Europos Sąjungoje 2023 metais 24,5 proc. bendro galutinio energijos suvartojimo patenkino atsinaujinantys šaltiniai – 1,4 procentinio punkto daugiau nei 2022-aisiais, skelbia ES oficiali statistikos agentūra.
Iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) generuojama elektra yra maždaug perpus pigesnė nei gaminama iš dujų ir kainuoja apie 40 proc. mažiau nei pagaminta iš anglies, teigia paramą AEI įrenginiams skiriančios Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovė Agnė Bagočiūtė.
Seimas po svarstymo pritarė atnaujintos Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos (NENS) projektui. Ši strategija numato veiksmų planą, kuris iki 2050 metų leistų Lietuvai tapti klimatui neutralia valstybe, eksportuojančia iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektrą.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad nacionalinėje klimato kaitos valdymo darbotvarkėje Lietuva yra nusimačiusi įvairius tikslus, iš kurių vienas pagrindinių – kad iki 2030 m. atsinaujinantys energijos šaltiniai sudarytų 100 proc. viso galutinio elektros suvartojimo.
Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ prieš aštuonerius metus įdiegtas sprendimas pasiteisina iki šiol. Suskaičiuota, kad atsisakiusi popierinių sutarčių salonuose bei nereikalingo dokumentų spausdinimo biure, vien pernai bendrovė sutaupė daugiau kaip 10,2 tonų popieriaus, o tai galima prilyginti 255 išsaugotiems medžiams.
Būsto pirkėjai Lietuvoje vis didesnį dėmesį skiria tvarumo aspektams. Beveik dviem trečdaliams (63 proc.) šalies didmiesčių gyventojų yra svarbu, kad namai būtų statomi kuo mažiau kenkiant aplinkai. Tą atskleidė tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto atlikta Lietuvos didmiesčių gyventojų apklausa. Jos duomenys rodo, kad renkantis būstą labiausiai gyventojų vertinamas tvarumo aspektas yra atliekų rūšiavimo galimybės, kurias išskyrė 67 proc. respondentų.
Aštuoni iš dešimties (79 proc.) Lietuvos gyventojų palankiai vertina vėjo energetiką, o daugiau nei trečdalis (34 proc.) mano, kad šalis turėtų ne tik pati 100 proc. apsirūpinti elektra iš atsinaujinančių šaltinių, bet ir tapti ją eksportuojančia šalimi, rodo naujausia apklausa.
Namai, kurių plotas viršija 1 500 kv. m, turi įsirengti saulės jėgaines, gaminančias elektrą namo bendrojo naudojimo reikmėms. Tai galioja pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos naujausio kvietimo reikalavimus renovuojamiems daugiabučiams.
Reaguodama į klimato kaitos keliamus iššūkius didžiausia pasaulyje lauko reklamos bendrovė „JCDecaux“ paskelbė prisijungianti prie globalios RE100 iniciatyvos. Įmonės tikslas – iki 2022 metų visame pasaulyje pereiti prie elektros gaunamos tik iš atsinaujinančių šaltinių. Šiuo metu per milijoną apšviestų reklamos plokštumų turinti įmonė jau pasiekė 69 proc. rodiklį.
Atsinaujinančios energijos šaltiniai antrąjį šių metų ketvirtį sudarė 46 proc. visos Vokietijos sugeneruotos energijos, penktadienį pranešė Federalinis statistikos biuras.