Jungtinė Karalystė (JK) ketvirtadienį pradėjo tyrimą dėl JAV milžinių „Apple“ ir „Google“ mobiliuosiuose įrenginiuose naudojamų technologijų konkurencingumo.
Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega teigia, kad EK kuria pasirengimo įvairiausioms kritinėms situacijoms planus ir ruošiasi mažinti biurokratiją.
Siekiant didinti Europos Sąjungos (ES) konkurencingumą, stiprinti gynybos pramonę, jos narės turės galvoti apie nacionalinių įnašų didinimą, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Investuotojas Ilja Laursas sako, kad Europa per pastaruosius 40 metų prarado savo konkurencingumą, palyginti su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Pasak jo, JAV yra taip nutolusi nuo Europos pagal ekonominius rodiklius, kaip kad Europa nuo Lotynų Amerikos šalių.
Lietuvos kandidatai į Europos Parlamentą (EP) tarp svarbiausių artimiausio ekonominių klausimų Europos Sąjungoje (ES) išskiria valstybių konkurencingumą, būtinybę didesnei debiurokratizacijai bei Kinijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų dedamąją siekiant palankesnės verslui aplinkos.
Asociacijos „Investors‘ Forum“ nariai penktadienį susitinka su Vyriausybės nariais apžvelgti didžiausią įtaką Lietuvos konkurencingumui darančius veiksnius ir pateiks investicinės aplinkos gerinimo pasiūlymų.
Prezidentas Gitanas Nausėda su devynių Europos Sąjungos (ES) šalių vadovais ragina Europos Komisiją (EK) parengti ilgalaikę strategiją ES konkurencingumui didinti.
Pasauliniame konkurencingumo indekse Lietuva šiemet, palyginti su pernai, pakilo viena pozicija – iš 30 į 29-ąją tarp 63 šalių. Didžiausias iššūkis Lietuvos ekonomikos konkurencingumui, kaip rodo Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD konkurencingumo indekso dedamosios, buvo stabilios ekonominės aplinkos išlaikymas, pranešė Inovacijų agentūra.
Rizikos fondų valdymo įmonės „Covalis Capital“ vyriausiasis ekonomistas Paulius Kunčinas sako, kad Lietuva sparčiai „perleidžia“ talentingus darbuotojus valstybėms, kurios jiems siūlo palankesnes sąlygas.
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė laikosi pozicijos, kad Lietuvai vis labiau suartėjant su kitų Europos valstybių rinkomis, nebegalima savo gamybos grįsti žemais kaštais ir pigia darbo jėga, todėl ilguoju laikotarpiu Lietuva turėtų savo konkurencinį pranašumą grįsti inovatyvumu. Tačiau premjerė pabrėžė, kad Lietuva jau ir dabar gali būti laikoma pažangia ekonomika.