- Domantė Slavinskaitė (LNK) [2]
- [3]
- [3]
- Teksto dydis:
- Spausdinti [4]
Jau nuo balandžio vykstantys į Jungtinę Karalystę privalės gauti kelionės leidimą. Visi keliautojai, kad gautų leidimą atvykti į šalį, turės registruotis internetu ir sumokėti 12 eurų. Tai galios net ir skrendantiems jungiamaisiais skrydžiais, kai Jungtinė Karalystė tėra tarpinė stotelė.
Jungtinė Karalystė vis dar populiariausia kryptis iš Lietuvos. Ten dažnai skrenda ir Mindaugas.
Jam, kaip ir kitiems Europos Sąjungos šalių piliečiams, nuo balandžio mėnesio prieš vykstant į Jungtinę Karalystę reikės gauti kelionės leidimą.
„Papildomas kliuvinys, kuris gal labiau erzins ir tuomet tiesiog bus mažiau motyvacijos čia pirmyn atgal skraidyti“, – teigė vyras.
„Anglijoje nebuvau jau 20 metų, bet, žinoma, būtų lengviau, jeigu šalis būtų Europos Sąjungos dalis ir dėl keliavimo, ir dėl ekonomikos. Pamatysime, kaip bus toliau“, – sakė Vokietijos pilietis Adamas.
LNK stop kadras.
„Žmonės, vykdami į Jungtinę Karalystę atostogoms, kelionėms ar aplankyti giminių, kurie neturi rezidento statuso, turės užpildyti tokią paprastą formą, surašyti tam tikras detales apie save“, – aiškino Jungtinės Karalystės lietuvių benduomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė.
Leidimą gavus, jis galios apie dvejus metus. Užpildžius prašymą, jis turėtų būti patvirtinamas per kelias valandas, tačiau kai kuriais atvejais sprendimas gali užtrukti iki trijų darbo dienų.
„Va čia gali būti kabliukas, nes labai dažnai žmonės susigriebia ir daro tą iš vakaro, tai gali atsakymas taip greitai ir neateiti“, – įspėjo A. Černiauskaitė.
Leidimas keliauti į šalį turės ir savo kainą – 12 eurų.
Jungtinė Karalystė vadinama Lietuvos emigrantų antrąja tėvyne, ten kasmet iš Lietuvos skrenda per milijoną keleivių.
„Jau daug metų iš eilės Jungtinė Karalystė yra pati populiariausia kryptis iš Lietuvos oro uostų. Keleivių srautą lemia istoriniai emigraciniai srautai, matome, kad žmonės keliauja dirbti, studijuoti, aplankyti artimųjų ar susitikti su verslo partneriais“, – kalbėjo Lietuvos oro uostų atstovas Martynas Jaugelavičius.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Elektroninės vizos reikės net ir tiems, kuriems Jungtinė Karalystė bus tik stotelė, persėdimo į kitą lėktuvą vieta.
„Įtaka gali būti tiems žmonėms, kurie mėgsta savarankiškai planuoti savo keliones skirtingais bilietais, skirtingais skrydžiais, ypač žemų kaštų oro bendrovėmis, dėl papildomos biurokratijos ir papildomų kaštų“, – akcentavo M. Jaugelavičius.
„Brexit“ įvyko prieš devynis metus, bet prašyti elektroninių vizų šalis nusprendė tik dabar. Jungtinės Karalystės valdžia aiškina, kad šalis nori daugiau saugumo, tikisi, kad bus paprasčiau sekti keliautojų judėjimą.
„Daugiau tikrins, ar žmogus yra teistas, ar turiu kokių dalykų, kurių šalis nenorėtų, kad įvažiuotų į jų šalį“, – teigė Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė.
Kada Europos Sąjunga atsakys tuo pačiu, dar nėra žinoma. Šalys narės apie tai kalba jau kuris laikas, bet sprendimų dar nepriima.
Ne Europos Sąjungos šalių piliečiai iš Amerikos, Kanados, Australijos ir kitų šalių, kuriems trumpalaikiai viešnagei Jungtinėje Karalystėje vizos nereikia, jau nuo sausio taip pat turi gauti elektroninį kelionės leidimą.