- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kitą savaitę su žiūrovais atsisveikina Dalios Ibelhauptaitės režisuoti legendiniai spektakliai "Bohema". Vieną jų – kovo 8-osios – kūrėjai skiria ne vilniečiams, nusprendusiems prasmingai praleisti šventinį savaitgalį.
Kitą savaitę su žiūrovais atsisveikina Dalios Ibelhauptaitės režisuoti legendiniai spektakliai "Bohema". Vieną jų – kovo 8-osios – kūrėjai skiria ne vilniečiams, nusprendusiems prasmingai praleisti šventinį savaitgalį.
Pirmoji permainų kregždė
2006 m. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro ir bohemiečių pastatyta Giacomo Puccini opera "Bohema" subūrė jaunuosius šalies operos solistus, pakeitė žiūrovų požiūrį į klasikinę operą.
Maestro Gintaras Rinkevičius, režisierė D.Ibelhauptaitė ir kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius šiuo pastatymu pradėjo naują epochą Lietuvos operos istorijoje. Su studentišku entuziazmu, humoro jausmu, energija ir originaliomis idėjomis pradėta bohemiečių veikla išaugo į galingą kūrybinį reiškinį ir padarė įtaką ne vieno su šiuo spektakliu susijusio žmogaus gyvenimui.
"Mūsų pastatymas tapo savitu kūrybinės laisvės ir jaunatviškumo simboliu. "Bohema" sukrėtė tradicinį operos pasaulį. Pažiūrėję "Bohemą" operą, teatrą, rimtąją muziką pamilo daugiau žmonių, daugiau jaunimo", – sako dirigentas G.Rinkevičius.
Vaidino patys save
Iki šiol "Bohema" – daugiausiai kartų rodytas šių kūrėjų spektaklis, kas kartą surenkantis pilnas žiūrovų sales – jį jau matė daugiau nei 50 tūkst. žiūrovų.
Dabar sunku įsivaizduoti, kad tuomet, pirmuosiuose spektakliuose pasirodę, šiandien puikiai pažįstami operos solistai iš tiesų kalbėjo ir dainavo apie save. Edgaras Montvidas, Joana Gedmintaitė, Asmik Grigorian, Sandra Janušaitė, Laimonas Pautienius, Dainius Stumbras, Egidijus Dauskurdis buvo tokie pat "bohemiečiai" kaip ir jų kurti personažai.
Sunkiai galą su galu suduriantys jaunieji menininkai ėmėsi darbų visur, kūrė negailėdami savęs ir tikėjo, kad sulauks savosios valandos. Šiandien didžioji dalis šių solistų sėkmingai koncertuoja užsienio scenose, todėl vis rečiau pasirodo Lietuvoje. Visi jie – be išimties ryškiausi savo kartos talentai lietuviškos operos padangėje.
Nuo pirmųjų "Bohemos" spektaklių muzikinis teatras susilaukia daug didesnio jaunosios publikos dėmesio, dainininkų veidai tapo atpažįstami ne tik mažam rimtosios muzikos gerbėjų ratui, bet ir plačiajai auditorijai, taip toliau skatinant suvokimą, kad opera yra ir turi būti pasiekiama kiekvienam, neužsiverti akademikų rato ribose.
Nauji veidai ir siurprizas
"Šių spektaklių naujovė – visus vyrų vaidmenis atlieka nauji atlikėjai!" – jaunųjų operos talentų gausa džiaugiasi "Vilnius City Opera" meno vadovė D.Ibelhauptaitė.
Legendiniame spektaklyje šį kartą džiugins ir jaunieji talentai: Lauryna Bendžiūnaitė, Tadas Girininkas ir "Vilnius City Opera" debiutuosiantis Vytautas Vepštas, prieš keletą metų baigęs Londono karališkąją muzikos akademiją.
"Kostas Smoriginas debiutuos Marčelo vaidmeniu. Jis yra dainavęs ir Šonarą, ir Koliną, – pastarąjį Londono "Covent Garden" operoje, bet pirmasis Kosto Marčelas bus Vilniuje. Pristatysime žiūrovams mūsų trupei naują solistą – V.Vepštą. Kolino vaidmenyje debiutuos bohemiečių senbūvis T.Girininkas. Kas bus Rudolfas? Palaukime siurprizo!" – juokėsi D.Ibelhauptaitė.
Kas? Opera "Bohema"
Kur? Vilniaus Kongresų rūmuose
Kada? Kovo 7, 8, 9 d.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ant mirties slenksčio balansavęs Valentinas Masalskis: atsitiktinumų gyvenime nėra4
Panevėžyje žinomas Lietuvos aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis, statydamas spektaklį Juozo Miltinio dramos teatre, netikėtai atsidūrė realaus ligonio vaidmenyje. Menininkas sutiko viešai pasidalinti istorija apie užslėptą sveikatos ...
-
Valstybės kontrolierius: sudėtinga užtikrinti UNESCO vertybių priežiūrą
Atlikus auditą paaiškėjo, kad Lietuvoje nesilaikoma kai kurių tarptautinių reikalavimų, siekiant apsaugoti UNESCO vertybes. Valstybės kontrolieriaus teigimu, komunikacijos trūkumas, neatliekamas poveikio paveldui vertinimas bei tikslių duomen...
-
2025-ieji – Čiurlionio, Baroko literatūros ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metai
Siekiant pažymėti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, Seimas 2025-uosius metus yra paskelbęs šio kompozitoriaus, dailininko metais. Šios sukakties proga taip pat priimtas sprendimas nuo ateinančių metų pradžios Vi...
-
Sausį planuojama skelbti naują konkursą į Kalbos inspekcijos vadovo pareigas
Sausį planuojama skelbti naują konkursą Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo pareigoms eiti. ...
-
Obelynės sodyboje Kūčių vakarą vyks eglutės įžiebimo šventė ir Kalėdų sutiktuvės9
Tado Ivanausko Obelynės sodyboje antradienio vakarą vyks penktus metus iš eilės rengiama eglutės įžiebimo šventė ir Kalėdų sutiktuvės. ...
-
Mirė rašytojas ir vertėjas Četrauskas1
Eidamas 81-uosius pirmadienį mirė Lietuvos rašytojas ir vertėjas Teodoras Četrauskas. ...
-
Ukrainoje apdovanojimas „Už intelektinę drąsą“ įteiktas istorikui, muziejininkui Dolinskui1
Ukrainoje, Lvivo Potockių rūmuose, istorikui, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės generaliniam direktoriui dr. Vydui Dolinskui įteiktas prestižinis nepriklausomo kultūrologinio žurnalo „Ï“ apdovanojimas &n...
-
Romoje netrukus prasidės šventieji Jubiliejaus metai
Popiežius Pranciškus antradienį oficialiai pradės 2025-uosius Šventuosius metus, atgaivindamas seną bažnytinę tradiciją, skatinančią tikinčiųjų piligrimines keliones į Romą. ...
-
Kalėdinių giesmių festivalis Klaipėdoje: giedokime Lietuvą iš širdies į širdį
Gruodžio 28 d. Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ kartu su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia organizuoja tradicinį Vakarų Lietuvos krašto bažnytinių chorų Kalėdinių giesmių festivalį. ...
-
Žagarėje vėl kvepia meduoliais: iškeptos net penkios pilys
Žagarės regioninio parko lankytojų centro meduolių pasaka nukelia atgal į praeitį, XIII amžių. Ant piliakalnių ten stūkso net penkios iš sausainių sulipdytos to amžiaus pilys. ...