Rusijos gynybos ministras Andrejus Belousovas pareiškė, kad kariuomenė turi būti pasirengusi „bet kokiai situacijos raidai, įskaitant galimą karinį konfliktą su NATO Europoje per ateinantį dešimtmetį“.
Nyderlandai turi būti rimtai pasiruošę galimam ginkluotam konfliktui su Rusija. Tai ketvirtadienį paskelbtame interviu dienraščiui „De Telegraaf“ pareiškė šalies armijos vyriausiasis vadas Martinas Wijnenas.
Kylant vis didesniam nerimui dėl galimo karo, Klaipėdos gyventojai irgi klausia – ką daryti, jeigu prasidėtų kariniai veiksmai, kur bėgti ir kaip apsisaugoti nuo kulkų ir kurtinančių sprogimų? Teoriškai – atsakymų yra ne vienas, tik ar jie praktiškai gelbėtų užklupus siaubui ir panikai?
Gegužės 14-ąją minėjome Pilietinio pasipriešinimo dieną – lygiai prieš 51 metus Kauno muzikinio teatro sodelyje, protestuodamas prieš sovietų režimą ir sušukęs „Laisvę Lietuvai!“, susidegino vos devyniolikos metų sulaukęs Romas Kalanta. Šis įvykis visuomenėje paskatino precedento neturinčius antisovietinius protestus ir tapo pilietinio pasipriešinimo okupantams simboliu.
Ukrainoje tęsiantis Rusijos invazijai, kas dešimtas Lietuvos gyventojas jaučiasi pasirengęs apsisaugoti nuo galimų pavojų, rodo BNS užsakymu „Vilmorus“ atlikta apklausa.
Rusija ketvirtadienį pareiškė, kad naujas Ukrainos priimtas įstatymas, pripažįstantis Maskvą remiančių separatistų konfliktą šalies rytuose „laikinąja rusiška okupacija“ gali būti priskirtas pasiruošimui karui.
Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas (Jūris Ratas) paragino žiniasklaidą nekurstyti „karinės isterijos“, kad jo šalies teritorijoje neva rengiamasi karui su Rusija.