Greitai bus metai, kai Kaunas sulaukė svarbiausio pripažinimo ne tik miestui, bet ir visai šaliai – Kauno vardas įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Rugsėjo 23–24 d. sostinėje vyks regioninis seminaras „UNESCO pasaulio paveldo vietovių apsaugos ir tvarkybos patirtys Vilniuje, Rygoje ir Taline“. Tikslinės seminaro temos: „Šiuolaikinė architektūra UNESCO pasaulio paveldo vietovėse“, „Istorinių pastatų savininkų įtraukimas ir finansinė parama“.
Kaunas, dar metų pradžioje pateikęs UNESCO Pasaulio paveldo paraišką „Modernusis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919–1939 m.“, rugsėjį sulauks ekspertų, kurių galutinis verdiktas bus žinomas ne anksčiau nei po metų.
Pasak prezidento Gitano Nausėdos, Lietuva turėtų aktyviau išnaudoti narystės UNESCO teikiamas galimybes pritaikant šalyje sukauptą tarptautinę patirtį, taip pat pasaulyje skleidžiant informaciją apie Lietuvos pasaulio paveldo vertybes.
Suomiška saunos tradicija įtraukta į UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Pasak Suomijos valstybinės muziejų administracijos, tai yra pirmasis šalies objektas, patekęs į sąrašą.
Praėjus daugiau kaip trims dešimtmečiams po Černobylio branduolinės katastrofos, privertusios žmones evakuotis iš Ukrainos Pripetės miesto, į jį atvyksta vis daugiau turistų, ir tai paskatino pareigūnus siekti šiai zonai oficialaus UNESCO pasaulio paveldo objekto statuso.
UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą papildė naujos vietos. Sekmadienį į sąrašą įtrauktas Ispanijos viduramžių miestas Medina Azahara, informuoja „Euronews“.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį Paryžiuje susitikusi su Jungtinių Tautų (JT) Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay, aptarė šios institucijos reformas.
Penki kultūros paveldo objektai Libijoje oficialiai yra pavojuje. Įtraukti juos į kultūros objektų pavojuje sąrašą nutarė Pasaulio paveldo komitetas jau daugiau kaip savaitę vykstančioje UNESCO 40-oje sesijoje.