Seimo sudarytos naujos sudėties parlamentinės komisijos jau turi savo vadovus. Ketvirtadienį parlamentarai patvirtino 11 komisijų pirmininkus ir pavaduotojus.
Kilus diskusijoms dėl prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui skirto paminklo Kaune statymo bei pulkininkui Kaziui Škirpai pakabintos atminimo lentos sostinėje kultūros ministras Simonas Kairys sako, kad savivaldybėse turėtų būti privaloma turėti tokius klausimus svarstančias istorines atminties komisijas.
Į Seimą išrinkus du Klaipėdos miesto tarybos narius – "valstiečių" atstovę Ligitą Girskienę ir konservatorių Audrių Petrošių, liko laisvos vietos kai kuriuose komitetuose, komisijose ir tarybose, kur jiems buvo deleguotos tam tikros pareigos. Artimiausiu metu frakcijos turėtų sutarti, kas pakeis naujuosius parlamentarus.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis įregistravo Seimo statuto pataisą, kuria įtvirtinama Seimo pareiga viešai skelbti Seimo posėdžių, Seimo komitetų ir komisijų posėdžių garso įrašus.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Socialdemokratų partijos (LSDP) lyderiams trečiadienį pasirašius valdančiosios koalicijos sutartį, pradedamos parlamentinių komitetų ir komisijų dalybos.
Seimas po pateikimo pritarė iniciatyvai aiškintis galimą politinių ir interesų grupių poveikį teisėsaugos institucijoms ir jų atliekamiems tyrimams. Ar bus sudaryta laikinoji komisija, suplanuota balsuoti gegužės 5-ąją.
Seimas balsų dauguma atmetė siūlymą nuo 15 iki 7 sumažinti parlamentinių komisijų skaičių.
Taupyti lėšas naikinant parlamentines komisijas siūlė Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas atstovas Julius Veselka, pranešė Lietuvos radijas. J.Veselkos teigimu, panaikinus komitetų funkcijas dubliuojančias komisijas vien iš darbo užmokesčių skirtų lėšų būtų sutaupyta pusė milijono litų per metus.
Seime jau anksčiau būta nesėkmingų siūlymų naikinti kai kurias komisijas. Mažinti komisijų skaičių buvo sutarę ir naujosios valdančiosios koalicijos derybininkai.