- Erika Paliulytė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Antrus metus Lietuvoje gyvenantis indas Kiranas Subbarayadu labai vertina tai, ką randa mūsų šalyje: čia tyliau, ramiau, daugiau galimybių. Kauno technologijos universiteto (KTU) maisto mokslo ir saugos magistrantas jau spėjo sukurti ekologišką grikių gėrimą, kuris greitai bus pasiekiamas vartotojams.
Asmenybę keičiančios patirtys
"Indija turi daug naujausių technologijų, kurios yra labai perspektyvios. Tačiau dėl didelio gyventojų skaičiaus sumažėja galimybių arba žmonės tiesiog nespėja jomis pasinaudoti. Būtent dėl to tikiuosi rasti savo vietą Europoje", – viliasi K.Subbarayadu.
Lietuva, anot vaikino, ne tik patogi gyventi ir siekti karjeros, bet ir labai graži šalis. "Patinka net ir tos kaulus šaldančios žiemos – pripratus su tuo šalčiu tikrai galima susidoroti", – juokiasi KTU magistrantas.
Atvykti į Lietuvą indas nusprendė įsitikinęs, kad KTU Cheminės technologijos fakulteto magistrantūros studijų programa atitinka jo poreikius, o ir studijų kaina, palyginti su kitomis Europos šalimis, mažesnė. "Labai vertinu studijų programos modulių įvairovę – tai suteikia man daugybę skirtingų įžvalgų maisto mokslo srityje", – teigia Kiranas.
Nors didžiąją laiko dalį jis praleidžia atlikdamas mokslinius tyrimus laboratorijose, laisvalaikiu stengiasi mėgautis kiekviena svečioje šalyje praleista minute. "Noriu, kad mokslai, kelionės, maisto gaminimas, pažintys su naujais žmonėmis teiktų man džiaugsmą", – sako vaikinas.
Lietuva man suteikė naujų ir gražių potyrių, gyvenimo draugų. Ir dar daugiau – tapau atkaklesnis, kantresnis susidurdamas su kasdien kylančiais iššūkiais.
Vertindamas kultūrinius indų ir lietuvių skirtumus jis pastebi, kad žmonės Lietuvoje kur kas atviresni, laisvesnio požiūrio, vieni su kitais elgiasi pagarbiai.
"Lietuva man suteikė naujų ir gražių potyrių, gyvenimo draugų. Ir dar daugiau – tapau atkaklesnis, kantresnis susidurdamas su kasdien kylančiais iššūkiais. Būdamas čia išmokau gyventi savarankiškesnį gyvenimą", – atskleidžia Kiranas.
Pakeliui į rinką
Aktyvus studentas jau spėjo įsilieti ir į lietuviškąją darbo rinką: įmonėje "Ekofrisa" dirba naujų maisto produktų vystymo technologu – kuria naujus maisto produktus ir receptus.
Kiranas pasakoja, kad viskas prasidėjo praėjusių metų pavasarį, kai "Technoramoje" pristatė paties sukurtą maisto produktą – ekologišką grikių gėrimą. "Gavau ne tik apdovanojimą, bet ir galimybę dirbti įmonėje, kurios vadovams patiko mano sukurtas produktas", – džiaugiasi vaikinas.
Ekologiškas grikių gėrimas, kaip pristato jo kūrėjas, – skrudintų grikių miltų, ekologiškų anakardžių riešutų ir cukranendrių cukraus mišinys. Jame yra reikiamas kiekis proteino ir mikroelementų, kurie yra žmogaus imuninės sistemos pagrindas.
"Grikių maistinė vertė yra daug didesnė nei daugelio kitų grūdinių augalų. Kadangi tai ekologiškas produktas be glitimo, jis itin naudingas sveikatai", – įsitikinęs K.Subbarayadu.
Idėja sukurti tokį produktą jam kilo prisiminus vaikų mitybą Indijoje. Jo gimtinėje motinos vaikams ruošia naudingus sveikatai patiekalus iš sorų, grūdų ir lęšių. Ekologiškas grikių gėrimas jau paruoštas gamybai ir, pasak jo kūrėjo, rinkoje pasirodys šių metų viduryje.
Europos palikti nežada
K.Subbarayadu patenkintas tiek studijomis, tiek darbu Lietuvoje: dauguma kolegų kalba angliškai. "Kiekvienas pasitinka mane su šypsena veide – labai šiltai ir draugiškai", – sako jis.
Dar viena Kiranui patinkanti aplinkybė – bendri pietūs su kolegomis. "Visi darbuotojai pietauja kartu su įmonės direktoriumi, kartu dalydamiesi idėjomis. Tai labai retai nutinka Indijoje, – tikina vaikinas. – Labiausiai patinka tai, kad su kiekvienu darbuotoju elgiamasi vienoai, nepriklausomai nuo to, kokį dirba darbą."
Nebaugina Kirano ir atsakomybė. "Gyvendamas Lietuvoje pakeičiau savo požiūrį. Supratau, kad viską, ką gyvenimas pateikia, reikia priimti – tiek gera, tiek bloga", – tikina pozityviai nusiteikęs vaikinas.
Baigęs mokslus Kiranas planuoja toliau plėsti savo akiratį, galbūt kitoje Europos šalyje. Toli nuo gimtinės jis ketina gyventi dar bent keletą metų.
"Taip pat turiu planų, susijusių su naujo startuolio kūrimu ekologiško maisto sektoriuje. Jei pasitaikytų gera galimybė, pasilikčiau Lietuvoje", – savo planais dalijasi indas K.Subbarayadu.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Išlaisvino fantaziją: kviečia susipažinti, kaip ateityje atrodytų Kauno senamiesčio prieigos2
Praėjusių metų rugsėjį paskelbtas architektūrinės idėjos konkursas Kauno senamiesčio prieigų konversijai artėja pabaigos link. Mažiau nei per tris mėnesius ši teritorija sulaukė didelio architektų susidomėjimo – pateikta 10 vie&sca...
-
Pasinaudojus išpardavimo nuolaidomis „Megoje“ – nemokamai pramogaujama Lietuvos zoologijos sode1
Prieš žiemos šventes pirkėjai į parduotuves paprastai užsukdavo dovanų kitiems, o štai po švenčių jau dažniau linkstama pirkti sau, pastebi prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ valdytojai. Pasak jų, šiu...
-
„Kauno sporto apdovanojimai 2024“: nusilenkta miestą garsinusiems sportininkams ir treneriams2
Septintą kartą Kaune nuaidėjo iškilminga sporto bendruomenės apdovanojimų ceremonija. Trečiadienio vakarą „Žalgirio“ arenos amfiteatre pagerbti geriausi miesto atletai, komandos, treneriai ir renginiai. Už viso gyvenimo nuopelnus pa...
-
Dariaus ir Girėno stadione prasidėjo vejos keitimo darbai: bus ir futbolui, ir koncertams16
Dariaus ir Girėno stadionas ruošiasi priimti tiek futbolininkus, tiek ir didžiuosius metų koncertus, todėl keičiama veja. Nauja danga leis geriau rūpintis žole ir nekils problemų, kai po koncertų dėl vejos pažeidimų negalėdavo vykti rungtyn...
-
Šarūnas Matijošaitis bylinėjasi su buvusiu „Deals on Wheels“ vadovu dėl pažeistos garbės7
Vienos didžiausių Lietuvos maisto gamintojų „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis ir jo valdoma automobilių prekybos bendrovė „Autovici“ teisme skundžia buvusio automobilių prekybos bendrovės „De...
-
Dialogas tarp bendruomenių ir savivaldybių: trūksta ir pasitikėjimo
Dar praėjusiais metais Kauno technologijos universitete (KTU) vyko tarptautinis susitikimas, subūręs specialistus iš aštuonių Europos šalių: Vokietijos, Graikijos, Šiaurės Makedonijos, Albanijos, Kosovo, Lietuvos, Kipro ir &Sc...
-
Prieš 125 metus šviesas įžiebė Kauno centrinė elektrinė5
Kaune viena po kitos dygsta puikios skulptoriaus Rimanto Okulič-Kazarino kompozicijos, primenančios Kauną, kurio nebėra. Kūrėjas įamžino Felikso Vizbaro vilą, Centrinį žydų banką, Jono Vailokaičio namą ir pastatą, kuris, jei būtų išlik...
-
Kauno savivaldybės ir „Iki pergalės“ paramos akcija Ukrainos kariams – 5 tonos dovanų
Parama Chersono, Pakrovsko, Torecko ir Sumų apskrityse kovojantiems kariams, medikams ir sužeistiesiems, karo vaikams bei civiliams iškeliavo į Ukrainą. Iš gyventojų, verslo atstovų ir įstaigų surinktos 5 tonos būtinųjų daiktų –...
-
Ne tik stadionas: dar vienas amžiaus projektas gali atsirasti ne Vilniuje, o Kaune123
Atlikta studija parodė, kaip juda kauniečiai, ir pateikė siūlymų, kaip pagerinti viešąjį transportą. Vienas jų – įrengti tramvajaus liniją. Paskaičiuota ir kiek tokia infrastruktūra galėtų kainuoti. ...
-
Sodų bendrijose – ankšta: ar situacija gali pagerėti?21
Sodų bendrijų nariai svarsto, kokių pasekmių sukels neseniai įsigaliojusi Statybos įstatymo pataisa dėl soduose planuojamų statyti namų aukščio ir ploto. ...