Vaikų darželis: premjeras aiškinasi dėl B.Vėsaitės pareiškimų

Ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė, pareiškusi, kad Japonijos korporacijos „Hitachi“ siūlytas atominės elektrinės reaktorius Lietuvai nereikalingas, nėra susipažinusi su mokslininkų parengta medžiaga dėl šalies energetikos strategijos, sako premjeras Algirdas Butkevičius. Komentuodamas kitą savo partijos kolegės pareiškimą, kad trečiąjį Europos Sąjungos (ES) energetikos paketą Lietuva galėjo įgyvendinti lėčiau, jis dar kartą pakartojo, jog Vyriausybė nekeičia savo nuomonės dėl šio paketo.

"Aš kiek žinau, ji nėra susipažinusi su visa šita paruošta medžiaga (darbo grupės rengiamu atnaujintos energetikos strategijos projektu - BNS). Tai čia yra jos, aš manau, asmeninis pareiškimas", - ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius, paprašytas pakomentuoti B. Vėsaitės pasisakymą.

"Jau vieną kartą mano kabinete buvo pristatyta Lietuvos energetikos instituto mokslininkų atlikta studija. Ji dar nėra išbaigta iki galo. Ateinančią savaitę ji vėl man bus pristatyta. Pakviesime ir specialistai. Tuo pagrindu Seime pristatysiu Lietuvos energijos naują strategiją. Tai yra strategija su mokslininkų paskaičiavimais įvertinus visus modelius", - teigė jis.

Pasak premjero, „viešai bus finansiškai įvertinta, kiek galėtų kainuoti atominės elektrinės statyba ir bus įvertinti parengiamieji darbai, jeigu bus pasirinkta tokia statyba“.

„Taip pat bus kitas lygiagretus projektas, jeigu mes atominės elektrinės nestatome, kokią mes matome Lietuvos energetiką ateityje“, - pridūrė Vyriausybės vadovas.

Komentuodamas B. Vėsaitės pareiškimą, kad trečiąjį Europos Sąjungos (ES) energetikos paketą Lietuva galėjo įgyvendinti lėčiau, premjeras kalbėjo, kad jo vadovaujama Vyriausybė nekeičia nuomonės dėl paketo įgyvendinimo.

„Aš aiškiai dar kartą pasikartosiu - būdamas ir Briuselyje, ir ponui (Jose Manueliui) Barroso ir ponui (Martinui) Schulzui ir komisarui (Gunteriui) Oettingeriui aiškiai pasakiau, kad šita Vyriausybė nekeičia savo nuomonės dėl Trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo“, - teigė premjeras, paklaustas, kaip vertina ūkio ministrės pasisakymą.

Trečiojo energetikos paketo, kuris numato dujų perdavimo, tiekimo ir skirstymo veiklų atskyrimą, įgyvendinimas sukėlė ginčų tarp Lietuvos ir „Gazprom“. Pagal šį paketą Lietuva iki 2014 metų pabaigos ketina atskirti „Lietuvos dujų“, kurių 37,1 proc. akcijų valdo „Gazprom“, veiklas - magistraliniai dujotiekiai atiteks nuo „Lietuvos dujų“ atskiriamai naujai įmonei.

Lietuvos Vyriausybė žada šį pavasarį apsispręsti, ar tęsti Visagino atominės elektrinės projektą. Pagal pirminius planus, jėgainę statytų Baltijos šalių energetikos įmonės ir Japonijos korporacija „Hitachi“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Nuo balandžio mėnesio darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Nuo balandžio NPD apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Kai Lietuva yra prijungta prie ES dviejų dienų neaiškiu referendumu, tai yra sukčiavimas. Kai Lietuvos žmonės priversti išgyventi nežmoniškos socialinės atskirties sąlygomis ES, tai yra sukčiavimas. Kai net Lietuvos žemė yra paversta preke užsieniečiams tik už lengvai spausdinamus pinigus, tai yra sukčiavimas. Lietuva yra naikinama, sukčiaujant. Negerai. Partinės gaujos, kurios valdė Lietuvą, darė nusikaltimus žmogiškumui. Reikalingas tautinis tribunolas, kad apginti ir išsaugoti Lietuvos bendruomenę.
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių