Gyvename post-truth (liet. po tiesos) eroje, kai asmeniniai įsitikinimai nustelbia faktus. Tai dirva manipuliuoti žmonių nuomone ir priešiškoms įtakoms. Kaip demokratijai išgyventi?
Medijų rėmimo fondas kitą savaitę gali skelbti pirmuosius kvietimus teikti paraiškas projektų finansavimui, užbaigti formuoti paraiškas vertisiančių ekspertų komandas.
Mobilusis telefonas yra mūsų kasdienybės dalis. Sunkiai įsivaizduojame savo gyvenimą be e. banko ar rezervacijos portalų. Kiekviename mobiliajame telefone yra programėlė, kuri fiksuoja mūsų naudojimosi laiką. Ar susimąstome apie tai, kiek laiko mus supantys žmones skiria istorinei atminčiai?
„Kantar“ atliktas tyrimas parodė, kad lietuviai per dieną beveik devynias valandas skiria medijai – televizijai, radijui, internetui. Jaunoji karta aukoja miego laiką dėl socialinių tinklų. Taip pat tyrimo duomenys parodė, kad radijo klauso kas antras lietuvis, o spaudą skaito stabilus skaičius gyventojų. Pokalbis su „Kantar“ atstovu Ričardu Brazaičiu.
Spalio 1 d. 11 val. bus pristatomas Kultūros ministerijos užsakymu atliktas reprezentatyvus žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumo lygio pokyčio tyrimas.
10-ąją UNESCO Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitę iki spalio 31-osios tęsis tarptautinė konferencija, atspindinti pastarojo laiko aktualijas: dezinformacijos ir netikrų naujienų plitimą. Tiek konferenciją, tiek ją lydintį Jaunimo forumą nuotoliniu būdu organizuoja UNESCO Komunikacijos ir informacijos sektorius ir Pietų Korėjos Respublika.
Vaikas nuolat įlindęs į telefoną? Kas jo draugai ir herojai? Kokioje virtualiojoje realybėje jis gyvena? Kokius žaidimus žaidžia ir kokius filmus žiūri? Kokios jo vertybės ir su kuo jis tapatinasi? Pasauliniam karantinui sukausčius viešąjį gyvenimą, šiandien ypač daug laiko praleidžiama virtualiajame pasaulyje.
Mes ekranus, ar jie mus? Tokiomis dilemomis baigiasi dažna diskusija apie visuotinės "ekranizacijos" naudą ir žalą jauniems žmonėms. Langas į virtualųjį pasaulį – išmanieji telefonai, kompiuteriai – atviras nuolatos. Gerai tai ar blogai? Ką apie tai mano skirtingą patirtį turintys, skirtingos pasaulėžiūros žmonės – mokytojai, tėvai, ekspertai?