Kainas lyginančio portalo pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas prognozuoja, kad šiemet saldžioji šventinio stalo dalis bus brangesnė nei pernai, o kitąmet galima tikėtis bendro 5 proc. maisto produktų kainų kilimo.
Parduotuvėse rekordiškai pabrango sviestas, auga ir kitų pieno produktų kainos. Prognozuojama, kad pieno produktai po Naujųjų gali ir toliau brangti. Apie tai, kiek teks mokėti už sviestą ir kaip tai brangins kitus gaminius, kuriuose naudojamas sviestas, LNK žurnalistas kalbėjosi su „Pricer.lt“ maisto krypties vadovu Petru Čepkausku.
Kainas nagrinėjantis portalas pricer.lt apskaičiavo, kad nuo plataus masto Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios pigiausių maisto produktų krepšelis Lietuvoje pabrango 16 proc., o žinomų prekių ženklų krepšelis – 42 proc. Pricer.lt atstovas Petras Čepkauskas sako, kad situaciją nulėmė priežasčių kompleksas.
Naujausiose kainų palyginimo portalo „Pricer.lt“ ataskaitoje teigiama, kad birželio mėnesį parduotuvėse maisto prekyba auga 6 proc. palyginus su praeitais metais. „Pricer.lt“ šį augimą sieja su faktu, kad kavinėse yra per brangu ir klientų ten tiesiog mažėja. Tačiau pabrėžiama, kad tai bloga žinia, nes prekybininkų apyvarta nekrenta ir jie nebus suinteresuoti mažinti kainų. Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su „Pricer.lt“ atstovu Petru Čepkausku.
„Galiausiai baigsis tuo, kad kainos parduotuvėse per dieną keisis tiek kartų, kiek ir naftos kaina“, – apžvelgdamas kai kurių Lietuvoje veikiančių prekybininkų naujas praktikas sako kainas lyginančio portalo pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas. Jis neabejoja, kad Lenkijoje atšaukiama lengvata maisto produktams didelės įtakos kainoms neturės, todėl lietuviai ne tik prieš Velykas, bet ir vėliau neatsisakys įpročių ir sėkmingai važiuos apsipirkti į kaimyninę šalį.
Anksčiau sakydavome, lietuviai be duonos – nė iš vietos. O dabar mitybos ekspertai pastebi, kad ir be jos gyventi galime. Pasirodo, įtikėję įvairiomis dietomis, lietuviai vis dažniau atsisako duonos gaminių. Bet mitybos profesoriai grūmoja pirštu – esą taip save tik skriaudžiame. Tiesa, kai kurių duonos kepalų kainos jau lenkia ir mėsos, dėl to kasdieninę duoną ne visi gali ir įpirkti.
Pingant žaliavoms ir degalams tikėtis pigesnio Kalėdų vaišių stalo nereikėtų, išskyrus kai kuriuos atvejus, kai kalbama apie pigiausių maisto produktų krepšelį, sako kainas stebinčio portalo pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas.
Infliacija po truputį mažėja, tačiau maisto kainos vis dar kyla. Apie tai LNK reportaže buvo kalbamasi su Pricer.lt maisto krypties vadovu Petru Čepkausku.
Ekonomikos analitikų viltys, kad vasarą pigs pieno produktai, vaisiai ir daržovės, o infliacija stos – nepasitvirtino. Pigiausių prekių krepšelio kaina vėl augo: trimis procentais palyginti su praėjusiu mėnesiu ir kone 30-imčia – su praėjusiais metais, praneša LNK.