Šiais metais oro transporto sektoriuje bus pasiektas rekordinis veiklos ir pelningumo lygis, tačiau ateityje šio sektoriaus laukia iššūkiai, rašoma naujoje tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ apžvalgoje.
Prognozuojama, kad kitais metais oro transporto keleivių skaičius pirmą kartą viršys penkis milijardus, o sektoriaus pajamos peržengs trilijono dolerių ribą, antradienį pranešė pasaulinė aviacijos organizacija IATA.
Aviacijos sektoriui stengiantis tapti tvaresniu, kai kurios aviacijos ir kosmoso bendrovės kuria naują keliavimo būdą – oro taksi. Kai kurie iš šių futuristinių projektų autorių teigia, kad tai gali tapti realybe jau 2026 metais.
Lietuvai skatinant susisiekimą oro transportu tarp jos ir verslui bei keliautojams svarbių Europos miestų 2024 metais tam numatoma skirti apie 10 mln. eurų. Verslui ir atvykstamajam turizmui svarbių krypčių sąraše yra 27 kryptys, iš kurių 23 – iš Vilniaus.
Lietuvos oro uostuose trečiąją birželio mėnesio savaitę toliau augo skrydžių pasiūla. Nuo praėjusios savaitės atnaujinta dešimt maršrutų įvairiomis kryptimis, tarp jų ir tiesioginis susisiekimas su strategiškai svarbiu Helsinkio oro uostu (HUB). Vien per trečiąją birželio mėnesio savaitę Lietuvos oro uostai aptarnavo daugiau nei 40 tūkst. keleivių.
Oro transportas jau artimiausioje ateityje turi pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių, Vokietijos aviacijos konferencijoje Berlyno oro uoste sakė kanclerė Angela Merkel.
Kalendorinė vasara šalies oro uostuose prasidėjo itin aktyviai. Jau per pirmąją birželio savaitę visuose Lietuvos oro uostuose startavo net 24 tiesioginių skrydžių maršrutai, o iki mėnesio pabaigos planuojama, jog vyks apie 80 maršrutų. Anot aviacijos ekspertų, vasaros pradžia rodo, kad aviacijos atsigavimo laikotarpis prasidėjo, o žmonių noras ir galimybės keliauti – toliau auga.