Europos Sąjunga (ES) pirmadienį pareiškė, kad paduos Jungtinę Karalystę į ES Teisingumo Teismą dėl to, kad ji pažeidė taisykles dėl laisvo bloko piliečių ir jų šeimos narių judėjimo po „Brexito“.
Jungtinėje Karalystėje pradėjo galioti „Brexito“ taisyklės, pagal kurias visos maisto ir kitos prekės, net skintos gėlės, įvežamos į Jungtinę Karalystę, privalės turėti specialius dokumentus.
Britų ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) pirmadienį teisino „Brexitą“ ir tvirtino, kad prieš trejus metus įvykęs pasitraukimas iš Europos Sąjungos atnešė reikšmingų laimėjimų ir atvėrė „didžiulę galimybę“.
Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly (Džeimsas Kleverlis) trečiadienį pareiškė, kad Londonas ir Madridas padarė „didžiulę pažangą“ derybose dėl susitarimo, kuriuo siekiama užtikrinti Gibraltaro santykius su Europos Sąjunga po „Brexito“.
Naujoji Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss (Liz Tras) trečiadienį pažadėjo nutraukti po „Brexito“ kilusius karštus nesutarimus dėl prekybos Šiaurės Airijoje, pabloginusius Londono ir Briuselio santykius.
Europos Komisija penktadienį pradėjo keturias naujas teisines procedūras prieš Jungtinę Karalystę, kaltindama Londoną nevykdant „Brexito“ susitarimo sąlygų, reglamentuojančių prekybą su Šiaurės Airija.
Jungtinės Karalystės vyriausybė pirmadienį pristatys teisės aktą, kuriuo ketina vienašališkai perrašyti po „Brexito“ Šiaurės Airijai taikomas prekybos taisykles, nors dėl to gali kilti prekybos karas su Europos Sąjunga.
Europos oro uostuose susidarė ilgos eilės, skrydžiai vėluoja arba yra atšaukiami. Didžiojoje Britanijoje kasdien atšaukiami reisai. Viena iš priežasčių – po „Brexito“ ir pandemijos trūksta darbo jėgos, praneša LNK.
Jungtinė Karalystė antradienį detalizuos, kaip ji planuoja peržiūrėti po „Brexito“ įsigaliojusias prekybos Šiaurės Airijoje taisykles, dėl kurių provincijoje kilo politinė krizė, tvyrant nerimui, kad šis ginčas gali išprovokuoti prekybos karą tarp Britanijos ir Europos Sąjungos.