Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad kitąmet vyks diskusijos ir bus rengiami projektai dėl mokestinių pakeitimų, o dėl pokyčių bus siekiama plataus konsensuso, kalbant ir su opozicija.
Naujoji Vyriausybė kitąmet ketina siūlyti mokestinius pakeitimus, apie juos diskutuoti su visuomene ir verslu, sako socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas.
Bet kokie mokestiniai pakeitimai yra „jautrus klausimas“ dabartinėje geopolitinėje situacijoje, todėl prezidentas sieks, kad jie būtų keičiami tik esant plačiam sutarimui, sako šalies vadovo patarėjas Vaidas Augustinavičius.
Ekspertų vertinimu, mokesčių sistema šalyje gremėzdiška, o mokesčiai keičiami ne remiantis ilgalaikiais tikslais, o veikiau politiniais pažadais ir trumpalaikiu siekiu neskausmingai į biudžetą surinkti vieną kitą papildomą eurą. Vien pernykščiams Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pokyčiams suskaičiuoti prireikia dviejų rankų pirštų. O biudžetas reikšmingai pasipildytų sutvarkius viešojo sektoriaus skyles ir efektyviai kovojant su šešėliu.
Jei mokestiniai pakeitimai bus priimti, Lietuva per metus praras mažiausiai du investuotojus, sako asociacijos „Investors' Forum“ valdybos pirmininkas, advokatas Rolandas Valiūnas.
„Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad valdžios siūlomi mokestiniai pakeitimai gali privesti Lietuvą ne tik prie lėtesnio ekonomikos augimo, bet ir stagnacijos, todėl tokia ekonominė politika yra labiau žalinga, nei naudinga.
Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį susitikęs su premjeru Sauliumi Skverneliu, teigė, kad siūlomi mokestiniai pakeitimai bus orientuoti į skurdžiausiai gyvenančias visuomenės grupes.
Valdančiosios koalicijos atstovų kritikos siūlomiems mokestiniams pakeitimams sulaukęs prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tokios iniciatyvos visuomet sulaukia pasipriešinimo.