Kauniečių pora Dominikoje užsikrėtė Denge karštlige

  • Teksto dydis:

Kauno klinikinėje ligoninėje kauniečių porai diagnozuota Denge karštligė. Epidemiologinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad susirgę kauniečiai šia liga užsikrėtė Dominikos Respublikoje.

Kauno klinikinėje ligoninėje kauniečių porai diagnozuota Denge karštligė. Epidemiologinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad susirgę kauniečiai šia liga užsikrėtė Dominikos Respublikoje.

Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėja Rimantė Balčiūnaitienė teigė, kad jų skyriuje buvo gydomas 50 metų perkopęs vyriškis. Jis paguldytas vasario 12 dieną dėl karščiavimo, raumenų bei galvos skausmo. Jo sutuoktinė, panašaus amžiaus moteris, gydėsi ambulatoriškai.

Ligos simptomai kauniečiams pasireiškė po paros išvykus iš Dominikos Respublikos. Gydytoja pasakojo, kad šioje šalyje sutuoktiniai viešėjo tris mėnesius. Buvo užsukę ir į kitą užsienio šalį, kur gyvena jų artimieji.

"Kai vyriškis kreipėsi į stacionarą, jo būklė buvo vidutinio sunkumo. Pagrindinis gydymas – lašelinės infūzijos. Nuo Denge viruso skiepų nėra. Infekcijos šaltinis – užkratą pernešantys uodai", – pasakojo R. Balčiūnaitė.

Moters sutuoktinis jau yra išleistas namo. Ligoninėje jis praleido penkias paras.

Po dviejų savaičių abiem sutuoktiniams reikės atlikti pakartotinus tyrimus.

Anot Kauno visuomenės sveikatos centro, Denge karštligė yra ūmi virusinė uodų pernešama liga. Pavojingus virusus dažniausiai platina Aedes aegypti uodai. Pagrindinis infekcijos šaltinis – sergantys žmonės ir beždžionės. Ligos epideminis paplitimas dažniausiai būna sezoninis, pasireiškia trumpais periodais po lietaus sezono.

Ligai būdinga ūmi pradžia, aukšta temperatūra, stiprūs galvos, sąnarių, raumenų skausmai, pykinimas, vėmimas, odos išbėrimai. Ji trunka apie 10 dienų, bet atstatomasis laikotarpis gali trukti iki 2 – 4 savaičių.

Denge karštligė dažniausiai pasireiškia protrūkiais, kylančiais įvairiuose Afrikos, Pietryčių Azijos, Kinijos, Indijos, Pietų Amerikos, Centrinės Amerikos, Karibų Salyno regionuose. Pastarųjų metu tendencijos rodo, kad egzistuoja didelė Denge karštligės protrūkių tikimybė ir Europos šalyse. 2010 metais pirmą kartą užregistruoti vietinės uodų populiacijos sukelti karštligės atvejai Prancūzijoje ir Kroatijoje, o 2012 metais Denge infekcijos protrūkis registruotas Portugalijai priklausančioje Madeiros saloje.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje pavieniai įvežtiniai šios ligos atvejai registruoti 1994, 2003, 2011 ir 2013 metais.


Šiame straipsnyje: dominikaDengė karštligėligos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių