Per pastarąjį dešimtmetį daugiau kaip 2,5 karto išaugusi aukso kaina atgaivino aukso ieškotojų gentį. Tokiose šalyse, kurios garsėja aukso gavyba, pavyzdžiui, Australijoje, dabar tūkstančiai žmonių ima į rankas metalo detektorius ir eina ieškoti aukso grynuolių.
„Regitra“ skaičiuoja, kad per pastaruosius trejus metus sučiupta beveik pusšimtis sukčiavimo atvejų, kai laikyti egzaminą buvo bandoma su draudžiama įranga. Būta ir tokių atvejų, kai egzaminą bandė laikyti kitas asmuo. Kaip atrodys jaunųjų vairuotojų patikrinimas metalo detektoriumi ir kokios pasekmės laukia bandančių sukčiauti?
Prie Baltijos jūros poilsiavę tūkstančiai žmonių dalį pinigų paliko ne tik kavinėse ir viešbučiuose, bet ir jūroje. Palangiškiai piktinasi, kad pajūryje – pinigų šiukšlynas, pasakojama LNK reportaže.
Paieškos metalo detektoriumi – vis labiau populiarėjantis pomėgis, o surasti artefaktai dažnai papildo ir Kauno miesto muziejaus fondus. Lietuvoje šiuo hobiu užsiimantys žmonės dažnai buriasi į klubus. Vienas jų – Metalo ieškiklių naudotojų klubas (MINK).
Ieškoti lobių prie savo namų ar kitose viešose vietose – nedraudžiama, tačiau nepatiklių kaimynų žvilgsnių išvengti veikiausiai nebus įmanoma. Ypač įsigijus tokį daiktą kaip metalo detektorius.
Dažnas vaikystėje svajojome surasti lobį – piratų paslėptą skrynią, pilną aukso ar brangakmenių. Lobio paieškos kai kuriems ir suaugusiems žmonėms tampa azartišku hobiu ar laisvalaikio praleidimu, kitiems – netgi padeda išgyventi. Vasarą lobio ieškotojų galima sutikti pajūryje – ieškančių pamestų monetų, aukso žiedų, grandinėlių ir kitokių papuošalų.
„Lietuvoje metalo ieškiklių naudojimas nėra uždraustas, tačiau labai griežtai ribojamas“, – sako Kultūros paveldo departamento vyriausiasis valstybinis inspektorius Robertas Motuzas.