Albanijos ministras pirmininkas Edi Rama (Edis Rama) šeštadienį pareiškė, kad vyriausybė nuo 2025-ųjų bent vieneriems metams uždarys socialinį tinklą „TikTok“.
Rumunijos politinė sistema išgyvena precedento neturintį sukrėtimą. Kai antrojo prezidento rinkimų turo išvakarėse Konstitucinis teismas anuliavo pirmojo turo rezultatus, kilo poreikis skubiai įsivertinti, kas kelia didesnį pavojų demokratijai: Rusijos kišimasis į jos procesus ar drastiškos savisaugos priemonės.
„TikTok“ dar labiau priartėjo prie uždraudimo Jungtinėse Valstijose, nes penktadienį pralaimėjo apeliaciją dėl įstatymo, kuriuo reikalaujama, kad vaizdo įrašų dalijimosi programėlė iki sausio 19 dienos atsiskirtų nuo Kinijos motininės bendrovės.
Klaipėdos apylinkės teismas byloje dėl teisės į atvaizdą ieškovo ieškinį tenkino iš dalies ir iš atsakovo jam priteisė 300 eurų neturtinės žalos atlyginimo 22 eurus bylinėjimosi išlaidų. Toks sprendimas Klaipėdos apylinkės teisme priimtas atsižvelgus į byloje nustatyto ieškovo teisės į atvaizdą pažeidimo pobūdį, pažeidimu asmeniui sukeltas pasekmes, žalą padariusio asmens kaltę bei įvertinus kitas bylos aplinkybes.
Socialiniame tinkle „TikTok“ tarp paauglių plinta nauja tendencija – užsidėję pūkuotą uodegą, gyvūno veidą imituojančią kaukę vaikai laksto keturiomis. Kai kuriems tai tik pramoga, tačiau daliai jaunuolių tai jau tampa kasdienybe. Tendencija ypač paplitusi Jungtinėje Karalystėje, tačiau tokių apraiškų pastebima ir Lietuvoje. Ar tėvams derėtų susirūpinti?
Keliolika JAV valstijų ir Kolumbijos apygarda antradienį pateikė ieškinius „TikTok“ atžvilgiu, teigdamos, kad ši populiari trumpo formato vaizdo įrašų programėlė kenkia jaunimo psichikos sveikatai, nes jos platforma sukurta taip, kad vaikams sukelia priklausomybę.
Europos Sąjunga (ES) išreiškė susirūpinimą dėl „Snapchat“, „TikTok“ ir „YouTube“ skelbiamo žalingu laikomo turinio ir trečiadienį paprašė šių skaitmeninių platformų pateikti daugiau informacijos apie tai, kaip jos rekomenduoja turinį vartotojams.
Su kiekvienais rinkimais socialiniai tinklai tampa vis svarbesniais informacijos sklaidos kanalais, kuriuose politinės žinutės dažnai susipina su humoru ir ironija. Šiandien rinkėjai ne tik stebi debatus ar skaito straipsnius, bet ir dalijasi memais, komiškais informacijos vienetais, sparčiai plintančiais internete.
Portalas „Alfa.lt“ skelbia, kad toliau tęsiasi verslininkės Ingos Budrienės ir kovotojo Remigijaus Viršilos ginčai. Naujausias ieškinys teisinėje odisėjoje – dėl tiesioginiame „TikTok“ eteryje išsakytų keiksmažodžių ir įžeidimų.