Į orbitą ketvirtadienį buvo paleisti du Europos palydovai, vykdysiantys pirmąją dirbtinių Saulės užtemimų misiją preciziška rikiuote kosminėje erdvėje.
Žemėje jau nuo sekmadienio siaučia geomagnetinė audra. Šįsyk ji išskirtinė savo dydžiu. Prognozuojama, kad Lietuvoje pirmadienį jos stiprumas pasieks net šešis balus ir tęsis iki pat antradienio vakaro. Medikai perspėja, kad tokios audros metu gali padidėti kraujospūdis, sutrikti kvėpavimas, imuninė sistema. Tačiau yra ir tokių, kurie skuba ne į gydytojo kabinetą, o ruošiasi pamatyti bei įamžinti šį gamtos reiškinį.
Mėlynoji pilnatis, kokia kitą kartą dangų nušvies tik 2021 m., geomagnetinės audros, kylančios Saulei "puolant" Žemę, karšti orai, užklupę Lietuvą dar net nesulaukus kalendorinės vasaros – pastarosiomis savaitėmis vykę gamtos reiškiniai, kaip neretai manoma, daro įtaką ir dažno savijautai. Ar tikrai?
Čeliabinsko apylinkes Rusijoje vasario 15 d. sudrebinęs ir daug žalos pridaręs masyvaus meteorito sprogimas bei tos pačios dienos vakarą labai arti Žemės praskriejęs asteroidas 2012 DA14 akivaizdžiai visiems priminė, kad gyvename kosmose, ir kad jame vykstantys reiškiniai gali turėti ir turi tiesioginę įtaka mūsų gyvenimui.
Jupiteris spindės Jaučio „galvoje“
Tuo įsitikinę paskutiniais giedrais žiemos vakarais įdėmiau pasižvalgykime po tolimų dangaus šviesulių žiburiais nusėtą padangę. Vasario antros pusės vakarais virš pietų horizonto telksis patys ryš
Etnokosmologas Jonas Vaiškūnas ragina kritiškai vertinti žiniasklaidos paskleistą žinią apie tariamas sausio mėnesio geomagnetines audras.
Sausio mėnesio pradžioje pagrindinės Lietuvos žiniasklaidos priemonės išplatino pranešimą kuriame teigiama esą mokslininkai paskelbė datas, kada “2013 metų sausį sulauksime magnetinių audrų, galinčių turėti įtakos mūsų sveikatai“.
Ar išties šios išprognozuotos dienos bus pavojingos ir kiek galima tikėti šiomis prognozėmis klausėme etnokosmologo, Alkas.lt internetinio naujienų portalo redaktoriaus Jono Vaškūno.
„Š