Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija (angl. WOAH) oficialiai patvirtino, kad Lietuva toliau išlaiko laisvos šalies nuo snukio ir nagų ligos, smulkiųjų atrajotojų maro bei afrikinės arklių ligos statusą.
Išmanieji laikrodžiai – vienas ryškiausių informacinių technologijų revoliucijos rezultatų. Nuolat dėvimi, šie prietaisai ne tik padeda stebėti sveikatos būklę, bet ir gali identifikuoti besimptomius subklinikinius atvejus, taip užkirsdami kelią rimtoms komplikacijoms, tokioms kaip smegenų insultas.
Naujų, itin pavojingų ir lengvai prieinamų psichoaktyviųjų medžiagų plitimas Lietuvoje kelia vis didesnį susirūpinimą. Ypač neramu dėl to, kad jos vis dažniau pasiekia jaunus žmones. „Vaikai patys pasakoja, kad per 20 minučių gali gauti psichoaktyviųjų medžiagų. Stebimos tendencijos rodo, kad pacientų amžius Lietuvoje jaunėja, atsiranda gretutinės ligos ir naujos elgesio priklausomybės“, – pasakojo Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriaus vedėja dr. Giedrė Misiūnienė.
Skausmas pilvo srityje – negalavimas, su kuriuo dažnai susiduria tiek vaikai, tiek suaugusieji, o to priežasčių gali būti daugybė. Vaikai, nesugebėdami paaiškinti, kur tiksliai jiems skauda, bet kokį skausmą įvardija kaip skaudantį pilvą, tad juos būtina stebėti. Suaugusieji tiesiog išgeria tabletę, o tikrosios skausmo priežasties net neieško, kol situacija netampa kritiška.
Šiemet Lietuvoje atlikta beveik dešimtadaliu daugiau transplantacijų ne tuo pačiu laikotarpiu pernai, tačiau laukiančiųjų vis dar yra apie 500. Apie tai, kodėl daugėjant donorų gausėja laukiančiųjų gretos, LNK žurnalistas kalbėjosi su Nacionalinio transplantacijos biuro direktore Audrone Būziuviene.
Medikai sako, kad besaikis antibiotikų vartojimas, kai jų reikia ar nereikia, ir vartojant juos ne pagal tai, kaip paskyrė gydytojas, o taip, kaip žmonėms atrodo sveikiau, kenkia ir sukelia dar daugiau ligų. Daugėja atvejų, kai išgydžius itin sudėtingas ligas, žmonės miršta, nes užsikrečia antibiotikams atsparia bakterija.
Mokslas į priekį lekia devynmyliais žingsniais – išrandami nauji vaistai bei gydymo priemonės leidžia įveikti ir suvaldyti daugybę ligų, pailginti žmonių gyvenimo trukmę. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Vaikų ligų klinikos docentė gydytoja Inga Ivaškevičienė sako, kad vakcinos yra tai, ką geriausio žmonijai dovanoja mokslininkai. Skiepai padeda suvaldyti ir net visiškai išnaikinti tam tikras užkrečiamąsias ligas, o tai suprantanti visuomenė laikoma atsakinga ir brandžia.
Paliatyvioji pagalba padeda žmogui lengviau išgyventi nepagydomos ligos skausmus, visomis priemonėmis stengiantis palengvinti likusias dienas. Lietuvoje paliatyviosios pagalbos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Gamtos vaistinėlė šiemet kaip niekad gausi. Žolininkai šiemet džiaugiasi užderėjusiu derliumi, kuriam nepakenkė permainingi orai. Pats metas prisirinkti vitaminų iš lauko.
Rudens pradžia lepino šiluma, tačiau atvėsus orui, mažėjant natūralios šviesos, artėja virusinių kvėpavimo takų infekcijų sezonas. Šeimos gydytoja Lina Matutienė dalijasi patarimais, ką būtų galima padaryti jau dabar, kad sumažintume riziką sirgti peršalimo ligomis, tarp jų gripu ir COVID-19.