- Radvilė Rumšienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Uostamiesčio beglobiai gyvūnai veikiausiai sulauks geresnio rytojaus. Svarstoma mažinti keturkojų eutanazijos skaičių, daugiau pinigų skirti jų kastracijai bei sterilizacijai.
Uostamiesčio beglobiai gyvūnai veikiausiai sulauks geresnio rytojaus. Svarstoma mažinti keturkojų eutanazijos skaičių, daugiau pinigų skirti jų kastracijai bei sterilizacijai.
Didins finansavimą?
Vakar aktualias problemas, susijusias su beglobiais gyvūnais, aptarė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, savivaldybės administracijos atstovai bei Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė.
Pabrėžiama, kad nors uostamiestyje beglobių gyvūnų problema sprendžiama, tačiau būtini ir pokyčiai. Todėl dar šiemet planuojama parengti gyvūnų gerovės strategijos planą.
Praėjusiais metais Klaipėdoje beglobių gyvūnų gaudymui, surinkimui, karantinavimui bei eutanazijai buvo skirta 50 tūkst. eurų. Iš jų dešimtadalis buvo išleista eutanazijai. Užmigdyta apie 600 gyvūnų, kurie esą sirgo nepagydomomis ligomis.
Per praėjusius metus į įstaigą "Būk mano draugas" pateko apie 2,5 tūkst. gyvūnų.
Šiemet minėtoms paslaugoms planuojama skirti per 50 tūkst. eurų, tačiau neatmetama, kad parengus naują strategiją planus teks koreguoti ir sumą padidinti.
Kompensacijos senjorams
Klaipėdos savivaldybėje jau verda diskusija dėl šiemet įsigaliojusios šunų, kačių ir šeškų ženklinimo prievolės.
Anot Klaipėdos vicemero Artūro Šulco, miestas šią idėją palaiko, tačiau svarstoma, kaip būtų galima palengvinti gyvūnų žymėjimo ir vakcinavimo mokestinę naštą kai kurioms gyventojų grupėms.
"Turėtume imtis prevencinių veiksmų, kad kuo mažiau gyvūnų būtų atiduodama į prieglaudas", – sakė vicemeras.
Skaičiuojama, kad apie 30 proc. mieste gyvenančių kačių ir šunų laiko pensinio amžiaus ir socialinę paramą gaunantys žmonės.
Todėl siūloma senjorams, auginantiems keturkojus, taikyti nuolaidas už gyvūno ženklinimo paslaugą.
Klaipėda – pavyzdys
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė B.Kymantaitė pastebėjo, kad Klaipėda gyvūnų priežiūros srityje yra viena iš lyderių.
B.Kymantaitės teigimu, būtina siekti, kad gyvūnų globos įstaigos atliktų ne nuolatinės gyvūnų globos funkciją, o tik laikinai priglaustų pabėgusį ar pamestą gyvūną, kol jo šeimininkas suras augintinį. Tiesa, tam yra būtinas gyvūnų ženklinimas.
"Lietuvoje susiklostė tokia situacija, kad bendra gyvūnų populiacija yra dvigubai didesnė nei atsakingų ir galinčių juos laikyti žmonių", – kalbėjo B.Kymantaitė.
Pasak jos, būtina ieškoti būdų finansuoti prevencines priemones, mat dauguma gyventojų nežino jiems tenkančių pareigų įsigijus gyvūną.
Nuo 2002 iki 2015 m., anot B.Kymantaitės, uostamiesčio savivaldybėje buvo suženklinta apie 10 proc. visos šunų ir maždaug 1,5 proc. visos kačių populiacijos.
"Visi benamiai gyvūnai kažkam priklauso. Jie prieš tai turėjo namus", – pastebėjo organizacijos vadovė, pridurdama, kad beglobių populiaciją padėtų mažinti ne jų žudymas, o ženklinimas, kastracija ir sterilizacija.
Šioms mintims pritarė ir Klaipėdos valstybinės maisto veterinarijos tarnybos direktorius Antanas Bauža. Jis teigė, kad uostamiestyje ir jo apylinkėse esančių gyvūnų globos įstaigų situacija taip pat nėra ideali – joms stinga lėšų, dėl kai kurių iš jų sulaukiama ir skundų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Aiškinamasi, kodėl pajūryje aptikta dešimtys kritusių paukščių
Savaitgalį pajūriu vaikštinėję klaipėdiečiai ties Karkle pastebėjo kritusius paukščius. Gyventojai sunerimo – kas galėjo pražudyti tiek sparnuočių? ...
-
Neringos savivaldybė prašys UNESCO lėšų krantinių rekonstrukcijai: tam reikėtų 40 mln. eurų
Sausio pradžioje dėl pasenusių ir nepakankamai aukštų krantinių Kuršių marios užliejo Nidą, Pervalką ir Juodkrantę. Todėl reaguodama į tai Neringos savivaldybė planuoja dėl krantinių rekonstrukcijai reikalingų lėšų kreipt...
-
Pajūrio kempingas turi perspektyvą: juo mėgaujasi ne tik lietuviai
Giruliuose esančio kempingo veikla yra pelninga. Per trejus metus pajamos iš kempingo veiklos išaugo daugiau nei penkis kartus. Tai paaiškėjo po atlikto audito. Pajūrio kempingą yra pamėgę tiek lietuviai, tiek užsieniečiai. ...
-
Medžiai irgi kuria miesto istoriją
Klaipėdos universiteto biologas Egidijus Bacevičius, uostamiestyje ėmęsis ieškoti ir aprašyti vardinius bei ypatingoms progoms pasodintus medžius, suprato – šis darbas neturi pabaigos, kaip jos neturi ir miesto istorija. ...
-
Rietavo policijos komisariatui vadovaus Donatas Lukas
Konkursą Rietavo policijos komisariato vadovo pareigoms užimti laimėjo Donatas Lukas, paskelbė Klaipėdos rajono Vyriausiasis policijos komisariatas (VPK). ...
-
Siekia lygių galimybių: moterims ir vyrams – vienodas atlyginimas
Klaipėdos savivaldybės administracijoje darbuotojų daugumą sudaro moterys. Tačiau vadovaujamuose postuose jų yra mažiau nei vyrų, kurių atlyginimų vidurkis gerokai didesnis. Savivaldybės programoje šiemet numatyta siekti panaikinti darbo užm...
-
Uostamiestyje bus šilčiau
Baigiantis sausiui, uostamiestyje vyraus nežiemiška oro temperatūra, nestiprūs vėjo gūsiai, taip pat sulauksime lietingų dienų, tad apskritai sausio pabaiga labiau primins vėsų rudenį. Anot sinoptikų, paskutinis kalendorinės žiemos mėnuo, ...
-
„Okinaviečiams“ – šūsnis įvertinimų
Klaipėdos sporto klubo „Okinava“ sportininkai, treneriai ir teisėjai metiniame Kyokushin karate federacijos renginyje gavo gausybę apdovanojimų už 2024 metais pasiektus rezultatus. 2024 metų trenere išrinkta Diana Mačiūtė, kurios au...
-
Susitikimas moksleiviams paliko įspūdį
„Aukuro“ gimnazistai viešėjo dienraščio „Klaipėda“ redakcijoje. Vizito metu moksleiviai susipažino su žurnalistų darbo specifika ir profesiniais iššūkiais. Po viešnagės gimnazistai pripažino s...
-
Sportui Palangoje – prioritetas
Palanga – vienas nedaugelio Lietuvos miestų, kuriame vaikai sporto treniruotes lanko nemokamai. Palangos meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – palangiškiai turi kuo pasidžiaugti, kartu neatmeta realybės ir yra pasiryžęs spręsti ...