Paskirtoji sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad vienas iš eilių pas gydytojus mažinimo būdų – pacientų skirstymas pagal riziką jų sveikatai.
Institucijoms toliau ieškant sprendimų, kaip mažinti pacientų eiles gydymo įstaigose, sveikatos apsaugos viceministras Edgaras Diržius pripažįsta, kad ministerija svarstytų galimybę apie neatvykimą nepranešusiems pacientams taikyti baudas. Vis dėlto, tai būtų kraštutinis sprendimas, pažymi viceministras.
Pykdo eilės pas medikus? Gali būti, kad dėl to esame patys kalti. Šiuo metu kas dešimtas lietuvis užsiregistravęs nepasirodo ir neperspėja, kad neatvyks, praneša LNK.
Siekiant mažinti eiles gydymo įstaigose padidintas įkainis už išplėstines konsultacijas nuo spalio pradžios taikomas dar 18 specialybių, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės.
Kai kur tiesiog trūksta informacijos, nėra tyrimų ar nenurodytas anksčiau taikytas gydymas. Dėl tokio neinformatyvaus siuntimo ligoninėje gydytojams tenka sugaišti papildomai. Vietoj paciento apžiūros, medikai spokso į kompiuterio ekraną ir renka trūkstamus duomenis. Anot gydytojų, jei visi siuntimai būtų tvarkingi, medikai priimtų daugiau pacientų, praneša LNK.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė prabilo apie tai, kad eiles pas gydytojus galbūt padėtų sumažinti vizito mokestis. Pasak jos, šiuo metu beveik trečdalis vizitų pas šeimos gydytojus praleidžiama.
Siekiant mažinti eiles gydymo įstaigose, jos bus skatinamos suteikti daugiau išplėstinių konsultacijų, kai pacientui atliekamos dvi ar daugiau diagnostinių ar gydomųjų medicininių intervencijų – tam skirti papildomi 17 mln. eurų.
Gydytojai dėl didelių eilių ir ilgai laukiamų vizitų iš dalies kaltina ir kai kuriuos neatsakingus pacientus – užsiregistruoja, tačiau neatvyksta ir taip atima galimybę pasitikrinti kitam pacientui, praneša LNK.