Paramedikė nuteista dėl išblaivinimui atvežto vyro mirties: įtarimas kilo peržiūrėjus vaizdo įrašą

  • Teksto dydis:

Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties medikė nuteista dėl tarnybinių pareigų neatlikimo, po to, kai išblaivinti į policijos komisariatą atvežtas panevėžietis mirė laikino sulaikymo kameroje.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra,  penktadienį Panevėžio apylinkės teismo paskelbtu nuosprendžiu slaugos specialistė D. S. pripažinta kalta dėl tarnybinių pareigų neatlikimo. Teismas jai skyrė 4 tūkst. eurų baudą bei baudžiamojo poveikio priemonę – teisės dirbti darbą, susijusį su medicinos bei gydymo paslaugų teikimu, atėmimą dvejiems metams, šį terminą skaičiuojant nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Teismas taip pat priteisė iš Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties mirusiojo broliui atlyginti turtinę ir neturtinę žalą.

Prokuratūra pažymi, kad ikiteisminis tyrimas dėl šio įvykio iš pradžių buvo nutrauktas, vėliau jis buvo atnaujintas ir byla pasiekė teismą.

Panevėžio apylinkės teismui perduotoje byloje slaugos specialistei D. S. buvo pateikti kaltinimai, kad ji dėl nusikalstamo nerūpestingumo neatliko savo tarnybinių pareigų ir tuo padarė didelę žalą fiziniam asmeniui, tai yra ji neapžiūrėjo ir neįvertino objektyvios asmens būklės pagal savo kompetenciją, nevertino būtinosios pagalbos reikalingumo rodiklių, nesuteikė jam būtinosios medicinos pagalbos, netransportavo jo į gydymo įstaigą, todėl nukentėjusysis mirė. Taip, anot teismo, D. S. pažeidė kaltinime nurodytų jos veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus.

60-metis panevėžietis mirė beveik prieš porą metų, 2021-ųjų liepos 15-osios vakarą Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato laikino sulaikymo kameroje.

Peržiūrėjus vaizdo stebėjimo kameros įrašą, man kilo abejonių, ar greitosios pagalbos medikė tinkamai atliko savo pareigas.

Atlikus teismo medicinos ekspertizę nustatyta, kad vyras mirė dėl patirtos pilvo traumos prasidėjus vidiniam kraujavimui. Policijos pareigūnai šį gatvėje gulėjusį panevėžietį į komisariatą buvo atvežę išblaivinti, nes greitosios pagalbos medikė teigė, kad vyras tiesiog smarkiai apgirtęs ir medicininė pagalba jam nereikalinga.

Nustačius, kad minėto asmens mirtis nėra smurtinė, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Konstatuota, kad panevėžietis traumą patyrė nuvirtęs nuo suoliuko – tai buvo užfiksuota ir vaizdo stebėjimo kameros, fiksuojančios vaizdą šioje Panevėžio miesto gatvėje, įrašuose.

Tačiau pernai Panevėžio apygardos prokuratūros vadovo Donato Skrebiškio nutarimu ikiteisminis tyrimas buvo atnaujintas, siekiant įvertinti visas vyro mirties aplinkybes.

„Peržiūrėjus vaizdo stebėjimo kameros įrašą, man kilo abejonių, ar greitosios pagalbos medikė tinkamai atliko savo pareigas, nes su nepajėgiančiu atsikelti žmogumi ji bendravo mažiau nei minutę ir jokių veiksmų nustatyti jo sveikatos būklei nesiėmė“, – sakė Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

Su nepajėgiančiu atsikelti žmogumi ji bendravo mažiau nei minutę. 

Atnaujintą ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai, o tyrimui vadovavo prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklausta daug įvykio liudytojų. Prokurorė kreipėsi ir į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą, prašydama įvertinti, ar panevėžiečiui tinkamai buvo suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos.

Gautos specialistų išvados patvirtino prokurorų įtarimus. Atlikę neplaninį asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės patikrinimą, jie konstatavo, kad skubios medicinos pagalbos specialistė D. S. paciento neapžiūrėjo ir neįvertino objektyvios jo sveikatos būklės, būtinosios pagalbos indikacijų.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Danai

Danai portretas
Kaip nustatyti ar žmogui niekas nekuzi, ar neskauda. Tiesiog paklausti, pamatuoti pulsą ir kraujo spaudimą, jeigu imanoma. Nukrypimas nuo normos jau yra signalas, kad kažkas negerai. Pasižiūrėti kaip kvėpuoja ir atvertus ant nugaros. Jeigu lūžo šonkaulis jam turi skaudėti ir pacientas tikrai pasakys arba suriks. Lūžis šonkauliai galėjo pažeisti vidaus organus. Tokiu atveju reikia kuo mažiau judinti asmenį, uždėti elastinį įtvarą . Dar tokius gulinčius gatvėje reikia kuo mažiau judinti, nes jeigu lūžo stuburas ar galvos traumą kiekvienas judesys gali pakenkti. Tiesiog nejudinant galima prie miego arterijos pamatuoti pulsą, guldyti ant šono, kad nepaspringtų, jeigu pasidarytų bloga. Aišku kviečiame medikus. Jeigu guli saulėje, pridengti nuo saulės ir duoti atsigerti vandens, tai aktualu vasarą.

Anonimas

Anonimas portretas
zmones ir kaip jums negeda pagalekit me0dik0es o girtuokliu tikrai negaila

Nesupratau

Nesupratau  portretas
Gerai kad nuteisė . Beje kur pavardė šitos nusikaltėlės. Bet pagalbą suteikti ir kiti iki tol atsisakė . Kodėl tie niekšai nebuvo teisiami. Ir apskritai kiek dar galime kentėti valdiškos medicinos kreivarankių šudaktarių darbą. Po karantino jie visai išnaglėjo. Laikas privatizuoti tą valdišką mediciną ir šeimininklai greitai išmes šiukšles iš darbo. Ir nereikia galvoti kad nebus kam gydyti jei reikės indai čia dirbti atvažiuos ar baltarusiai ar ukrainiečiai vis geriau dirbs nei kyšiais aptekę tingūs herojai .
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių