Užsienio reikalų ministras, valdančiųjų konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, jog Pasaulio lietuvių vienmandatė apygardą privalo būti išsaugota.
Seimo narė konservatorė Dalia Asanavičiūtė siūlo Tautinių mažumų įstatyme skirti dėmesį ir Lietuvoje gyvenančioms istorinėms tautinėms bendruomenėms. Seime svarstomą įstatymo projektą ji siūlo papildyti nuostatomis, reglamentuojančiomis jų išsaugojimą.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pasirašė bendrąjį Europos Sąjungos (ES) susitarimą dėl socialinio draudimo išsaugojimo dirbantiems nuotoliniu būdu iš užsienio.
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos bendruomenė turi išskirtines sąlygas – renovuotą mokyklą, daugiafunkcį stadioną, naują laisvalaikio salę, jaukų sodą, biblioteką, vieną moderniausių Baltijos šalyse kordinių automobilių modelių lenktynių trasą, džiaugiasi gerais mokinių pasiekimais, tačiau gimnazijos statuso gali netekti.
Vilniaus miesto savivaldybė išsaugos apie 150 savaime sudygusių medžių, kurie šiuo metu auga ant Šeškinės kalno, būsimojo Daugiafunkcio komplekso teritorijoje. Prieš pradedant sklypo valymo darbus, jau ūgtelėję medeliai bus pervežti ir pasodinti netoliese esančiose gatvėse.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys Arvydas Anušauskas sako gavęs informaciją, kad istorinę reikšmę turintiems teismų procesiniams dokumentams nustatytas išliekamosios vertės kriterijus, ir jie bus saugomi nuolat.
Nė vienai iš šalių neapskundus teismo sprendimo, antradienį įsigaliojo prieš mėnesį priimta Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartis dėl Punios šilo rezervato plėtros. Teismas nusprendė, kad rezervato plėtros stabdymas yra neteisėtas, nemotyvuotas, prieštaraujantis viešajam interesui, todėl rezervato steigimo procedūra turi būti tęsiama.
Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pranešė pavedęs atsakingoms institucijoms ieškoti galimybių į Kauno centrinio pašto pastatą perkelti valstybės ar Kauno savivaldybės institucijas.
Dvaras yra laikomas kultūros paveldo dalimi. Jis atspindi tradicijas, bei leidžia mums labiau pažinti istoriją. Tai vienas tų objektų, kurie sparčiai nyksta: XIX–XX a. Lietuvoje dvarų buvo 3300, o iki mūsų dienų išliko tik 500, kurių dalis yra tik dvarų sodybų fragmentai.
Vilniuje vyko tarptautinė konferencija, kurioje daugiau nei 60 žymiausių meldinės nendrinukės mokslininkų, specialistų, aplinkosaugininkų diskutavo apie šio nykstančio paukščio būklę ir apsaugos perspektyvas. Meldinė nendrinukė taip pat sulaukė plačiosios visuomenės dėmesio neformaliose „Caf← Scientific“ diskusijose Vilniuje ir Šilutėje.
Konferencijoje ekspertai ir specialistai iš 12 šalių dalinosi meldinės nendrinukės apsaugos, mokslinių tyrimų, buveinių tvarkymo patirtimi ir pasiekimais.
„Meldinė nendrinukė - išskirtinai europinė paukščių rūšis.