra romas, lietuvis, žydas ir t. t. Man jis jau ne žmogus, jei jis daro nusikalstamą veiklą“, – tvirtino I. Kvik.

Nekilnojamojo turto brokeris teigia, kad daugelis nuomotojų susiduria su problemomis, kai nuomininkai yra kitataučiai.

„Patirtis dažnai būna neigiama dėl nemokumo, pabėgimų, turto sugadinimo ir kitų nemalonių situacijų“, – pabrėžė NT brokeris Tomas Rusakas.

Lietuvoje gyvena daugiau nei 2 tūkst. romų, beveik ketvirtadalis jų – Vilniaus mieste. Skaičiuojama, kad šalyje šiuo metu gyvena ir maždaug 220 tūkst. užsieniečių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Čia nieko man asmeniško

Čia nieko man asmeniško  portretas
Bet viską vardikime savo vardais jie ira čigonai ne jokie romai tikri romai gyvena romoja kas čia per nesąmones kas tai sugalvojo jos vadinti romais? Čigonai buvo ir bus visada čigonai nereikia iškraipyti tikrovės ir tarp čigonų ira gerų žmonių ir taip kaip ira visokių Lietuvos žmonių reikėtų ištikrųjų visiems būti draugiskiem nuoširdžiai žmonėms bet ištikrųjų taip nėra nes pinigai turtai gopsumai užvaldė žmonės :-(

Ole

Ole portretas
Nemanau butą lietuvei,bet paliko butą tokį ,kad reikėjo kapitalinio remonto ir sumokėti skolas .Niekam nenuomočiau niekada,ir visai nesvarbu tautybė.

Ištvanui čigonui

Ištvanui čigonui portretas
Šiuos savo pamokymus ir dalink savo tautiečiams, neauklėdamas lietuvių. Juokinga, kai vagys aferistai kitus moko moralės pagrindų. :D
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių