Iranas sausio 13 dieną Šveicarijoje surengs branduolines diskusijas su Prancūzija, Jungtine Karalyste (JK) ir Vokietija, trečiadienį pranešė vietos žiniasklaida, cituodama Užsienio reikalų ministerijos pareigūną.
Teheranui paskelbus apie Fordo komplekse pradėtą urano sodrinimą iki 60 proc., Jungtinės Valstijos antradienį išreiškė „gilų susirūpinimą“ dėl Irano daromos pažangos įgyvendinant savo branduolinę programą ir didinant balistinių raketų gamybos pajėgumą.
Izraelio ministras pirmininkas Naftali Bennettas (Naftalis Benetas) pirmadienį pareiškė, kad Iranas peržengė „visas raudonas linijas“, kuriomis siekta apriboti šiitiškos respublikos branduolinę programą, bet pridūrė, kad žydų valstybė „neleis“ Teheranui įgyti branduolinių ginklų.
Vienoje penktadienį prasidėjo ketvirtasis pasaulio galių derybų dėl Irano branduolinės programos ratas, diplomatams išreiškus viltį, kad per artimiausias savaites bus padaryta pažangos susitarimo link.
Europos Sąjungos (ES) diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis), prižiūrintis daugiašalį susitarimą, kuriuo siekiama apriboti Irano branduolinę programą, penktadienį paragino bendromis pastangomis gelbėti šį paktą, net jei Teheranas, regis, nežada laikytis tam tikrų savo įsipareigojimų.
Iranas rizikuoja prarasti galimybę diplomatiniu būdu sugrįžti prie visiško 2015 metais sudaryto susitarimo dėl jo branduolinės programos vykdymo, nes pradėjo gaminti metališkąjį uraną, toliau pažeisdamas tą paktą, penktadienį perspėjo Europos galingosios valstybės.
Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) pirmadienį Teherane surengė derybas dėl įtampos, kurią kelia Irano branduolinė programa, mažinimo.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) trečiadienį sakė, kad Iranas, dar labiau sumažinęs savo įsipareigojimus pagal 2015 metų susitarimą su galingosiomis valstybėmis, padarė „grėsmingų sprendimų“.
JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pirmadienį per pirmąsias branduolinės sutarties su Iranu pasirašymo metines akcentavo šio dokumento „reikšmingus ir konkrečius rezultatus“ ir įspėjo neatšaukti susitarimo, palaikomo didžiųjų pasaulio valstybių.